• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Legacy

Tibi

Legenda
Ez az akvárium a a Taiwan Hotel - második felvonás | Magyar Akvakertész Fórum helyére került és a taiwan-os őrületemet fogja tovább szolgálni. Egy abszolút high tech akvárium lesz, napi tápozással, feles vízcserékkel, amanokkal, halakkal és taiwanokkal.

Mivel hardscape építésre alkalmatlan vagyok, megpendítettem @ozzy és @letsgodisco kollégáknak, lenne-e kedvük átjönni valamikor? Szerencsére volt, így élőben csodálhattam a két mestert. :D A fát amit vettem, hamar feldaraboltuk vagy 6 részre és indult a legózás. Több változat is volt, nekem mind tetszett, de azért csak csavargatták tovább az ágakat. Végül összeállt a kép és egy komoly adag pillanatragasztóval fixáltunk mindent. A berendezésből nagyjából a parvula beszúrkálása maradt rám, a fennmaradó időben csak lestem ki a fejemből.:watching:

A növényesítésre egy jó hamburgerrel erősítettük meg a lelkünket, pár sörrel leöblítve. A hambit legalább én csináltam...:whistle:

Legacy, örökség, szerintem nem kell magyarázni ezek után.

Akkor a száraz adatok:

Start: 2014.06.18.

Akvárium: 60x30x36, 64l opti GA, hozzá való fekete szekrénnyel
Víz: RO, GH+
Szűrő: Eheim 2073, BioRio-val töltve, GA-s üveg ki/befolyó
Világítás: Quad 4x24w
CO2: nagynyomású rendszer diffúzorral, 24/24h
Twinstar Nano
Aljzat: ADA Amazonia, Tropica táptalaj, ADA aljzat adalékok
Dekor: Red moor és lávakő

Növények:
Eleocharis Sp. Mini
Ammania sp. ‘Bonsai’
Ranunculus inundatus
Hydrocotyle verticillata
Rotala sp. Vietnam
Murdannia keisak, ezt @viktorlantos -tól kaptam tesztelni(y)
Cryptocoryne Petchii Pink
Ricciardia chamedryfolia
Bucephalandra is lesz hamarosan.

És egy poén a végére: a növényekkel bekerült két kis taiwan. Az egyik egy 1cm-es panda, a másik 5mm-es red wine. Túlélték az ammónia bummot, a steril körülményeket, a szűrőindítást, a kétnaponként feles vízcseréket. Köszönik szépen, jól vannak és üzenik, hogy nem olyan puhányok, mint hiszitek!

A fotó a 11. napon készült:
Örökség (Legacy) by zilahytibor, on Flickr
 
Ígéretes az egész telepítés, és részletgazdag az ágas is. Klassz lesz ez! Ez a Murdannia keisak amúgy megkaphatná a legrendhagyóbb név díját, imádom! :)

13-as lily-t használsz, és kell-e csökkenteni az áramlást? Mi a tapasztalatod eddig vele?
 
Na egy újabb napló amire majd figyelni fogok!A kő az fuji lävakö?Hány kg került bele?
 
Na még egy akvárium amit majd meg kell nézzek élőben:D
Az oxidator tuti jó helyen van ott? Nem fog lebillenni?
Gyere! Jó helyen van, csak félelmetesnek látszik! :)

13-as lily-t használsz, és kell-e csökkenteni az áramlást? Mi a tapasztalatod eddig vele?
17-es a szerelék, pont azért, hogy a szűkítés ne gyorsítsa fel a vizet. Látványra pont jó most az áramlat, bár kicsit vissza van véve a szűrő. Jó, hogy a 2073-at választottam és nem a 2071-et.

a város legfinomabb hamburgere!!!! :) de hova tetted az algákat GERONIMO???
A taiwanok lezabálták!:D Lehet, hogy a twinstar műve...

