• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Január 25. Péntek - Schruz 100 éves lesz :)

viktorlantos

Alapító
Admin
A wabi mester @schruz idén visszatért az emers növények világába ennek örömére jövőhét pénteken január 25-én délután 1-től nekiesik a Green Aqua 100 éves akváriumának és farag bele egy modern emers kertet amolyan Andris-féle módon.

Valahogy így..

6830107870_834ea2b0b1_b.jpg


A program bárki számára nyitott lesz, aki felénk jár aznap, meglesheti Andrist munka közben. Bárszék, szendvics, csajok ugyan nem lesznek, de aki szeretné meglesni hogy készül egy igazi emers kert, egy wabi medence, egy 100 éves csoda :) , akkor nem érdemes kihagyni a dolgot. Andris az eszméletlen koncentráció közben is próbál majd a kérdésekre válaszolni. De ha nem válaszol ne rémüljetek meg. Ő ilyen. :D Na jó ez vicc volt.

Szóval várunk mindenkit akit érdekel a téma.
Zárásként csak annyit mondanék, hogy...

Éjenek az emers kertek, nem bánjuk csak sokan gyertek. (ugh... de rossz volt) :eek::oops::D

6953552610_d39a913004_b.jpg
 
Beültetem Pogostemon, én majd talán egy szép napon.
Nőljél növény gyorsan, szépen, mondd Vik mér' vagy má' ily készen? :D

Gyertek szepen, minel tobben lesztek annal jobb lesz a hangulat es akkor nem kell Vikkel unalmunkban ilyen szinvonalas kis rimeket farigcsalnunk :p
 
teljesen off:

Üdv Viktor!
Zsííír lett a plakát! Én mint "szakmabéli", nem találok kivetni valót benne (y)
Ha mégis kekeckednék, a kéznél a két réteg "összeúsztatása" nem tökéletes, s nekem fura, hogy ha a plakát fő sorai a fejben angol nyelvűek, akkor a dátum mért nem?
Vagy mért nem magyar mindkettő? :barefoot:
Ellenben színvilágában, elrendezésében, kiemelésileg nagyon ott van...

Nem leboxoltalak miatta, tudom időd is kevés, így mélységes elnézést kérek: Ozz

Ui.: a következő GA-s rendezvényre kötelezően vállalom a reklámplakát elkészítését, s akkor majd lehet kritizálni engem is :giggle:
 
Teljesen jogos az érszrevétel. Ez most így melóból hazazuhanva 10 perc alatt kellett ha már egész héten be voltam havazva.

Ha magamat kellene értékelni, akkor ez egy 10-es skálán 2-es a fenti és egyéb hibák miatt. De jó munkához idő kell az meg most nem volt.
A cél az volt hogy ne csak egy pár soros txt bejegyzés legyen. Köszi a kommentet(y)

És holnap ki jön Andrist krizitálni?:D
 
Vérző szívvel hagytam ott a kis emers-csapatot, de sajna el kellett jönnöm az ültetés előtt. Nagyon várom a képeket és a végeredményt! Hatalmas élmény volt ez számomra, mindenkinek csak tanácsolni tudom, hogy menjen el ezekre a rendezvényekre. Percenként ragad az emberre új információ és tudás!
Csak így tovább G.A., Andris és Növényfejek!(y)

Üdv,
Ákos
 
Sziasztok!

Köszönöm hogy nyilvánossá tettétek az eseményt!
Kis csapatként mentünk ki az eseményre Attilával (Pigával) és Tamással (Punkdrakoval) dél után pár perccel!
Sikerült Andrist (Schruz) megelőznünk (pedig út közben még gondoltam rá hogy megkérdezzem érte menjünk-e)!
De sebaj, így legalább előkészítettünk pár növényt!
Segítőinknek szegődtek Ákos (Apuka13) és Tibi!
Vidáman szedtük szét az Andris által igényelt konténeres növényeket (vittem pár tálcát, magamnak ollót, csipeszt, a többiek helyben kaptak szerszámot).
Mire Mesterünk megérkezett, már elkészültünk az "alapozással"!
Nagy izgalommal vártuk a kezdő lépéseket (Ákos már az ültetést)!
Az indulás teljesen megegyezett egy profi akvárium összerakásával, lámpa összeszerelés, indító bacik, táp és általános aljzat.
Majd a lávakövek belegózása!
Andris nagyon gyorsan kitalálta a köves koncepciót, ami már magában is jól nézett ki!
Majd kezdődött a nedvesítés, ültetés.
Komoly növénymennyiség került be a medencébe!
Érdekes módon Andris fordítva ültetett, először stemek hátra, majd onnan haladt előre lefelé az egyre alacsonyabb növényekkel!
Nagy élmény volt számunkra, hogy segíthettünk a berendezésben, el mondhattuk a véleményünket, sőt csipeszt ragadva az ültetésben is részt vehettünk, nem beszélve a folyamatos, okító kommentekről!
17 órára szinte teljesen elkészült a kis medence (kevés Hc ültetés maradt)!
Sajnos ekkor indulnunk kellett (de kis csapatunk a végsőkig kitartott)!

Nagyon jó volt a hangulat, sokat tanulhattunk!
Menet közben több fórumtárs (Borsi, huy, Malor és talán mások is akiket nem ismerek) is megjelent, bekapcsolódott az eseménybe, sajnos mindenkivel az alkotás hevében nem sikerült beszélni!

A Triumvirátus (Atti, Balázs, Viktor (és Balázs párja Dóri)) folyamatosan felügyelte és segítette a ténykedésünket!

Más alkalommal is szívesen részt veszek hasonló rendezvényen!

Köszönöm még egyszer a lehetőséget!

A.ttila

u.i.: Remélem nem voltam túl hangos, kicsit figyelmemen kívül került hogy nem csak fórumtársak, hanem vásárlók is jöttek folyamatosan az üzletbe!
Ha igen akkor ez úton kérek elnézést!
 
Back
Oldal tetejére