• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kauai

baropeter

Főkertész
Sziasztok! Megígértem, betartom :) itt az új napló.
Régen tervezgettem valami hawaii témájú akit, de csak lassan érett meg bennem, hogy lehet megvalósítani.
Gyűjtögettem a hozzávalókat egy darabig, de most végre összedobtam.
A cuccos majdnem ugyan az ami a Zambezinél .

Akvárium: 70x45x45, 140l
Víz: R.O.+csapvíz
Szűrő: Tetra EX 1200 siporaxal, Substrat pro-val töltve
Világítás: 150w kompakt neon
CO2: nagynyomású rendszer diffúzorral,
Aljzat: ADA Amazonia, Tropica táptalaj
Dekor: Mekong sand, lávakő, vörösfenyő ágak

Növények:
Microsorum pteropus Narrow, Monosolenium Tenerum, Rotala rotundifolia, Rotala sp. greenBolbitis Heudelotii,Cryptocoryne Parva,Anubias Petite,
Staurogyne repens, Micranthemum Sp. Monte Carlo,Vesicularia ferriei Weeping,Hydrocotyle Tripartita Japan, Vesicularia Dubyana Christmas, Riccardia Chamedryfolia,Eleocharis acicularis,Eleocharis parvula mini,Taxiphyllum sp. Flame,Vallisneria Nana,hygrophila pinnatifida

Halak: Trigonostigma Espei,Boraras urophthalmoides

és a képek:

DSCN0713.JPG

DSCN0716.JPG
A hegylábakat fenyőágakkal próbálom megvalósítani. Majd meglátjuk.
DSCN0718.JPG
A reggeli köd ide is beszivárgott. :D
 
Hali mindenkinek!
Na, most már kicsit letisztult.
DSCN0720.JPG
Olyan nagy rendezgetni való nem volt rajta, tettem bele pár redmoor ágat, ennyi. Majd a nyírásra fenem az ollómat, de az még odébb van. Ja és előre tervezek még kisebb köveket mohásítva. Arról majd később beszámolok.
 
Egy kis helyzetjelentés:
A napokban bekerült pár növény, némi octopus, Monte carlo, no meg egy skimmer aminek külön örülök, mert sokat dobott a vízminőségen.
A növények kezdenek magukhoz térni, az algákkal karöltve. :shifty: Az utóbbiak elviselhetőség határán belül. :cool:
Olyan nagy puceválást nem folytattam, emiatt bocsi, de a jó hír, hogy kilátásban egy értékelhetőbb fényképező ami majd megérdemli a nagyobb sikamikát.
Addig is a képek:
031.JPG
021.JPG
 
Rég jelentkeztem , de nem is volt különösebben mivel. Valahogy az aki nem váltotta be a reményeket. Azt hiszem az előtér túl kicsi. Talán hátrább kellene tolni a dekort, vagy újra komponálni az egészet. Persze az egész inkább idő kérdése. Most még várok a szétbombázással. Minden esetre pár fotó: 042.JPG 029.JPG
 
Nekem a fenyőágak nélkül is tetszik...Jól néz ki, nem is mondanám kicsinek az előteret,csak kicsit talàn túl sok a moha. Nagyon jó az alap scape, legalábbis nekem elég karakteres. Gratula!
 
Nekem a fenyőágak nélkül is tetszik...Jól néz ki, nem is mondanám kicsinek az előteret,csak kicsit talàn túl sok a moha. Nagyon jó az alap scape, legalábbis nekem elég karakteres. Gratula!
Köszi, én is látok benne fantáziát, de élőben azért nyomottabb az összkép.
 
Valahogy elkerülte a figyelmemet a naplód, viszont most így egyszerre láthattam fejlődésének a fázisait. Nagyon látványos, erős, berendezéssel indítottál, nagyon tetszik ez az elrendezés. Szinte önmagában is növényzet nélkül megállná a helyét. Úgy látom, ahogy fejlődnek a növények úgy egyre szebb az előtér és vele párhuzamosan tűnik el a hegység. Az utolsó képen is ezt látom: szinte kész részletes, arányos előtér és mögötte pedig a túlnőtt, kitakart hegy. Ha a hegyeket tudnád finomítani minimalizálni rajtuk a mohát és összhangot tudnál teremteni a két rész között, szerintem szenzációs akit tudnál belőle varázsolni. Ha az arányokat nézzük, feltételezve, hogy ezek hegyek, akkor azoknak olyan messze kell lenniük, hogy alig kellene egy-egy kis csomó zöldnek rajta lennie, főleg a völgyekben legyenek. Itt a legelső "növényezett" képed jelentené a nálam a maximumot, vagy esetleg még kevesebbet. Én a hegy mögé sem ültetnék semmit.:)
 
Utoljára módosított:
Valahogy elkerülte a figyelmemet a naplód, viszont most így egyszerre láthattam fejlődésének a fázisait. Nagyon látványos, erős, berendezéssel indítottál, nagyon tetszik ez az elrendezés. Szinte önmagában is növényzet nélkül megállná a helyét. Úgy látom, ahogy fejlődnek a növények úgy egyre szebb az előtér és vele párhuzamosan tűnik el a hegység. Az utolsó képen is ezt látom: szinte kész részletes, arányos előtér és mögötte pedig a túlnőtt, kitakart hegy. Ha a hegyeket tudnád finomítani minimalizálni rajtuk a mohát és összhangot tudnál teremteni a két rész között, szerintem szenzációs akit tudnál belőle varázsolni. Ha az arányokat nézzük, feltételezve, hogy ezek hegyek, akkor azoknak olyan messze kell lenniük, hogy alig kellene egy-egy kis csomó zöldnek rajta lennie, főleg a völgyekben legyenek. Itt a legelső "növényezett" képed jelentené a nálam a maximumot, vagy esetleg még kevesebbet. Én a hegy mögé sem ültetnék semmit.:)
Igen, mindenképpen sok a moha és kusza is de most még hagyom elszaporodni aztán meglátjuk, lehet át fogom kötözni.
 
Remek scaper vagy. Örülök, hogy a Te munkásságodat is "közelről" láthatom, ahogy a többiekét is. A legutobbi nemzetközi eredmény is pöpec lett. (y) Gratula!
 
Egy kis update: Volt egy kis variálás a mohákkal. weeping le- monosolenium fel. A talajt is kicseréltem fehérre, hogy kicsit szellősebb legyen az összkép.
Aztán beköszönt a BGA, ezért van bent a hínár. Ha megerősödik a rendszer majd kiveszem. Ja és bekerült még 40 zöld neon.

g9ey4OSJegPnqcZrKHoqG2wfxutXnU_E-W1sVoWPxUgJRGNgBpPtAKfTWguelX4iKE7XfdrVvBF4Om_3QZ=w1280-h852-no.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére