• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kudarcból építkezés.

@Burney -nek igaza lehet. Néha a legegyértelműbb változó kívülről jön. Ettől függetlenül tolhatnál egy kis pixelhalmazt, akár az algásabb részéről is, hogy milyen most az akva. 😉📸📸📸
Bocsi csak 2 napig kerestem az átjátszó kábelt mert a gyerek elrakta meg dolgoztam is.Most próbálkozom a Burney álltal javasolt takargatással és ahol vízcserekor nem érem el ott naponta fogkefézem hogy az algázók hátha lerágcsálják.Látszik hogy meddig volt vasárnap a vízcsere.A bal oldali kő odáig algamentes (20%-os ecetes vattával dödgöltem át).
 

Attachments

  • IMG_3254.JPG
    IMG_3254.JPG
    367.9 KB · Megtekintések: 46
  • IMG_3256.JPG
    IMG_3256.JPG
    374.3 KB · Megtekintések: 32
  • IMG_3258.JPG
    IMG_3258.JPG
    336 KB · Megtekintések: 44
Sziasztok.
Idáig próbálkoztam a Buney álltal javasolt takargatással,de a szűrőtakarítást holnap fogom elvégezni.Az alga mennyisége csökkent de nem drasztikusan így úgy gondolom,hogy a napközbeni plusz fény is növeli a mennyiségüket.Mivel a köveken jelentek meg "nagy" mennyiségben és azok közel is voltak az akvárium fényforrásához ezért úgy döntöttem kiveszem a köveket.Tudom nem a legfrappánsabb megoldás de azokon látszott leginkább az alga.Ami nincs azon alga sincs és nem is látszik.Az eredményről készült fotó.Amúgy a paraméterek változatlanok,ezért is állok kicsit értetlenül a dologgal kapcsolatban.Jobb oldalt amik bent maradtak kövek azok csak térelválasztók hogy ne vonúljon az aljzat (manado) össze vissza.Bal hátul és középen is aljzat stabilizáló szerepe van csak.
 

Attachments

  • IMG_3294.JPG
    IMG_3294.JPG
    324.3 KB · Megtekintések: 26
Sziasztok.
Idáig próbálkoztam a Buney álltal javasolt takargatással,de a szűrőtakarítást holnap fogom elvégezni.Az alga mennyisége csökkent de nem drasztikusan így úgy gondolom,hogy a napközbeni plusz fény is növeli a mennyiségüket.Mivel a köveken jelentek meg "nagy" mennyiségben és azok közel is voltak az akvárium fényforrásához ezért úgy döntöttem kiveszem a köveket.Tudom nem a legfrappánsabb megoldás de azokon látszott leginkább az alga.Ami nincs azon alga sincs és nem is látszik.Az eredményről készült fotó.Amúgy a paraméterek változatlanok,ezért is állok kicsit értetlenül a dologgal kapcsolatban.Jobb oldalt amik bent maradtak kövek azok csak térelválasztók hogy ne vonúljon az aljzat (manado) össze vissza.Bal hátul és középen is aljzat stabilizáló szerepe van csak.
Alga mindig van. El kell fogadni. A növényeid innen szépek és egészségesek. 👍Ha ezt te is így látod, akkor inkább az alga faló csapaton kellene növelni, vagy nem etetni külön őket, ha vannak elegen. Milyen algázók vannak? 🙂
 
Alga mindig van. El kell fogadni. A növényeid innen szépek és egészségesek. 👍Ha ezt te is így látod, akkor inkább az alga faló csapaton kellene növelni, vagy nem etetni külön őket, ha vannak elegen. Milyen algázók vannak? 🙂
10-20 Red sakura,3 (elvileg látni nem látom őket)Amano,3 Sisak csiga, 1Törpe szívóharcsa.Zöld pont.Sajnos egyik se ugrál érte. Javaslatot szívesen elfogadok.
 
1) nálam eszegeti minden ezt. De messze nem eleget. Esznek meg, ha gyűlik, nem fogják ők megoldani.

2) mennyit vilàgítasz, milyen fényerővel?

3) dekoron nagyon jól lehet kezelni direkt befecskendezèssel. (Exceles oldat)

4) üvegre nem megy?

5) mulmozni szoktál?
 
1) nálam eszegeti minden ezt. De messze nem eleget. Esznek meg, ha gyűlik, nem fogják ők megoldani.

2) mennyit vilàgítasz, milyen fényerővel?

3) dekoron nagyon jól lehet kezelni direkt befecskendezèssel. (Exceles oldat)

4) üvegre nem megy?

