• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Jelly on the Rocks

Együtt érzek Veled. Engem is eléggé depresszál mostanában, hogy három-négy CRS mama is elengedte a piciket, kb. egy hétig matatnak a picik, aztán eltűnnek. Valamiért nem bírom őket felnevelni, pedig a taiwanokkal nincs gondom.
Pedig biztosan bennük van ám a hiba.:(
 
Ma elment a ket anyuka kozul az egyik RIP [emoji24]
Az a borzaszto az egeszben hogy vitte magaval a peteket is [emoji20]
Nem ertem meg soha hogy mitol van elhullas mikor mindent teljesen ugyan ugy csinalok mint eddig barmikor.
Na ilyenkor megy el a kedvem az egesz garnelazastol tegnap tigris crs ma meg ez,szomoru szombat este lett ez [emoji17]
Egy kicsit engedd el a gyeplőt, csak azt tudom tanácsolni, és fel a fejjel! (y)
 
Üdv !
Egy kép az utánpótlásról :

DSC05768.jpg
Navik az Avatarból! :D
 
Üdv !
Na ide is jövök egy totál képpel amit szeretnék is @inadsz Dani vagy @danyi03 Tomi hogy naplóképnek dobjatok be.
Köszönöm !
Érdekesség hogy szombat óta eltelt időben a helenák olyan masszívan pusztították a csigákat hogy a mai nappal csigamentes akarom mondani nem kívánt csiga mentes lett az akvárium.
@dantesix kolléga figyelmébe is ajánlom eme jószágokat ;)

DSC05789.jpg

És azért már most látszik hogy majd szelektálni is kell,de nekem ezek a példányok is bejönnek :

DSC05791.jpg
 
Üdv !
Ide is írok pár sort.
A kis kékségek kezdik szépen beteríteni az akváriumot,az az egy anyuka aki megmaradt meg folyamatosan petés,még ki sem hordta az egyik "sorozatot" máris útban a következő.Aztán majd a kicsik közül remélem hamarosan be is segít neki valamelyik.
Érdekes hogy eddig 2 db olyan garnélát véltem felfedezni akiket majd ki kel vennem.Az egyik totál RC vonal,a másik meg konkrétan teljesen színtelen olyan mintha hógolyó garnéla lenne.
Aztán több garnélán láttam kék testet piros fejjel és piros farokkal kombinálva.
De azért az állomány 80 %-a szép kék színű.
A helenák szépen lerendezték a csigásodást 0-ra redukálva a betolakodók számát,mondjuk nem volt nehéz dolguk kb 20-25-en lehetnek 18 literben :D
 
Üdv !
Ez az akvárium a hétvégén egy időre meg fog szűnni.Azért is írom hogy csak egy időre mert ha majd sikerül olyan garnélát beszereznem amit elterveztem akkor újra indítom,bár szeretnék egy 30 x 30 x 25 ös kis kockában kertészkedni,majd meglátjuk.
A garnélák teljes egészében átkerülnek a nagy akváriumba,sokasodni.
Így összesen kettő akvárium marad amiről gondoskodni kell,ennek a legfőbb oka hogy az Én nem is oly pici lányom első osztályos lesz keddtől.Így az időmet is eszerint kell beosztanom ;)
Megkérnék majd egy modit @inadsz , @danyi03 hogy helyezzék a naplót a befejezettek közé. Köszi !
 
Back
Oldal tetejére