• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső Fűtő terv

gordias

Tapasztalt kertész
nekem egy 42L akváriumom van,s bele kaptam egy automata fütőt,amit szeretek is,csak 1problémám van vel. hogy nagyon nagy,s rontja a látványt. utánakeresés után rájöttem,hogy létezik olyan hogy külső fűtő,de elég húzós az ára,főleg ugy hogy van 1 jó már itthon,csak meg kell oldani,hogy ne az akváriumba fűtsön. kitaláltam egy tervet,s kiváncsi lennék a véleményeitekre,hogy szerintetek ez működő képes megoldás lenne e.

hozzávalók:
-kell egy cső,ami kicsivel nagyobb átmérűjű mint a automata fűtő,de olyan lenne jó,aminek a 2végére lehet szigetelt kupakot rakni. ezt olyan boltból tervezem a beszerzését,ahol csatornázáshoz,vízvezeték szereléshez való csöveket lehet kapni.
-le kell vágni méretre.
-akár a tapadókorongok segítségével,vagy sziloplasztal rögzíteni a fűtőt a cső belsejébe.
- az alső kupakra 1 lyuk kell. ide kell rögzíteni a cső csatlakozást. ilyet kerti locsolokhoz lehet kapni. itt jön be a külső szűrőből a víz.
-a tetejére kell egy ugyan ekkora lyuk ugyan igy felszerelve a cső csatlakozást,itt jön ki a víz,s megy is az akváriumba. kell még egy lyuk ahol a fütő vezetékét kivezetjük(ezt a rajzon elfelejtettem berajzolni. képzeljétek már oda :D ) nah ez a kérdéses számomra hogy ezt hogy oldom meg. tudom hogy néz ki az a szigetelés,de nem tudom mi a neve. itt sajnos el kell vágni a fütő vezetékét,nem tudok jobb ötletet,de csokival vagy a végére egy új dugó,s kész. a csövek csatlakozását bilinccsel meg lehet erősíteni.
ahol kell rásegítunk a tömítésnek,szilóval hogy ne eresszen,s kész is van.

itt jönnek a kérdések:
vajon ez müködő képes ötlet?
veszít a külső szűrő a teljesítményéből. elfelejtettem írni,hogy a külső szűrő egy Hydor Prime 10 300L/H-s szóval nem vízerőmű.
elméletileg nem kéne neki bemocskolódnia,hiszen a tiszta víz megy át rajta.

bocsi a képért. paint-ben dobtam össze 2perc alatt... :lol:

 
Szerintem simán működnie kell. Ha cső annyival nagyobb átmérőjű, hogy a víz jobbára zavartalanul haladjon rajta, akkor a szűrő teljesítményét sem szabad levennie nagyon. Egyedül a tömítéseknél lehet gond, arra nagyon kell ügyelned, mert gázos lenne arra ébredned, hogy a meleg víz az akvárium helyett a földre folyt :) A vezetéket nem muszáj elvágnod. Nem tudom, létezik-e, de ha a műanyag cső tetején két lyuk van, akkor az egyikbe megy a szűrő csöve, a másikon pedig a fűtőt tennéd bele és ezt is lezárhatod egy szigetelt kupakkal. Az a baj, ha elvágod a vezetéket és fixen teszed bele a fűtőt, akkor bármilyen gebasznál nem nagyon tudod majd kiszerelni.
 
kell még egy lyuk ahol a fütő vezetékét kivezetjük(ezt a rajzon elfelejtettem berajzolni. képzeljétek már oda ) nah ez a kérdéses számomra hogy ezt hogy oldom meg. tudom hogy néz ki az a szigetelés,de nem tudom mi a neve. itt sajnos el kell vágni a fütő vezetékét,nem tudok jobb ötletet,de csokival vagy a végére egy új dugó,s kész.