5) mulmozni szoktál?
2) Világítás chihiros 601 2 óra 40% 6 óra 60%
3) Igen szoktam néha használni, de nem szívesen.
4) Pár bejegyzéssel koprábban leírtam ,hogy pont emiatt kezdtem aggódni.
Sziasztok!
Régen jelentkeztem melynek lekfőbb oka az időhiány volt de azért olvasgatni fel fel néztem az oldalra.Mostani jelentkezésem oka egy számomra érthetetlen probléma.Tömeges pontalga jelent meg az akvában annak ellenére hogy papiron minden rendben van.Vízcsere elötti tápanyag szintek:Nitrát 5,Foszfát 0,5,Vas 0,1,Ph 6,5, Co2 25-30 között,GH 6,KH 3. Világítás chihiros 601 2 óra 40% 6 óra 60%. Ro víz heti 30% vízcsere.Ezekkel az adatokkal eddig teljesen rendben volt az akva.Minimális pont volt azért de egyáltalán nem sok és az üvegen semmi.Most heti rendszerességgel ellepi az üveget és már a gyorsan növő növények levelein is megjelent.Egy változás történt kb. 3 hete.A szobába bekerült egy 6500 k 5300 lumen mennyezeti led villágító test.Ez egy "szabadidős" szoba ahol társasozás,dártszozás,számítógépezés,stb.. folyik így a lámpa üzemideje valamikor eléri a 10 órát is.Lehet ez az oka az algásodásnak?A másik amire még gondolok hogy fél éve volt takarítva a szűrő de ennek ellenére az áramlás tökéletes és gondolom ha ott lenne a baj akkor azt észrevenném a nitrát szinten.Ammóniát nem tudok mérni de a növények és állatok ránézésre jól érzik magukat
5)Igen.Viszont egy kérdés.A sok mulm nem zavarná meg a vízparamétereket (nitrát)?Vagy nem járna állatpusztulással (ammonia)?
 
Bocs, sok naplót olvasok, nem mindig tudom az előzményeket.

5ösre: de, egy bizonyos szint felett. De egy ideig gondolom a növények és az algák gyorsan felszedik belőle gyorsan a kiszabaduló nitrát különbõző formáit.
 
Bocs, sok naplót olvasok, nem mindig tudom az előzményeket.

5ösre: de, egy bizonyos szint felett. De egy ideig gondolom a növények és az algák gyorsan felszedik belőle gyorsan a kiszabaduló nitrát különbõző formáit.
Nem azért írtam csak nem akartam leírni mégegyszer az egészet.:)
 
Az volt a gyanús, hogy az előző és a mostani kép között 2 hét telt el, de elég durván néz ki az a kifolyó. Szerintem ennyi idő alatt ennek nem kéne így elkoszolódnia.
 
Holnap komplett szűrőtakarítás!!!!😓
Félre ne értsd, nem a tisztasággal volt a vajom. Hanem hogy ennyi idő alatt koszolófott. Nem vagyok biztos benne, de enneknaz oka lehet ugyanaz, mint az algának. Legalábbis nálam azt figyeltem meg, hogy a kettő korrelál. Amikor megugrott az alga keletkezésének üteme, akkor főleg a kifolyó is gyorsabban koszolódott sokkal (1hónap heleytt 2 hét).
 
Félre ne értsd, nem a tisztasággal volt a vajom. Hanem hogy ennyi idő alatt koszolófott. Nem vagyok biztos benne, de enneknaz oka lehet ugyanaz, mint az algának. Legalábbis nálam azt figyeltem meg, hogy a kettő korrelál. Amikor megugrott az alga keletkezésének üteme, akkor főleg a kifolyó is gyorsabban koszolódott sokkal (1hónap heleytt 2 hét).
Ép ideje van a takarításnak.Több mint 1/2 éve volt utoljára szétszedve a szűrő.
 
Takarítás befejezve!Pozitívum:A szűrő tele volt mulmmal.Kicsit túlozva fél vödörnyi jött ki belőle.Negatívum:Sikerült eltörnöm a skimmert.
 
Hogy áll most a nitrát-foszfát-vas? Azt azért nem mondanám rögtön, hogy válts APT complete tápra. (a Zero-hoz lehet több lakó kéne...)
Ma tudtam mérni mert a szűrőtakarítás után nem lett volna valós az eredmény mivel ro-val töltöttem fel a szűrőt,és azóta dolgozom folyamatosan.Ma táp beadás után (n-p arány miatt fontos) N:8,P:1,Fe:0,1.
 
Back
Oldal tetejére