• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Josh Sim workshop Green Aqua - Október 5-6. szombat-vasárnap

Félreértettél! Mi a saját akink új elrendezését rajzoltattuk le egy képzőművész barátunkkal, akinek ezúton is köszönjük a segítségét!
Ha nem túl nagy Spoiler, kirakod valahova a képet? A megvalósítás úgyis mindig más mint a kép, hisz a talált ágak, sziklák másfele görbülnek mint egy kép. :)
 
Kevés angol tudásomból jól értettem, hogy Josh, a világ első is szemezget mások munkáiból? Azzaz a google a barátom és nézi ötleteket.
Mekkora böszkeség lenne mondjuk egy 200. helyezetnek ha kiderülne a gyöztes munkáját az én akvám inspirálta. Mégha a megvalósítás 70%-ban el is tér.


Mi volt a kép amiből Josh kiindult? Vagyis Balázs valamit felragasztott az akvárium sarkába, de a szünetben sehol se találtam. Az Josh idei győztes scapje? Ha jól értettem valamelyik előző munkáját másolja, de nem tudom melyiket.
 
Kevés angol tudásomból jól értettem, hogy Josh, a világ első is szemezget mások munkáiból? Azzaz a google a barátom és nézi ötleteket.
Mekkora böszkeség lenne mondjuk egy 200. helyezetnek ha kiderülne a gyöztes munkáját az én akvám inspirálta. Mégha a megvalósítás 70%-ban el is tér.


Mi volt a kép amiből Josh kiindult? Vagyis Balázs valamit felragasztott az akvárium sarkába, de a szünetben sehol se találtam. Az Josh idei győztes scapje? Ha jól értettem valamelyik előző munkáját másolja, de nem tudom melyiket.
A Congo-t 'másolta' le (2017).
 
A Congo-t 'másolta' le (2017).
De ennek mi értelme van? :) Lerajzolni egy akváriumot (amiről van jó fotó is) és szintén akváriumot építeni belőle? Persze tök jó, ha van egy szép grafikátok, de a terv-szintű/célú rajzolásnak én akkor látnám értelmét, ha egyedi lenne...
 
De ennek mi értelme van? :) Lerajzolni egy akváriumot (amiről van jó fotó is) és szintén akváriumot építeni belőle? Persze tök jó, ha van egy szép grafikátok, de a terv-szintű/célú rajzolásnak én akkor látnám értelmét, ha egyedi lenne...
Szerintem nagyon félreértitek Luigiékat. Ott voltak inspirálta őket. Egy teljesen más elképzelést...de pár ötletet átemelve fevázoltak a barátuknak aki lerajzolta nekik amit megbeszéltek és az alapján fognak dolgozni majd.

Egyébként nekem külön nagyon kellett ez az inspiráció. Otthon van egy egy éves 330L-es Opti. Volt is benne egy számomra gyönyörű scape, amit szét kellett kapni, mert kezelhetetlenül elburjánzott. Visszadobáltam mindent csak úgy egykupacba, hogy a nővények ne pusztuljanak, jó ronda most az egész (nekem nincs 6 akvám mint Joshnak) és vártam az ihletre, hogy jöjjön és nem jött. Már kezdtem azt gonsolni, hogy engem nem érdekel ez a hobbi és most már három scapet is meg akarok csinálni. Iszonyat inspiráló volt a vasárnap.

Leterhelt a nyár nem volt időm ráhangolódni, nem nézegettem mások akváit, így nem jött semmi ihlet.
 