Szerintem a tömítőszelencére gondolsz.Amúgy nem tűnik rossznak az ötlet,lehet kelleni fog még egy légtelenítő,szűrőtakarítás után hasznos tud lenni!A csatornás csöveket ragasztani kell önmagában szétcsúszhat.(Ha elkészült lesz egy reaktorod fűtővel. :lol: )
 
Wow! Nagyon tetszik az ötlet nekem is, megmondom őszintén már gondolkoztam hasonlón, mert van otthon egy 100W-os automata fűtőm. Úgy tűnik, hamarosan elindíthatom a külsőszűrőmet is és tervezem, hogy csinálok egy kerámiagyűrűs külső CO2 reaktort is. Várom mire jutsz és ha úgy alakul én is belevágok :)
 
hát remélem nom olyan sokára eltudok látogatni olyan helyre hol lehet kapni ilyen csövet:)
 
Hogyne! Biztonságos kivitelben és különböző watt számban lehet kapni. Nekem is ilyen van. :)
hmm... én DIY megoldásokra gondoltam. Van egy belső fűtőm, de nagyon zavaró a kis akiban. Nem költenék kb. 15 ezret, ha nem muszáj. Nemsokára itt a nyár, őszig van idő...
 
Nem lehetetlen DIY-ben sem megcsinálni, de nagyon sok buktató van. Nem árt, ha jó anyagokkal dolgozol, esetleg tudsz műanyagot hegeszteni, vagy ragasztani, ami bírja a nyomást hosszútávon. A végén, ha összeszámolsz mindent, akkor nem sokkal lesz kevesebb, mintha veszel egy gyárit, ami még biztonságos is.
Természetesen nem akarlak lebeszélni arról, hogy csinálj egyet, csak jelzem, hogy nem egyszerű eset.
Én is szeretek barkácsolni, sok mindent meg is csinálok, de én inkább vettem egyet - bár nekem is volt egy belső fűtőm - minthogy esetlegesen eláztassam a lakást. :)
 
Jogos. Legyen két bontható kupak a csőnek, egy a vezetéknek, a szabályozó lógjon ki a csőből, ami legyen átlátszó, hogy lássam, hová is csavarom a fűtőt... Hát nem egyszerű?? :LOL:
 
Mi van akkor, ha nem csőbe teszed az egészet, hanem csak belesüllyeszted egy edénybe. Így nem kell megoldani a tekerő problémát és a tápkábel elvezetését sem. Lényegében egy merülő fűtőt csinálnál. Így 3 lyukat kell fúrni az edényre (1-1 a ki-befolyó csonknak, 1 nagyobb a fűtő bemerítéséhez)
A tápkábel rendes szigetelése nálam mindig bajos volt. Ha a kábelt csak körbenyomod sziloval, vagy bármivel, akkor a mozgás miatt egy idő után elengedi a ragasztás és máris ereszt orrán, száján. Ezért gondolom, hogy könnyebb egy fix fűtőházat rögzíteni, mint egy mozgó kábelt :)
 
Néha rákeresek a nemzetközi aukciós oldalon, hátha a Kínaiak elkezdték koppintani a Hydor külső fűtőét, sajnos egyenlőre még nem :-( , Viszont talált másfajta, csőre szorítható fűtőket amiből össze lehetne barkácsolni akváriumhoz külső fűtőt, persze ennél szükség van külső termosztátra is. Elég sokfajta van, bár ami nekem kellene 220 volt 300 wattos , ebben a legkisebb kapható átmérő 45mm, tehát nekem egy ilyesmi méretű rozsdamentes csövet kellene a rendszerbe beépíteni. Postával 2000Ft, Digitális termosztát hozzá 2700Ft-tól van , (ez is postával)
Ilyen néven találtok rá: Mica Heating Band Heater
Leírásában 220voltosként árulják

