• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech low tech 60l

Szerintetek jó az akvárium?

  • Igen,tetszik!

    Votes: 0 0.0%
  • Egy kezdőhöz képest nem rossz.

    Votes: 0 0.0%
  • Nekem nem igazán jön be!

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    0

bence20331

Nézelődő
Sziasztok,kezdtem egy saját helyet ahol elfogadok sok kritikát is.kb. úgy 3 napja csináltam egy akváriumot és berendeztem.
Dekorációk:4 kisseb kő
1 nagy hajó és egy kicsi
3 db amerinkai kagyló

Talaj:Alulra 3kg sóder meg 1kg finom folyami homok.
Felülre pedig apróra őrölt vörös kő,de van benne nagy szemű is.

Növények:1-et tudok Anubias
(a többit megmondanátok?!)

Halak:
5db neonhal
1db királylazac
1db razbóra
4db szifó
2db izzófényű pontylazac
1 vörös szárnyu pontylazac
1 tigris bótia
2db panda páncélosharcsa
2db óriásdánió
1dbleopárd dánió

Nemsoká rakok fel képet az akváriumról.
 
Kép nélkül tőlem kapsz egy feketepontot a giccs hajók, a kagylók és a sokféle hal miatt. :confused:
 
Az a gond hogy a fényképezőmhöz nincs elem :S és a telefonomhoz meg nincs nálam a dugó
De mi a gond a hajóval a kagylóval és a sok féle halal?
 
Ezt nem értem az egyik szifó 4 órán keresztül semmit nem csinált nem lélegzet és most hirtelen feltámadt:) (ennek örülök is meg nem is mert tudom hogy megfog halni mert a víz alján úszkál ritkán és gyakran megsem mozdul).
 
Szia
Először is kellene egy akvárium méret szűrés típus,világítás. Másodszor szerintem kicsit turmix van az akváriumodban sok a hal és nem megfelelő a párosítás. 1-1 db hal nem érzi jól magát főleg ha az csapat hal. Neon halnak kicsi a 60 liter 10-15 fős csapatban érzi jól magát és kell neki legalább 90cm hosszú kiúszótér. Egyéb esetben egy helyben fog mozdulatlanul lapulni mind az 5 db.A szifód baja lehet mérgezés tünete is sajnos.Kevés szűrés sok hal kicsi akvárium itt tartasz jelenleg eddigi felállás szerint.
És 3 napos akváriumba nem szoktunk halakat telepíteni. Általában 1-2 hétig üresen kellene járatni hogy be álljon a víz és csak utána telepíteni a halakat.
 
De mi a gond a hajóval a kagylóval és a sok féle halal?

Hi Bence!

Csekkold a fórumon fellelhető akvákat, és ha látsz hajókat, akkor nosza, pakold tele! ;)

Egyébként konkrétan megválaszolva mindenféle irónia nélkül: nem illik a "nature aquarium" filozófiájába, és méltatlan is hozzá. :) Giccses, "tájidegen" és kész, még így látatlanban is!

Üdv: Robi
 
Jajj, Bence bocsánat, de csak most láttam, hogy te igen fiatal vagy még! :)

Nagyon aranyos, hogy úgy telepakoltad az akváriumodat, de próbáld meg kiszedni a műanyag dolgokat belőle és valami természetes anyaggal kitölteni az ürességet, ha már olyan csupasznak érzed. :) Válassz ehhez pl. szőlőtöket, vagy valami klassz girbe-gurba ágat, amit aztán addig áztass vízben, amíg lent nem marad a víz alatt. Ehhez végy egy vödör vizet tedd bele a megmosott, lesikált fádat és egy nagy kővel súlyozd le, majd töltsd fel csapvízzel. Hogy ne büdösödjön be cseréld pár naponta az áztatóvizet.

Még választhatsz szép köveket, de az anyagára figyelni kell, mert nem minden kő alkalmas arra, hogy akváriumban használjuk.

Próbálj arra törekedni az akváriumod kialakításában, hogy minél természetesebb legyen az egész. Ehhez hozzá tartozik, hogy természetes anyagokat használunk és lehetőleg nem telepítünk az akváriumba nagyon sok színes halacskát! :)

Ha bármikor kérdezni támad kedved, csak bátran! ;) Próbálj a suli mellett sokat utánaolvasni ennek az akvarisztikai ágnak, meglásd menni fog az! (y)

Üdv: Robi
 
Robi, haláli vagy :)

Hagyd, hogy a friss hús beleássa magát a fórumba!

Egyébként is nem láttunk még képeket. Lehet a hajók a víz felszínén úsznak és akkor tök természetesek lehetnek! :D


Bence:
Üdv a fórumon, ha tényleg nature akváriumot szeretnél csinálni, akkor olvasgass sokat a fórumon. Vagy lehet az lenne a legjobb, ha először nigro blogját olvasgatnád el jó alaposan. Ott tuti el fogsz merülni a legmélyére! (nigro.hu)

Kitartást és fényeket
 
én is gondoltam a szőlőtőkére.De anyám nem engedte hogy rakjak bele mert a hajókat szülinapomra kaptam.A sok halat pedig az egyik ismerősömtöl kaptam ingyen de szerencsére ezek nem olyanok hogy meghalnak 1 nap után van benn vagy 5 éves is :D
 
De anyám nem engedte hogy rakjak bele mert a hajókat szülinapomra kaptam.

Szia Bence! Hát ez most akkor sakk-matt! :D :cry: Úgy néz ki egyelöre nem tudunk tenni a dolog ellen! :( Várjuk a képeket. ;)

Ui: támadt még egy ötletem! (y) A hajók mellé tegyél be akkor egy kicsi szölötökét kezdésnek, és majd ha alakul az aki, növögetnek a növények, és anya sem lesz olyan szigorú már, akkor kicsempészed a hajókat szépen egyesével! ;) Szerintem müködhet a terv! :) Én biztos így csinálnám, ha ilyen kutyaszorítóban lennék!
 
Tedd be a hajót olyan helyre, ahol a legkevésbé mozog a víz, és legtöbb a fény. 1 hónap, és anyud magától fogja kivenni a hajót! Nem jó, ha ilyen fiatalon ennyit kell dolgozni az embernek, suli mellett! ;)
 
Üdv! Ha már "brainstorming" van... ha a naszádokon bárhol van egy kis rés, rögzíteni lehetne bele egy adag pl. jávai mohát... egy-két hónap, s volt naszád, nincs naszád... csak egy ződ domb :cool:
 
Hy.Hát a hajón sok rés van (a nagyon)és amikor vettük a halakat(3 helyen) akkor mindenhol megkérdeztem van e jávai mohájuk azt azt mondták nincs.:( És mennyibe adnád a mohát?
 
De ugye a kagyló maradhat mert ez tetszik van 2 pandám és azok szeretnek benne lenni. ja és az egyik kagylóba van egy levegőztető :D
 
Back
Oldal tetejére