• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Húzó halak

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

A bújós halacskák felbátorítására használható csapat halakról szeretném ezt a topicot indítani.

A Danió chopraijaim elég félénkek egymagukban (nyolcan), valaki ajánlotta az Ékfoltos razbórákat a megnyugtatásukra, előcsalogatásukra.

Arra lennék kíváncsi, kinek, milyen halat mivel sikerült párosítani ahoz hogy elmúljon a bújdosási hajlamuk?

Köszönettel!

A.ttila
 
Sziasztok!

A naplómban is írtam, de itt is megosztom veletek a tapasztalatomat!

Végül is Hengeli razbórákat (10 darabot) vettem mivel kicsit kissebbek az Ékfoltosoknál, de viselkedésük szinte azonos!

Vettem a Dániók mellé is még hatot, így a létszámuk 13 főre duzzadt.

Az első egy-két óra megilletődöttség után, elkezdtek szépen közös rajban úszni, azóta is nagy a jövés-menés!
Teljesen megtelt élettel a medence!
Korábban csak akkor láttam a chopraikat amikor etettem Őket!

Teljes mértékben meg vagyok elégedve a társítással!

A.ttila
 
Szia Atti!

Csak azok voltak és mikor mind a tízen egy gyökér alatt bújkáltak, gondoltam rá, hogy valami nyugisabb halak közé talán szívesen beállnának!
Szerencsére jó volt a választás (utána hoztam el a maradékot Tőletek)!

A.ttila
 
Nálam a gyöngy dániók voltak olyan félénkek, hogy egy gyökér alól elő sem bújtak.
Mióta beraktam 6 Oto-t, azóta vígan kergetőznek.
Fogalmam sincs miért vannak rájuk ilyen hatással, hiszen nem együtt úsznak..
Mondjuk az Oto-k bátran bejárnak mindent, lehet hogy ennyi jó példa elég.
 
Sziasztok! Nálam hasonló probléma merült fel, mert az akvárium indításnál könnyen tartható nem túl érzékeny halakat választottam zebradániót és plattikat néhány panda harcsával. Aztán ahogy telt-múlt az idő, és már szerettem volna egy vörös neon csapatot, hát gyorsan vettem is. :) Gyönyörű volt ahogy az egész akváriumban úszkálnak a halak. Aztán, ahogyan az lenni szokott az elevenszülők, lassan túlszaporodtak, már túl nagy volt a nyüzsgés még a 102 literhez képest is, ezért szép lassan elajándékoztam az elevenszülőket, helyettük vettem egy csapat pirosorrú ponytlazacot, még mindig szépen úszkáltak az akvárium teljes hosszán, néha a vörös neonok is csatlakoztak a rajhoz, és egyre jobban szerettem volna, csak pontylazacos akváriumot ezért még vettem vörös neonokat, a költözködés során pedig elajándékoztam a zebradániókat. Már majdnem 2 éve hogy megy az akvárium, de most, hogy nincsenek dániók se az elvenszülők, valahogy nem akarnak úszkálni a neonok és a pirosorrú ponytlazacok sem. Először arra gondoltam, biztos a költözködés stresszelte őket, de 2 hónap után ugyan úgy az aljzathoz közel vannak és nem nagyon úszkálnak, etetéskor ugyan nagy a nyüzsgés, de aztán megint lemennek, és 2 hónap után már csak megnyugodhattak volna... eszembe jutott, hogy a dániók inkább a víz felszínén úszkáltak, ezért vettem 2db baltahasú ponylazacot (csak ennyi volt a boltban) és reménykedtem, hogy hátha feljebb merészkedik majd az összes hal, ha látják hogy fent nem éri őket semmi baj, hiszen ott a két baltahasú. Sajnos nem, ennek már egy hónapja és maradt minden úgy ahogy eddig, lent maradtak. Nem tudom, hogy milyen halakat vegyek, hogy feljebb csalogassam őket. Vagy a baltahasúakból kéne egy csapat? A boltban azóta sem láttam, az a 2db volt amit elhoztam. :( Bármilyen ötletet szívesen fogadok! Köszönöm!
 
Üdv Boci.
Nálam ugyanez a helyzet a vörös neonokkal.
Egész nap a növények mögött gubbasztanak,lámpaoltás után jönnek ki a nyílt térre.
A fényt nem nagyon szeretik.Nekem is az alsó régióba tanyáznak.
Más hal nekem nincs az aksiba.Nyolc darab van,nagyon jól néznének ki,ha néha lehetne látni is őket.:D
 
Üdv Boci.
Nálam ugyanez a helyzet a vörös neonokkal.
Egész nap a növények mögött gubbasztanak,lámpaoltás után jönnek ki a nyílt térre.
A fényt nem nagyon szeretik.Nekem is az alsó régióba tanyáznak.
Más hal nekem nincs az aksiba.Nyolc darab van,nagyon jól néznének ki,ha néha lehetne látni is őket.:D

Szia!

Nem tudom mennyire lehet erős nekik a gyári 2x18W-os T8-as cső, de én még békalencsét is tettem az akváriumba, hogy kissé megszűrje a fényt. Mondjuk lámpaoltás után csak 3db LED világít még egy órán át, a hold fényét imitálva, és olyankor kicsit feljebb merészkednek, de régebben is így volt és akkor "nappal" nem zavarta őket a 2x18W. Nem tudom minek a függvénye lehet.
 
