• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Magányos szürke

Németh Áron

Kertész tanonc
Szisztok!

Hat a nano laznak koszonhetoen ujra inditottam a nagy aksimat is. JBL Aqua Basis-t es JBL Manado-t hasznaltam talajnak. kerultek bele uj novenyek igaz. ez picit low tech-esebb akvárium, mivel nincs co2 de a folyekony tapozas Easy-life: easy carbo es profito. tervezek bele meg novenyeket mert nekem picit hianyos. Idovel visszakerulnek bele majd a halak amik benne voltak guppyk neonok, anci, pancelos, mollyk. na meg persze garnélák, ha megnottek.

Es egy kerdes a vegere: JAVASOLT VIZ CSERE FOLYAMAT??

Koszi elore is :) 89d9b0db5d9104ff26a56c3daff1eb83.jpg

Javaslatok, meglatasok,???
 
Nekem is ez a kombo talaj van. Az élőlényeket egyből telepitettem bele igaz bejáratott szurovel. Azóta heti 50 % vizcsere, és ez marad is mert bevallt!
 
Újra raktam az akváriumot 130 literhez tettem vissza 20 liter régi vizet amiben voltak a halak. Indító bacit raktam még hozzá.
Milyen technika van az akidhoz?
 
elegge low tech :) egy xilong belso szuro 600L/ ora szivacs es kerami szuressel. eheim automata futo. sera bionitrivec-et hasznaltam es sera aquatan. a novenyek pedig easy-life profito es easy carbot kapnak co2 beoldas nincs
 
hu hat ezt h fogalmazzam meg egy hazilag osszerakott led csik van meg nem mondom hany watt de az tudom h jo mert mar fel eve azza mukodott atalakitas elott es nem is algasodott es a novenyek is szepen nottek :)
 
A taptalajon mennyi fedo réteg van? Elég vékony a talaj.
Nekem is low tech van 0. 5w/l nincs co. Az ilyen akiba jó ha egyből sok novenyt telepitesz.ajánlom a profito helyett a TF plantert.
 
vastagon van rajta manado ott ahol van alatta Aquabasis+ is van benne azert de meg szeretnek is csak azik a szolo gyoker es arra abba szeretnek kotozni ultetni :) hat nem reg vettem meg szinte tele van szoval majd lehet utana akkor kiprobalom :)
 
most kezdesnek 1/3 ot adok mind a 2bol 1 hetig es fokozom majd. ja es nem derult ki h mikor koltozhetnek a halal es a garnélák (sakura, reed cherry, rili garnela , mollyk guppy, neon anci, pancelos
 
Back
Oldal tetejére