Gratula a három muskétásnak,ez el lett ismét találva (y).
egy kérdésem lenne Tibi,a képen látható ez az új növény amit tesztelsz,ha nem csinálnál róla egy közelebbi fotót.Köszi!
Köszönjük! A jobb hátsó sarokban van, olyan bambusz forma. Felülről jobban mutat, talán nyílt térben jobban érvényesül. A tropica honlapján van róla info!

Na egy újabb napló amire majd figyelni fogok!A kő az fuji lävakö?Hány kg került bele?
(y) Igen fuji, talán 2-3kg.
 
Mindenhol eddig azt olvastam, hogy a levágott favégek nem ildomosak és ahogy nézem itt van pár. Ezek mohával lesznek eltakarva, vagy itt most egy"tisztelet a kivételnek" esetrôl van szó?
 
Mindenhol eddig azt olvastam, hogy a levágott favégek nem ildomosak és ahogy nézem itt van pár. Ezek mohával lesznek eltakarva, vagy itt most egy"tisztelet a kivételnek" esetrôl van szó?
Az szándékosan lett úgy hagyva. Majd a taiwanok lerágják:D
 
Az ammónia amúlté, így a két terminátor taiwan után a puhányok előtt is megnyílt az akvárium: 5 amano(még ketrecben), 4 oto (3 a nagy aksiból, egyet a GA-ban guberáltam:D) és a werneri csapat. Most még folyik az ismerkedés a környezettel.

Alga semmi, a növények jól vannak. A parvula szemel láthatóan terjeszkedik, a rotala várja a második nyírást, a murdannia ezen már túl van. A ranunculus kicsit aktívabb a vártnál, figyelnem kell rá.

Képek majd.:bag:
 
Mintha kicsit hanyagolnám a naplót...:bag:

Lassan 2 hónapos lesz az akvárium és minden a legnagyobb rendben van.:)

A világítás most 7 órában megy, 4x24W-tal. Ha nem lesz algásodás, akkor 8 órára emelem.

Por alga kicsit megérkezik vízcserére, de letolom pengével és adagolok foszfátot is. Most megjelent pár kis pamacs ecset is, velük is törődnöm kell.

Az első post-ban meg sem említettem a növénylistában a Ceratopteris-t, a dombtetőn volt jobb oldalon. Ki kellett vennem, mert 2 levéllel a fél akváriumot beterítette és teljesen leárnyékolt mindent. Most egy kis stau került a helyére.
A rotala és a murdannia több nyíráson túl van már, most épp kopaszok. A parvula már egész pofás, 1 hónap még és kész. A Ranunculus kicsit lassított, most már nem kellett a kacsokat vagdalni róla.

Az amanokat sikerült kinyírnom a CO2-vel, csak 2 db maradt. ( a taiwanok ezt is túlélték!!!:cool:) Kipótoltam az állományt és a friss oto szállítmányból is bekerült 12, így most 16 oto van itt!:D Ne ijedjetek meg, 10 oto megy majd át a nagy aksiba, itt csak karanténozom őket.
A wernerik jó fejek, szerintem nagyon szépek. Sokat nőttek és színesedtek, igazi csapathalaknak bizonyultak. Ha valamelyik oldalról a kezem berakom az üveg mellé, azonnal teljes létszámmal alakzatba állnak és együtt mozognak. Erre nem is számítottam, hiszen idióta kalászhalak.

Úgy tervezem, hogy a taiwanokat szeptemberben, nyaralás után fogom beköltöztetni. Sokat töröm rajta a fejem, hogy kik költözzenek. Pandák, king-kong-ok bizosan nem. Vagy csak boltok (blue és red) vagy boltok és red win/ruby vegyesen. 40 garnélát tervezek majd átrakni, így nem kell majd annyit úszkálni egy kis szexért!:cool:

Bocsesz, fotót most nem tudok felrakni.
 
ceratopteris ment
A ceraptopteris anno nálam is úgy beindult,hogy nem volt más választásom(csere). Lehet,hogy egy nem high tech akiba való,ott nem kap meg minden földi jót.Akkor talán nem ennyire agresszíven terjeszkedne!Várom a fotót!
 
Back
Oldal tetejére