De ennek mi értelme van? :) Lerajzolni egy akváriumot (amiről van jó fotó is) és szintén akváriumot építeni belőle? Persze tök jó, ha van egy szép grafikátok, de a terv-szintű/célú rajzolásnak én akkor látnám értelmét, ha egyedi lenne...
Te is félreértettél! A 'Congo'-t a Cipo-nak válaszoltam, mert az volt a Josh tegnapi építése, de mi nem azt rajzoltattuk meg, hanem a saját ötletünket otthonra!(Teljesen egyedi, ne aggódj!!! :D)
 
Szerintem nagyon félreértitek Luigiékat. Ott voltak inspirálta őket. Egy teljesen más elképzelést...de pár ötletet átemelve fevázoltak a barátuknak aki lerajzolta nekik amit megbeszéltek és az alapján fognak dolgozni majd.
Ezt mindenki más nevében kikérem magamnak. Ha félreértés van, azt egyedül én követtem el :)
Nem hinném,hogy a rajz tegnap óta készült volna, szerintem ez egy korábbi történet, na meg nekik amúgy sincs szükségük ösztönzésre :)
 
Te is félreértettél! A 'Congo'-t a Cipo-nak válaszoltam, mert az volt a Josh tegnapi építése, de mi nem azt rajzoltattuk meg, hanem a saját ötletünket otthonra!(Teljesen egyedi, ne aggódj!!! :D)
Ja, értem, így már világos.
Nem mutatjátok meg a rajzot? :rolleyes:
 
Én meg arra értettem és azt vettem ki Josh szavaiból, hogy sosem rajzolja le, amit később megépít.
Az ötleteit meg nem mások akváriumaiból nyeri, hanem tájfotókról, hiszen a kész scape versenyfotója is egy ilyen keretes mű lesz. A valódi természetben meg túl sok inspiráló részlet köti le a figyelmét, amit nem tudna besűríteni egy akváriumba.
Na, én meg erre céloztam.
De semmi baj azzal, ha egy profi papírra veti az álmaid!
 
Én meg arra értettem és azt vettem ki Josh szavaiból, hogy sosem rajzolja le, amit később megépít.
Az ötleteit meg nem mások akváriumaiból nyeri, hanem tájfotókról, hiszen a kész scape versenyfotója is egy ilyen keretes mű lesz. A valódi természetben meg túl sok inspiráló részlet köti le a figyelmét, amit nem tudna besűríteni egy akváriumba.
Na, én meg erre céloztam.
De semmi baj azzal, ha egy profi papírra veti az álmaid!
Pontosabban csak ADA interjú előtt szokta utólag lerajzolni az akvát. ;)
 
Utoljára módosított:
öööö :)

Congo téma. Amikor hónapokkal ezelőtt Josh-al egyeztettünk beszéltünk róla, hogy milyen berendezés legyen. Balázsnak és nekem is nagyon szimpi volt a Congo berendezés.
Nem egy kifejezett workshopos téma, de az alapjait tegnap Josh szerintem szuperül lerakta. Meglátjuk mennyire tudjuk finomítani a következő hónapokban. Ezt próbáltuk odatenni az akváriumra a készítés alatt, de kiderült Joshnak nem kell néznie semmilyen papírt az építéshez :) Mondjuk az eredeti ötlet az volt hogy ezt a fotót betesszük keretbe az aláírásával és Dave akváriumához hasonlóan feltesszük a szekrényre.

Az előadáson az inspirációra azt mondta, hogy mindenhonnan jön. Az idei akváriuma ha jól rémlik egy filmből jött (lehet az előző volt az). Egyébként meg webről inspirálódik, mivel hiába megy ki a dzsungelbe, ami ott van nála elérhető közelségben, a természetben nem látja azokat a részleteket, amit pl egy fotós megörökít. Így az egyszerűbb felé fordul és már a megörökített dzsungel és egyéb képekből merít inspirációt.

A prezentációs napjából azért kiderült, hogy az akváriumokat eléggé kritikus szemmel nézi. Nem hinném, hogy ezekből bármilyen inspirációt merítene.

Épp a beszélgetés közben jutott eszembe, hogy bármikor amikor megpróbáltam korábban a dszungel vagy fás témát, mindig valamelyik akváriuma ugrott be amit tanulmányoztam.
Ezért megyünk mi inkább a másolás irányába - mi a biztonsági játékosok, vagy ahogy ő mondaná a ZEN layoutos csapat :)
Ő pedig ezért a Wild kategória, ahogy ő jellemezte magát, vagy akár Balázst. Olyanok akik mindenféle korlát, limit és egyéb nélkül egyszerűen nekiesnek valaminek amit elképzelnek.
Ennek egyik tanulsága Balázs 1600 körüli helyezése meg az ő kétszeres serlege. Mindent vagy semmit.
 
Nagyon érdekes volt nézni a HS alakulását. Sajnos el kellett mennünk fél időben, de legalább a hardscape megépülésével és értékes ötletekkel/tanácsokkal gazdagabb lettem. Zörögjetek majd, ha lesz még hasonló. 🙏
 
Közben a Facebook oldalunkra feltettem egy csokor képet a hétvégi eseményről

Kérdezni akartam, az egyik camera man, talán Csaba, ideje nagy részében az akvárium mögött állt. Ez nem zavarja a YT videó összeállítását? Nem zavar be a sok felvételbe, hogy vakus kamerások rohangálnak a képbe. Az egy dolog, hogy direkt látszik a felvételen a workshop jelleg, azaz a sok néző kobakja. De a kamerások rohangálása megint egy másik dimenzió ami nem biztos, hogy jól mutat. Gyakran a vakujával szembe ment a fő kamerával. Volt, hogy kérdezett Balázs valami érdekeset odaállt Ő is és bekapcsolta a vakut a Josh Sim válasza közepén. Azaz a szembe felvételen azt látni, hogy beszél Josh majd a mondat közepén kap balról egy jó erős fényt. Csaba jelenléte miatt (is) nagyon kíváncsi leszek az elkészült videóra. Mondjuk ha jól sejtem a 2 órás HS-et lerövidítitek 20 percbe és így kieshetnek azok a jelenetek ahol camera man látható. Egy másik vid meg a növényesítés.

Tény, hogy nem értek ehhez simán lehet, hogy ez így volt jó majd kiderül.
 
Volt, hogy kérdezett Balázs valami érdekeset odaállt Ő is és bekapcsolta a vakut a Josh Sim válasza közepén. Azaz a szembe felvételen azt látni, hogy beszél Josh majd a mondat közepén kap balról egy jó erős fényt.
Ha ilyen van akkor csak egyszerűen a hangsávot felhasználják, a videofelvételt pedig vágóképekkel helyettesítik vagy más szemszögből lévő felvételt használnak, ilyenkor a néző semmi bakit nem vesz észre. De szerintem egy yt videonál nem tragédia ha látszódik az operatőr. Dave építős videojában gyakran feltűnik Balázs is a kamerával, mivel akkor ő kezelte a gimbalt és szintén használt led lámpát, mégis egy élvezhető video lett belőle, nem mellesleg az egyik legnézettebb. :)
 
Ha ilyen van akkor csak egyszerűen a hangsávot felhasználják, a videofelvételt pedig vágóképekkel helyettesítik vagy más szemszögből lévő felvételt használnak, ilyenkor a néző semmi bakit nem vesz észre. De szerintem egy yt videonál nem tragédia ha látszódik az operatőr. Dave építős videojában gyakran feltűnik Balázs is a kamerával, mivel akkor ő kezelte a gimbalt és szintén használt led lámpát, mégis egy élvezhető video lett belőle, nem mellesleg az egyik legnézettebb. :)
Igen a vágóképre én is gondolta, de te a kevésbé érdekes problémára reagáltál. A sokat akva mögött mozgó és szembe vakuzó srác volt nekem a megoldhatatlan probléma. De igen mindent és mindent meg lehet oldani vágóképpel...sokkal inkább az a kérdéses, hogy egy rutinos operatőr miért áll be oda tudván, hogy ezzel 20 perc felvételt vág gajra vagy tesz nehezen nézhetővé. Persze majd a kész videóban leesik az állam mégis milyen jó lett, mert nem értek hozzá ezért kételkedek.
 
Back
Oldal tetejére