• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Just stone and trees

mitom

Főkertész
Költözés miatt bontanom kellett az előző akvákat, de "ahol egy ajtó bezárul, egy másik kinyílik." Így építettem gyorsba 2 újat. :D

Akva1:
40*25*25, Dennerle Shrimp King soil, lávakövek, Anubias, Buce, Sakura garnélák, 1 zebra és 2 sün csiga.

Akva2:
42*20*30, Manado talaj, Fingerwood, (lávakő elvileg csak nehezéknek, aztán meglátjuk), ARM, Lobelia mini, Anubias, Buce, HM, Blue Dream garnélák.

IMG_20231210_093600.jpg

IMG_20231210_175226.jpg
 
Kísérlet miatt van kettő? Vagy csak a "mert jólesik" ?;)
Na ez eszembe se jutott, úgyhogy innentől kezdve ez még egy el nem döntött kérdés. :D Anno ez fért el, most meg ez volt kéznél alapon ment. Van még egy 84 literes, csak nem tudom hova rakni.
 
pirosak és kékek is megtalálták
Nekem személyesen azért kellett egy kis ido mire megtaláltam 🙈


Szépek nagyon a kékek, (milyen gyakran/mennyit) szelektálod öket?
Külön gratula az Akrobata kékért, amely a fenekével egyensúlyozza a kaját.
 
Szépek nagyon a kékek, (milyen gyakran/mennyit) szelektálod öket?
mitom-2 naplóban láthatóak. És milyen jó, hogy vezet az ember naplót. Most elgondolkodtam: mióta vannak meg? Ááá kb. 1 éve. Nézem a naplót, 2020 november. :D
Azóta kb. 3-4-szer volt, hogy adtam valakinek 15-20 példányt. Nem szoktam "szelektálni", aki hajlandó a kiszedős kupakba mászni az megy. :D
Bár látszik, hogy 1 algatengerben voltak, etetni nem nagyon etettem őket. 1-1 catappa levél bent volt, meg a másik akvából nagyon néha kapott kaját.
A pirosak halakkal voltak ők kaptak fagyasztott eleséget (elvileg gyorsabban szaporodnak, de kicsit rövidebb életet is élnek), náluk szerintem rendszeresebb volt a szaporodás. Most vissza néztem azt is, "ez" az állomány 2018 márciusa óta van meg. Akkor vettem 15 db, azóta nem volt vérfrissítés, csak reprodukálják magukat és ahhoz képest szerintem elég jó színben vannak még. Tekintve, hogy ott se vagyok az a nagy szelektálós. :D
 
A másikban is elkezdett foszlani az Anubias. Kicsit méricskéltem. Pesten kb. 13 gh, 12 kh volt. kb. 240 tds. Itt kb. 16 gh, 8 kh, tds 300 körül.
Nem rossz tudni, bár szerintem nem ez okozza.
 
A másikban is elkezdett foszlani az Anubias. Kicsit méricskéltem. Pesten kb. 13 gh, 12 kh volt. kb. 240 tds. Itt kb. 16 gh, 8 kh, tds 300 körül.
Nem rossz tudni, bár szerintem nem ez okozza.
Én is a carbo-ra tippelnék. Nekem is ugyanígy szétfoszlottak az anubias levelei a tömény carbo-tól. 2-3 nappal az ecsetelés után kezdődött a jelenség. Ki fognak majd hajtani.
A másik tippem az lenne, hogy a hosszúra nyúlt átrendezés alatt kiszáradtak a leveleik. A vízminőség változása szerintem nem okoz ilyen problémát. Az anubias borzasztóan szívós növény.
 
Én is a carbo-ra tippelnék. Nekem is ugyanígy szétfoszlottak az anubias levelei a tömény carbo-tól. 2-3 nappal az ecsetelés után kezdődött a jelenség. Ki fognak majd hajtani.
A másik tippem az lenne, hogy a hosszúra nyúlt átrendezés alatt kiszáradtak a leveleik. A vízminőség változása szerintem nem okoz ilyen problémát. Az anubias borzasztóan szívós növény.
Szerintem 5-10 percnél nem voltak tovább szárazon. Én is ezt nem értem, hogy az akva többi növénye érzékenyebb, mégis ők szenvednek.
 
Ha nem a víz, akkor maradt a gyökér.
Most már csak az a kérdés, hogy mit tegyek vele? Kuka, vagy vágjam le az összes levelét(szennyezi-e a vizet vagy jól jön a garniknak) és a rizómát hagyjam bent, vagy egyéb?
 
Ha nem a víz, akkor maradt a gyökér.
Most már csak az a kérdés, hogy mit tegyek vele? Kuka, vagy vágjam le az összes levelét(szennyezi-e a vizet vagy jól jön a garniknak) és a rizómát hagyjam bent, vagy egyéb?

Ne aggódd túl. Az Anubiasok a rizóma rothadást kivéve szinte mindent túlélnek.
Vágd le az elfoszlott leveleket, és idővel meg fog gyógyulni. (persze nem hetek, hanem hónapok, így ne hagyd elől!)
 
Back
Oldal tetejére