• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

http://kepfeltoltes.hu/120110/hiszti_ww ... es.hu_.jpg

Kösz mindenkinek az együttérzést. Annyira talán nem vészes a helyzet, csak én érzem apokaliptikus tragédiának. Mert még ha nem is nézem az új akvárium árát, akkor is szét kell szednem meg újra összeraknom az egészet. És a garnélaszaporulatom sem éppen együttműködő társaság. A stabilitása az talán nem sérült, jó vastag üvegből csináltattam.

Valahol nem értem az egészet. Van egy 40 literes akváriumom, most már nyugdíjban, amit több mint 10 évig nyúztam, épp hogy csak ágyúgolyót nem vágtam hozzá, és "újszerű állapotban" van még ma is. Ez meg olyan kis semmi mozdulat volt. Már egyszer újracsináltattam ezt az akváriumot, mert az elsőnél megfogott egy üveges kellemes literára. Csak éppen ronda lett a ragasztás, nuku élcsiszolás, és több helyen megsérült pár hónap használat után. Mondjuk megérdemeltem, mert befőttesüveggel mertem ki a vizet(megszoktam hogy semmi sem történik ha kicsit odakoccan...). Ezután az újra viszont úgy vigyáztam, mint a hímes tojásra. És tessék.
 
Én nem üveget, hanem a csuklómat törtem el, így egy kicsit az akvakertészetet is pihentetem a csuklómmal együtt... :( :?
 
inadsz said:
Én nem üveget, hanem a csuklómat törtem el, így egy kicsit az akvakertészetet is pihentetem a csuklómmal együtt... :( :?
Mit csináltál?? :( FIATALSÁG BOLONDSÁG!!!! :lol:
Akkor most jobban figyelj az akvárium mellett, mert ha be van gipszelve a karod, akkor az aki jobban sérül!! ;)
 
Cecska said:
inadsz said:
Én nem üveget, hanem a csuklómat törtem el, így egy kicsit az akvakertészetet is pihentetem a csuklómmal együtt... :( :?
Mit csináltál?? :( FIATALSÁG BOLONDSÁG!!!! :lol:
Akkor most jobban figyelj az akvárium mellett, mert ha be van gipszelve a karod, akkor az aki jobban sérül!! ;)

Jégkoriztam... Most éppen kevesebb sikerrel. Vigyázok már mindennel :)
 
inadsz said:
Én nem üveget, hanem a csuklómat törtem el, így egy kicsit az akvakertészetet is pihentetem a csuklómmal együtt... :( :?


Jobbulást Inadsz Dani :angel: !
 
inadsz said:
Én nem üveget, hanem a csuklómat törtem el, így egy kicsit az akvakertészetet is pihentetem a csuklómmal együtt... :( :?

Mar epp azt neztem hogy mar megint a Dani. Ez volt az egyetlen dolog amit meg nem tortel el ;)

Jobbulast Dani!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pont ide illik, hogy hétvégén takarítottam a co2 diffúzoromat, és mikor a co2 csövet próbáltam rádugni a diffúzor végére, reccs...
Nem először töröm le a bemenőcsövet. Pl. ezért se merek komolyabb diffúzort venni, mert nálam ezek fogyó eszközök :(
Van valakinek valami tanácsa, hogyan tegyem rá a csövet anélkül, hogy eltörném, és a cső is kellően rászoruljon?
 
nato said:
Pont ide illik, hogy hétvégén takarítottam a co2 diffúzoromat, és mikor a co2 csövet próbáltam rádugni a diffúzor végére, reccs...
Nem először töröm le a bemenőcsövet. Pl. ezért se merek komolyabb diffúzort venni, mert nálam ezek fogyó eszközök :(
Van valakinek valami tanácsa, hogyan tegyem rá a csövet anélkül, hogy eltörném, és a cső is kellően rászoruljon?


Igen, ezt az érzést én is átéltem :p . Tedd a csövet meleg víz alá, vagy öngyujtóval óvatosan melegítsd meg. Az a lényeg lágyuljon meg a cső, esetleg az üvegre tegyél egy kis vazelint, de ha bevizezed az is jó! Levételnél vágd be óvatosan hosszába éles késsel, így könnyen lejön.
 
Sikerült a még használatba sem vett üvegbefolyóból egyet eltörni! ÁÁÁÁÁÁ!!!! :x :( :cry: :x

Mi lesz ha elkezdem használni?!?!?!
 
Köszi! Legközelebb én is kirpóbálom először a forróvizes trükköt, aztán ha felbátorodom akár az öngyújtóst is.
 
