• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdő akvárium, kezdőtől

Itt egy jelenlegi állapot fotó pár.


Bal oldal

Baloldal_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Jobb_oldal_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Jobb oldal.

Sajnos a tündérhínárok egyre jobban kezdik feladni :( Már csak az a 3 picinke hajtás van, de az sem gyökeres :(

Nem szeretnék bele kontárkodni, de megfontolnám a helyedben az aljzatcserét. Kár a sessiliért, pedig nem egy igényes növény, nálam amazonia van alatta és nem győzöm nyírni...
 
Az igazság, hogy már én is gondolkozok rajta a kezdés óta, eredetileg sem tetszik ez az ajzat, viszont ez volt.
 
Lecseréltem az aljzatot igyekeztem eszerint eljárni: https://akvakertesz.hu/threads/t%C3%A1ptalaj-%C3%B6ssze%C3%A1ll%C3%ADt%C3%A1sa-h%C3%A1zilag.141/
Hétfőn csináltam meg, azóta bekerültek vissza a halak is, a víz gyönyörű. A halak és a csigák eddig nem mutattak semmi panaszosat. Sőt élénkek, a fiúk folyton tavaszi mámorban vannak, a lányok meg szülési szabadságon... :) Időmtől és ügyességemtől függően lesznek képek is. A Ledes lámpa egyenlőre jegelve, mert 15.000 lenne az ára az 50L es akváriumomra, ami bőven felül múlná az eddig ráköltött összeget....
 
Lecseréltem az aljzatot igyekeztem eszerint eljárni: https://akvakertesz.hu/threads/t%C3%A1ptalaj-%C3%B6ssze%C3%A1ll%C3%ADt%C3%A1sa-h%C3%A1zilag.141/
Hétfőn csináltam meg, azóta bekerültek vissza a halak is, a víz gyönyörű. A halak és a csigák eddig nem mutattak semmi panaszosat. Sőt élénkek, a fiúk folyton tavaszi mámorban vannak, a lányok meg szülési szabadságon... :) Időmtől és ügyességemtől függően lesznek képek is. A Ledes lámpa egyenlőre jegelve, mert 15.000 lenne az ára az 50L es akváriumomra, ami bőven felül múlná az eddig ráköltött összeget....
Megkérdezhetem mit tettél bele?
 
Az igazság, hogy igazi Tisza ártéri, vízbefolyás helyén lévő, vasas, agyagos földet, + szintén a Tiszából való homokot, meg rostált, szitált sódert (dunai).
A leírás szerint, szépen szárítottam, válogattam, mostam, főztem. Igaz nem 1-2 cm re raktam az "elkészült" iszapos talajt, hanem minimum 5cm re, erre került 1-1,5 cm sóder fedésnek, ami szintén tisztított.
2 napig zavaros volt, 3. nap már szép tiszta (igaz, menetközben volt egy részleges vízleszívás, a felesleges felhőző iszapot leszívni + a növényeket leporolni). Még a csere napján betettem egy marék csigát (hólyag, tornyos, barna- és piros pósta), és a 3. napon egy teszt halat, ami minden gond nélkül, de magányosan volt. Tegnap óta (4. napon) már bekerültek a többiek is.
A biztonság kedvéért vettem mindenféle fertőtlenítőt, de még nem tettem a vízbe.
 
Rövid helyzet jelentés. A növényeimen egyértelműen látszik a változás. Új hajtások, növekvő levelek, és egy újabb virágszár az Echinodoruson. Halak élénkek, csigák szinte futnak, a víz tiszta. És lehet hogy csak én hízlalom, de mintha a tündérhínárom is elindúlt volna 2-3 mm-t.

A talajt még gyarapítani akarom, további sóder kavics hozzáadásával. Úgy tervezve, hogy itt is, ott is egy egy kavicsoszlopot nyomok a talajba, hogy legyenek "szellőző kutak", ahol tud a talaj szellőzni, valamint a növények gyökerei is fel tudnak szabadulni kicsit.
 
Back
Oldal tetejére