18977355_9fb9efc9901d5bb84b7fea5bea16e832_m.jpg
 
Külső fűtőn már én is gondolkoztam, mikor elkezdtem agyalni a külső szűrőn... Nagyban örültem, hogy nem lesz technika az akváriumban, aztán eszembe jutott a fűtő... (mivel épp jött a rossz idő...) Zsákutcában éreztem magam...:confused: Elgondolkoztam én is ilyen házilagos megoldáson, aztán rátaláltam, hogy a Hydor-nak van külső fűtője (de én megvallom őszintén hogy csak ezt találtam, őket is min. 200W és jóval 10ezer fölött...)
Így maradt a belső, de mire találtam méretben és színben is megfelelőt, ami lehetőleg még el is tart pár évig... Pedig azért a fűtő nem egy extra dolog...
Milyen jó és okos megoldás lenne ha többfajta és teljesítményű külső fűtőt lehetne vásárolni... Külső szűrő "millióésegy" fajta van, de hogy a Hydor egyébként okos ötlete alapján lenne fűtő is... Minek az... :) Hahóóó... Ez egyik cégnek sem jutott még eszébe? :rolleyes: De hogy még kínának sem... Pedig amit ott sem gyártanak/utánoznak és hamísítanak, az már nem is evilági szerzet... :ROFLMAO:
Baromi rondán tud mutatni egy-egy fűtő, ráadásul nem is épp kicsik és az a színhasználat... :yuck: Nem fekete, ááá minek, az még talán nem is rikítana... Inkább sárga meg lila meg kék... :banghead:
 
Milyen jó és okos megoldás lenne ha többfajta és teljesítményű külső fűtőt lehetne vásárolni... Külső szűrő "millióésegy" fajta van, de hogy a Hydor egyébként okos ötlete alapján lenne fűtő is...
Nem tudom mekkora akváriumra szeretnéd tenni, de mivel külső ezért egy 200 wattosat is rá tehetsz egy nano akváriumra. Sajna ahogy az előző hozzászólásomban is olvashattad nem gyárt senki más ilyen külső fűtőt. Úgy látszik a hydor komolyan levédette világszerte az ötletét.
Másik megoldás, hogy fűtős szűrőt veszel.
 
Nem tudom mekkora akváriumra szeretnéd tenni, de mivel külső ezért egy 200 wattosat is rá tehetsz egy nano akváriumra...

54 literesek, szóval igen, éppenséggel mehetne rá a 200W-os is, max. kevesebbszer kapcsolgatna... A fő problémám inkább a 12-15ezer forint... :D Azt valahogy nem "lajkolná" a pénztárcám... :ROFLMAO:
A fűtős szűrőket néztem, de vhogy nem jutottam velük előbbre... Max. nekifutok mégegyszer, de szerintem marad ez így ahogy van... :)
 
Én most megelégelve a kis akváriumom oldalpolcos szűrőjével való szenvedést, nekiálltam összedobni szennyvízcsőből egy kis külső szűrőt. Sajna ebbe nem fér bele az akvárium fűtője mert csak 27 centi magas lesz ahogy az akvárium is, fűtőm meg így is ferdén van benne, de nagyobb verziójú DIY szűrőbe szerintem simán bele lehetne tenni úgy ahogy a pumpákat is szoktuk.
 
Néha rákeresek a nemzetközi aukciós oldalon, hátha a Kínaiak elkezdték koppintani a Hydor külső fűtőét, sajnos egyenlőre még nem :-( , Viszont talált másfajta, csőre szorítható fűtőket amiből össze lehetne barkácsolni akváriumhoz külső fűtőt, persze ennél szükség van külső termosztátra is. Elég sokfajta van, bár ami nekem kellene 220 volt 300 wattos , ebben a legkisebb kapható átmérő 45mm, tehát nekem egy ilyesmi méretű rozsdamentes csövet kellene a rendszerbe beépíteni. Postával 2000Ft, Digitális termosztát hozzá 2700Ft-tól van , (ez is postával)
Ilyen néven találtok rá: Mica Heating Band Heater
Leírásában 220voltosként árulják

18977355_9fb9efc9901d5bb84b7fea5bea16e832_m.jpg
Szia!
Ez a fűtés szerintem nem alkalmas nekünk aki fűtésre.Túl nagy hőfokon üzemel!!! Ezt műanyag iparban használják több száz celsius fokon üzemel.
Ami nekünk megfelelne az a fűtőfilm körbetekerve egy üvegcsövön. Ezt a megoldást használja a HYDOR is. Fűtőfilmre rá tudsz keresni a neten sokkal kisebb
hőfokon üzemel mint ez a dűzni fűtés.
 
Back
Oldal tetejére