Sziasztok!

Üdv Boci.
Nálam ugyanez a helyzet a vörös neonokkal.
Egész nap a növények mögött gubbasztanak,lámpaoltás után jönnek ki a nyílt térre.
A fényt nem nagyon szeretik.Nekem is az alsó régióba tanyáznak.
Más hal nekem nincs az aksiba.Nyolc darab van,nagyon jól néznének ki,ha néha lehetne látni is őket.:D
Sziasztok! Nálam hasonló probléma merült fel, mert az akvárium indításnál könnyen tartható nem túl érzékeny halakat választottam zebradániót és plattikat néhány panda harcsával. Aztán ahogy telt-múlt az idő, és már szerettem volna egy vörös neon csapatot, hát gyorsan vettem is. :) Gyönyörű volt ahogy az egész akváriumban úszkálnak a halak. Aztán, ahogyan az lenni szokott az elevenszülők, lassan túlszaporodtak, már túl nagy volt a nyüzsgés még a 102 literhez képest is, ezért szép lassan elajándékoztam az elevenszülőket, helyettük vettem egy csapat pirosorrú ponytlazacot, még mindig szépen úszkáltak az akvárium teljes hosszán, néha a vörös neonok is csatlakoztak a rajhoz, és egyre jobban szerettem volna, csak pontylazacos akváriumot ezért még vettem vörös neonokat, a költözködés során pedig elajándékoztam a zebradániókat. Már majdnem 2 éve hogy megy az akvárium, de most, hogy nincsenek dániók se az elvenszülők, valahogy nem akarnak úszkálni a neonok és a pirosorrú ponytlazacok sem. Először arra gondoltam, biztos a költözködés stresszelte őket, de 2 hónap után ugyan úgy az aljzathoz közel vannak és nem nagyon úszkálnak, etetéskor ugyan nagy a nyüzsgés, de aztán megint lemennek, és 2 hónap után már csak megnyugodhattak volna... eszembe jutott, hogy a dániók inkább a víz felszínén úszkáltak, ezért vettem 2db baltahasú ponylazacot (csak ennyi volt a boltban) és reménykedtem, hogy hátha feljebb merészkedik majd az összes hal, ha látják hogy fent nem éri őket semmi baj, hiszen ott a két baltahasú. Sajnos nem, ennek már egy hónapja és maradt minden úgy ahogy eddig, lent maradtak. Nem tudom, hogy milyen halakat vegyek, hogy feljebb csalogassam őket. Vagy a baltahasúakból kéne egy csapat? A boltban azóta sem láttam, az a 2db volt amit elhoztam. :( Bármilyen ötletet szívesen fogadok! Köszönöm!

Egy általam karbantartott akváriumban a Vörös neonok mellett Feketék is vannak és szépen összeállva úszkálnak az előtérben!

A.ttila
 
Mindenkepp olyan halat javasolnek ami a neonok sajat teruleten el. A felszin vagy talajlakok nem fogjak megkergetni a csapatot. Lehet ez egy eltero csoport mas habitussal, lehet egy mozgekonyabb hal fajta, pl sziami algazo stb, ami mozgatja oket ha mar ilyen bambak.
 
Nekem is vörös neonok voltak 18 darab 91 literre 4x24W. Semmi gondjuk nem volt sokat bandáztak a növénymentes területen. Terrorban tartották a többi lakót (Amano, sakura). Ők voltak az akvárium csúcsragadozói.
Lehet csak ez kell és az, hogy jó sokan legyenek.
 
Köszönöm szépen a tanácsokat!
Nekem most 15db van, de fénykorukban 30db volt csak bekaptak egy fertőzést és a fele elhullott. :(
Majd veszek még melléjük pár darabot, és megpróbálkozom a sziámi algázóval is. Bár régebben volt egy nagyobb példányom, de Ő csak lustálkodott a növények levelein.
 
Én nano aksiba nem nagyon tudok többet telepíteni.

Hát a nano aksiban nem való szerintem vörös neon. Szerintem még az én 91 literesembe sem igazán. Én át is költöztettem őket egy 600 literesbe. Ott érzik jól magukat. Túl nagyok azok a halak egy nanoba.

Szerintem gondold át a dolgot és keress magadnak kisebb méretű halakat.
 
Kösz a tippet.Lehet,hogy az lesz,mert így nem sok értelme van tartani őket.
 
Eddig elkerülte a figyelmem ez a top örülök neki. :)
Nálam van egy hét tagú Petitella csapat és egy kilenc tagú Amanda lazac csapat.Együtt mozog a raj.Viszont van egy fenéklakó halam és arra gyanakszom,hogy ezért tartozkodik a két csapat a fenék közelben.Nem tudom,hogy ez igy Okés e?!
Vagy egy két nagyobb testű halból is lehet "húzó hal",vagy csak stresszelnének?
 
Kösz a tippet.Lehet,hogy az lesz,mert így nem sok értelme van tartani őket.

Nanoba a vörös neon helyett nem lenne jobb zöld neon? Hasonló küllem, de sokkal kisebbek :) Amúgy zöld és vörös neon mehet együtt? Hogy nézne az ki?
 
Back
Oldal tetejére