Ma sikerült eltörnöm a fűtőmet! :x
Véletlen bedugva maradt és forrón beraktam az akváriumba, természetesen azonnal elpattant... :oops:
 
Majdnem hasonló történt velem az ősszel.Csökken a hőmérséklet,jön a fűtési idény.A fűtőt is be kell rakni az akiba.Nálam úgy van megoldva,hogy egy ugyanaz elosztóba van bedugva a fűtő és a szűrők is, vízcserekor le tudom kapcsolni egyszerre.Kivettem az akiból,hogy az üveget le tudjam tisztítani,de nem húztam ki,csak az elosztót kapcsoltam le.Közben megtörtént a vízcsere is.Mikor megtelt az aki,egy mozdulattal felkapcsoltam az elosztót.Mint aki jól végezte,dolgát,elpakoltam,leültem a gép elé.Azután kb. 5 perc elteltével érzem,hogy valami égett műanyag szag terjeng a lakásban.Dehát mi ég? :oops: Az aki felöl jön a bödi és kissé füstöl a szekrény is.Ugyan is betettem a szekrénybe állítva a szűrőnek nekitámasztva. :!: Gyorsan rámartam a fűtő zsinórjára,kihúztam, szemügyre vettem,hogy elrepedt-e.A műanyag persze megolvadt kicsit,felhólyagosodott,eldeformálódott.Látszólag nem repedt el.Kivittem a levegőre,had füstölögjön ott.Aztán átfutott az agyamon,hogy a szűrőnek is baja eshetett.Szerencsére sértetlen volt.A fűtő szépen lehűlt.A deformálódáson kívűl nem esett baja.Az sem olyan vészes, mai napig ez a fűtő fűti az akváriumot.
 
Fűtőről jut eszembe! Bár nem törtem el semmit, de tavaly télen esett meg velem, hogy havat olvasztani támadt kedvem. Bevödröztem a havat, és a vödörrel együtt beraktam a fürdőszobába. Gondoltam egyet, és kikaptam az akváriumból a 150W-os fűtőt, és bedugtam a vödör hóba... Nekem aztán ne kelljen már várni egy napot, míg felolvad a hó... Ahogy szokásom, el is felejtettem az egészet, és csak pár óra múlva jártam újra arra... Nézem nézem, hát nincs víz a vödörben, a hó szintje meg a negyedére csökkent... Na persze én GERONIMO a WC-re raktam a vödröt... a hó megolvadt, a fűtő lecsúszott a vödör aljára, ott szépen kiolvasztotta a műanyagot, majd kiolvasztotta a WC ülőke fedőjét is (műanyag)... félig a budiba lógva himbálózott a fűtő.
Kihúztam, sok baj nem lett, csak csupa olvadt műanyag borította.
Azóta a WC ülőkéjének letakaróján tátong egy 3 cm átmérőjű lyuk... mindenki megkérdezi, hogy ez miért van így?? De mikor elkezdem mesélni a történetet mindenki legyint csak, hogy nem hiszik ám el, biztos valami perverz szokásom kelléke...
hát ez van :) Azért se cserélem le!
 
Nato: Legalább nem kell mindig felhajtani a wcülőkét.. :mrgreen:

Egyébként nekem is az volt, hogy a szűrő miatt gyorsan visszakapcsoltam az áramot, még jó, hogy gránitlapon volt és nem olvasztott el semmit...
 
Körkivágóval próbáltam kivágni a 4mm vastag plexi akvárium fedésben lukat. A plexi lap egy rozoga papirdoboz tetején volt, tehát nem tudtam rányomni sem. Félig átfúrta a plexilapot a fúrószár, mikor hirtelen elgörbült a 6mm vastag, "minőségi" acél - a fogas rész még nem ért a plexihez. A mutatóujjamban állt meg a fogas rész, arról inkább nem teszek fel képet... :) (Mivel szanaszét darálta a bőrt sokkal durvábban nézett ki, mint amilyen valójában volt.)

IMG_3965_ss.jpg


ps. Vettem egy német körkivágó készletet és lecseréltem az plexit alura. ;)
 
Újra csak a régi vagyok...
Már egy ideje nagyon vigyázok a co2 diffúzor takarításánál, hogy a bevezető üvegcsövet még csak kicsit se terheljem... erre mit török le? A tapadókorong tartó bütyköt... Szerencsére ettől még használható, meg tudtam oldani a rögzítést... de már látom, hogy kell vennem egy másik diffúzort...
 
Interzoos utazásunk rögtön egy ilyen esettel indult..... A hangulatot minenesetre beindította.....Attinak sikerült lezúznia az 1 napos IPAD-em kijelzőjét. Csak azért nem posztolt ide, mert nem volt rendes netünk. Elképesztő a muki :p ;)
 
Back
Oldal tetejére