• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

In the long run

Én nem vagyok egy nagy guru (az igazi szakértők majd talán tudnak okosat is mondani rá), de szerintem ha most jól megnyírtad, és folytatod az új tápozást (ha jól tudom Micro és Macro) akkor helyre fog az jönni! esetleg az előző tápból (pro fito) vagy a carboból nem kerülhetett töményen rá? :?
 
Nem hiszem,hogy bármelyik is ráment volna..a carbot mindig a flowba tolom,hogy rögtön szétvigye.. a profito meg csak növénytáp,nem hiszem,hogy a víz felszín közelében adagolva kárt kellene okozzon.Még a fényerő eloszlásán gondolkoztam,hogy nem az igazi,de úgy tudom,nem para,inkább a megfelelő Co2 eloszlásra érzékeny a Hemianthus,amivel szerintem megint csak nem hiszem,hogy gond lenne:villany felkapcs után kb 3 órával az egész mező szépen bubizik.Persze,tudom,hogy ez nem minden,de azért mégis. :crazy: Lehet,hogy érdemes lenne lesúlyoznom,ahol kicsit enged el?Talán még Viktornál olvastam,de nem értem,hogy teljesen sík terepen mért engedne el a gyökérzet..a víz is mióta hidegebb van 22-23 fokos..tehát ez se lehet probléma :wtf:
 
Nálam a HC-val akkor voltak gondok amikor még élesztőztem.. tehát co2...Ha esetleg módodban áll én javasolnám egy atomizer inline diffúzor beszerzését! Ha fehér a háttér, akkor majdnem észrevehetetlenek a porszerű co2 bubik, viszont a beoldás az hihetetlenül hatékony vele! Esetleg megpróbálhatod ezt! viszont az is biztos hogy kell neki a jó megvilágítás (ha mondjuk szépen bubizik, akkor azzal nagy baj nem lehet...)
 
Biztos hatékonyabb a beoldása,mint egy üveg diffuzornak,de rengeteg akvárium azzal is gyönyörű,akkor nem hiszem,hogy ne menne vele.. :roll:
Még arra tudok gondolni,hogy a vas és foszfát hiány mostanra érte el a tetőpontját (ugye a profito miatt) és amiatt kezd széthullani a dolog..mert a levelek nem olyan szépek,mint voltak..pár napja figyeltem csak fel rá..
 
Én annó a pro fito mellé használtam pont a vasak miatt ferro-t is (bár kezdőként elég agyatlanul össze vissza, aminek meg is lett az eredménye, és ekkor áltam át a Micro-Macro combóra..). szóval tényleg nem kizárt hogy ez is gond lehet! szerintem ha a világítás OK, és a CO2 is OK, akkor adj most neki 1-2 hetet hogy rendbejöjjön, aztán max ahol kihalt oda beszúrsz egy csokor új HC tövet (bal oldalt én is annó így tettem, miután ott elég gyengusz lett a régi...)!
 
Hát,remélem,hogy sikerült kisilavizálni,hogy ez lesz a gond..remélem,rendeződik és megáll a foltokban kopaszodás!
Még valaki esetleg más ötlet? :?
 
Hát furcsállom a dolgot barátom, még nem vagyok HC guru, mint Te de szerintem is az tűnik kézenfekvőnek, hogy a táp volt rossz. Illetve, meg szerintem azért igenis ruházz majd be RO-ra mert valószínüleg kevesebb lesz a gondod minden szempontból. Bár tudnék többet segíteni, de erre a problémára most én is kíváncsian várom a választ.
 
Szia ZaCK!
Szomorúan olvasom hogy kisebb gondod akadt a HC meződel. Tovább romlot vagy már javul a helyzet? Ebben a kánikulában hány fokon tudod tartani az akváriumod hőmérsékletét, mert sajnos a meleg vízben (27-31C) elszokott engedni a HC. :cry:
Remélem sikerült megtalálnod a probléma forrását és ismét szép és egészséges HC meződ lesz.
 
Hűti az akit ventivel, sajnos nem az a gond :( Láttam sajnos a problémát élőben, még mindig megvan. Valószínü, hogy a tápcserével megoldódik hamarosan.
 
Hali!
Köszönöm,én is reménykedek benne..adok neki 2 hetet,bár eddig nem úgy néz ki,hogy javulna,de majd meglátjuk..ha így halad tovább,akkor egy új setup lesz!
A hűtés úgy tűnik,hogy kevés lesz,talán be kell majd szereznem még egy kisebb ventit,vagy inkább e helyett egy nagyobbat..most alig valamivel 26 fok alatt van az aki,de ez nem hiszem,hogy gond lenne..nah majd meglátjuk :)
 
Üdv!
Hát,sajnos,nem sajnos,ez a tank kb 2 hete befejezte a pályafutását..teljesen szétszedtem..most folyik a gyűjtögetés a következő setuphoz.Illetve tervezek még egy kis világítás tuningot :)
Nagyon sokat tanultam ebből az akváriumból és a sok szenvedés ellenére is élveztem a dolgot..remélem,ezekkel a tapasztalatokkal ebben a szellemben majd a következő jobban sikerül :D
 
Hát sajnálom... A kövit szépen megépetjük. Sok sikert barátom, és nehogy búsulj a dolog miatt ;)
 
Fel a fejjel, azokat a hibákat, amiket itt elkövettél tuti nem fogod a következőben ;) Az gondolom már egy nagyobb akvárium lesz, vagy tévedek? Mikorra várható?
 
Köszi:)
Igen,most megy a dilemma,hogy mekkora tank legyen..lehet,hogy 60 literig fogom növelni a dolgot,de még nem biztos:)Nem biztos,hogy idén lesz belőle még valami,de megpróbálom:) :twisted:
 
Back
Oldal tetejére