• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Jungle and woods

csongi01

Kertész tanonc
Sziasztok! Ez leene az én első high tech akvám:


Ez az én 2017.02.11-én indult akváriumom.


Adatok: 54l (60x30x30)

Szűrés: Hydor prof. 150, Eheim Skim 350

Világitás: Chihiros A 601 led

Co2: 500g nagynyomású rendszer 1sec/bubi

Talaj: Ada amazonia

Folyékony tápozás: Tf planter: napi 1 ml. Tf macro:napi 1.5ml Liqui carbo:napi 1 ml

Növények: Limnophila sessiliflora, Ludwigia repens rubin, ludwigia palustris, Hygrophila pinnatifidia, karacsony moha, rotala rotundifolia, hygrophila difformis, alternanthera reinickii, monte carlo, cryptocoryne wendtii, anubias, valisneria


Állatok: rc garnélák, neonhalak Mint látjátok elég bő növénypalettával indultam. Szerintetek a táp és co2 adagokon érdemes emelnem esetleg?
;content://media/external/file/3164 A kep minosegeert es a novenyek csukott allapotaert bocsi. Csak spontán fotó volt.
 

Attachments

  • 20170216_204019.jpg
    20170216_204019.jpg
    165.7 KB · Megtekintések: 3
Day:5: A stem novenyek latszolag megindultak, mindenki bubizik a dc zold. Eddig minden a terv szerint megy. Rossz hir viszont hogy a hygrophyla difformis az elozo akvambol ugy kerult be, hogy maradt rajta egy pici zold fonalalga az also levelein. A difformis no viszont az alga is nott egy kicsit a levelen. Nem szeretnem hogy fertozodjon az akva. Tudtok valami modszert az irtasara?
 
Szia Csongor!
Jól néz ki az akvárium! Lenne egy két észrevétel. A szűrő ki beszívót az egyik rövid oldalra lenne jó rakni. Vele szemben a diffuzort, hogy a flow bekeverje a co2-t a vízbe. A marsilea hirsuta-t szétvagdoshatod és könnyebb le ültetni és hamarabb lesz gyep belölle. A hygrophila difformis gyorsan meg fog nőni ott elől.
 
Szia Csongor!
Jól néz ki az akvárium! Lenne egy két észrevétel. A szűrő ki beszívót az egyik rövid oldalra lenne jó rakni. Vele szemben a diffuzort, hogy a flow bekeverje a co2-t a vízbe. A marsilea hirsuta-t szétvagdoshatod és könnyebb le ültetni és hamarabb lesz gyep belölle. A hygrophila difformis gyorsan meg fog nőni ott elől.
A lily pile athelyezesevem sajnos van egy problemam. A cso rovid es a szuro egy szekrenyben van. Esetleg ha a diffuzort betennem ala?
 
Szia
A drop checkered ugyan szép zöld, de eléggé teli van, ez így elvihet.
A 60 bubi/ perc soknak tűnhet.
A fonál szerintem magától eltűnik.
A csövet mindenképp cseréld hosszabbra.
Sok sikert az akvához[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Day 10: Nagyon meg vagyok elegedve a fejlodessel a stemek felkusztak teljesen es az eloter is gyonyoruen terul. A halak bekerultek tegnap, most csokkentettem a co2 mennyiseget 3sec/bubi ra es harom nap mulva visszaallitom 1sec/bubi ra. Az eloterbol kivettem a difformist mert sok helyet foglalna,helyere tripartia fog kerulni. Es a kep:
 

Attachments

  • 20170220_190520.jpg
    20170220_190520.jpg
    173.3 KB · Megtekintések: 3
Day 11: A halak jol vannak. A stemek nonek. co2 gyorsitottam 2sec/ bubira. A tripartiat betettem az akvaba. Es termeszetesen a kep:
A kerdesem az lenne,hogy ti mivel szeditek le a diffuzorrol az algat? Hogyan takaritjatok?
 

Attachments

  • 20170221_145643.jpg
    20170221_145643.jpg
    77.2 KB · Megtekintések: 1
  • 20170221_145914.jpg
    20170221_145914.jpg
    168 KB · Megtekintések: 0
Ha kiveszed és áztatod valamilyen ADA superge, hidrogénperoxidban, esetleg fehérítő oldatban az megoldja. Egyébként ezt a fajtát én szinten tudtam tartani azzal, hogy a napi carbo adagból egy részt szűrőleállítás után rányomtam a korongra (megáll benne az üveg kialakítása miatt)... 10perc múlva szűrő indít.
 
Ha kiveszed és áztatod valamilyen ADA superge, hidrogénperoxidban, esetleg fehérítő oldatban az megoldja. Egyébként ezt a fajtát én szinten tudtam tartani azzal, hogy a napi carbo adagból egy részt szűrőleállítás után rányomtam a korongra (megáll benne az üveg kialakítása miatt)... 10perc múlva szűrő indít.
Koszonom.
 
Sziasztok!
Ma megvolt az 50% vizcsere es az elso metszes. A limnophila sessiliflorat felig vagtam vissza a ludwigia repenst pedig tukroztem. A co2 most mar 1sec/bubi. Tanacsokat tippeket tovabbra is nagyon szivesen fogadok.
 

Attachments

  • 20170222_165059.jpg
    20170222_165059.jpg
    161.5 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Day12: A drop checker gyonyoruen kizoldult. A metszett novenyek szepen vegzik a dolgukat nem torpantak meg. Orommel latom hogy a nymphoydes hydrophylla kihajtott. :):) Leginkabb viszont a mohara varok hogy meginduljon szepen.
 

Attachments

  • PicsArt_02-23-04.14.07.jpg
    PicsArt_02-23-04.14.07.jpg
    174.9 KB · Megtekintések: 2
Már nagyon régóta sima Domestos-t használok. Egy óra alatt gyönyörű lesz a difi.
A kerdesem az lenne,hogy ti mivel szeditek le a diffuzorrol az algat? Hogyan takaritjatok?
 
Sziasztok!

3.het: Sajnos jelent meg ecsetalaga a pinnatifidia levelein. Ugy tunik nem terjed tovabb elkezdtem a carbos irtasat. Szepen fejlodik minden sot van ami mar a viz fele is kibujt. Tudtam a heten is metszeni. Illetve meg egy dolog. Az alternantheranak sajnos van par lyukas levele. Kalium hianyra hasonlit. Szerintetek az alga okara es a lyukadasra mi a magyarazat. A tobbi noveny nem lyukad.
 

Attachments

  • 20170304_153613.jpg
    20170304_153613.jpg
    161.6 KB · Megtekintések: 2
Back
Oldal tetejére