• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HQI, HQL és egyéb nagyobb teljesítményű világítások

Én nem vagyok akvakertész, sem növényfej, a 220 literes édesvízi akváriumom felett is csak 60 Watt T8 világít. Úgy láttam, van 70 Wattos HQI is. Még az is sok lenne? Vagy nem elég szórt a fénye?
Milyen (lehetőleg magyar) oldalon érdemes körülnéznem a lehetőségeket, árakat illetően?
Köszönöm.
 
Valóban melegszenek és aránylag 1 pontban világítanak, nem olyan mint a fénycső.
Amennyiben 6500 kelvines HQI izzót veszel nem olyan vészes az ára de valóban egy kicsit drágább mint a T5 világítás.Viszont maga az armatura drágább.

A komplett armaturákat a webshopokban találsz, izzókat is szintén, meg szerencsésebb esetben villanyász boltokban is.
 
Köszönöm.
A melegedés a saját élettartama/épsége miatt probléma, vagy a víz fűtése miatt? Ha messzebb van a felszíntől, nem terül jobban a fénye?

Tud valaki olyan honlapot ajánlani, ahol jó árban vannak ilyen kütyük?
 
Minél feljebb emeled annál kevesebb lesz a fény, én láttam ezt bizonyítandó, műszerrel mérni.Centiről centire emelve nagyon csökkent a fényerő a műszer szerint.

Főleg melegedése miatt nem szerencsés, persze azért néhány tízezren biztos világítanak vele.

Az, hogy jó áron lenne--az dőre remény .Én még olcsón csak használtat láttam, de ez is relatív, mert szinte mindegyikhez hozzáfűzik, hogy az izzót illene cserélni.
Bár arra is van példa, hogy aláírják, hogy adnak hozzá új izzót.
De sztem az se olcsó mikor megkapod 100 helyett 40-ért.Végül is olcsó...

Belinkelhetek privibe néhányat, de itt is találsz néhányat bizos a webshopokban.
http://diszallatkereskedes.lap.hu/
 
Sziasztok.
150W HQI 6500K/G12 izzót keresek.(2DB)
Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném.
Egy hete keresgélek de sehol nincs.
Ha valakinek lenne elfekvőben szivesen átvenném.

Sanyi :? :?
 
atlantisz01 said:
Sziasztok.
150W HQI 6500K/G12 izzót keresek.(2DB)
Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném.
Egy hete keresgélek de sehol nincs.
Ha valakinek lenne elfekvőben szivesen átvenném.

Sanyi :? :?


Szia 1db-om van nézz be az eladó világítás rovatba!

Üdv w-rig
 
Úgy látom a HQI-s témában még nem nagyon pörög senki, én azért megosztanám az eddigi tapasztalataimat, ha valaki a jövőben erre vetemedik, nehogy belefusson egy két hibába :)

Nálam 2 hónapja üzemel egy Blau Lumina HQI +T5 lámpatest. Korábbi akváriumaim mind a hagyományos T8-as csövekkel mentek, mondanom sem kell, nem is hasonlítható össze.
Egy 375 literes 150cm hosszú akváriumot világít 3×150W HQI és 4×80W T5.
Ezek természetesen nem mind egyszerre mennek, mert 770W azért túlzás lenne, bár mindent felnyomva elképzelhetetlen a látvány :D

Melegedés szempontjából nyitott aksinál a HQI-k egyáltalán nem veszélyesek, nem főzi meg a vízet, a min. 30 centi távolság is inkább a nagy fényerő és a fény jobb szórása miatt kell, amúgy lehetne lentebb tenni, de felesleges.

Aki HQI-s világításban gondolkozik, annak érdemes a vétel előtt megnézni, hogy milyen az izzó foglalata, ugyanis elég sokféle típusban létezik, azonban a különféle foglalatú izzók beszerzési lehetőségei nem azonosak!

Legnagyobb választékban a kétvégén fejelt (double ended) R7S foglalatú izzók kaphatóak, előnye, hogy 6500K színhőmérsékletben is sok helyen kapható, viszonylag ólcsón.
De ezen kívül léteznek egy végen fejlelt (single ended) HQI izzók is, pl. E40-es ami a hagyományos villanykörtéhez hasonló, vagy a G12-es két tüskés.

Sajnos az én Blau Lumina lámpatestembe G12-es foglalatú izzó való, amit főleg épület világításban használnak, így világítástechnikai üzletekben csak 4000K illetve alacsonyabb kelvinszámú izzókat forgalmaznak.
Akvarisztikai célra árulnak belőle dögivel mindenhol, de azok meg mind 10000K feletti tengeris izzók.
6500K körüli G12-es foglalatú izzókat szinte képtelenség beszerezni, a neten sem nagyon találkozni vele.

Ha most állnék a vétel előtt akkor a G12-es foglalatú HQI-t édesvízi akváriumhoz mindenképpen elkerülném.
Ahol vettem sikerült anno szerezni 3 ilyen 6500K-s izzót, de az egyik gyári hibás volt, 2 hónapja képtelenek újat beszerezni helyette.
Láttam itt a fórumon, atlantisz01 is ilyen izzókat keresett, és ahogy láttam neki sem volt egyszerű.

Ha valaki esetleg mégis tud tuti beszerzési helyet, nagyon örülnék.. :crazy:
A leendő HQI-sok meg messziről kerüljék a G12-es foglalatot :!:
 
Itt találtam:
atlantalightbulbs.com

Ha modizzák, priviben is elküldöm.
Elég húzós az ár, mivel 12 db. a minimális rendelés.
 
Sziasztok!

:!: Először is GA-shop-ban ADA-ból van fémhalogén villágítás több féle is, ezek Nr1 termékek. Ha esetleg korlátozottak az anyagiak a PROLIGHT-nál kapható minden létező foglalattal, színhőmérséklettel stb... ;) ! Olcsó 1db-ot is szállít korrektek és magyar cég. Csak ajánlani tudom én is itt szereztem be a sajátomat. Itt a gyártó oldalahttp://www.venturelightingeurope.com/en/

Itt pedig a direkt akvarisztikai célra gyártottakat találod:http://www.venturelightingeurope.com/en/metal-halide-lamps/lamps.php?fid=13

Egyébként én is ilyet használok 126l aki felett 150W MhDe 6500K típusut. tökéletesen elégedett vagyok vele. És van még egy kis esztétikai előnye pontfényt bocsájt ki, így a visszatükröződés "becsillog"-fantasztikus látványt ad!
 
Köszönöm mindenkinek a tippeket.

A prolight az utolsó reményem :)
Kíváncsi leszek majd a különböző foglalatú izzók árkülöngségére (ha van).
Ha viszonylag nagy a difi, akkor hosszabb távon lehet, hogy megfontolom a foglalatok cseréjét is.
A foglalat árban tényleg minimális tétel, és ha jól tudom villamossági szempontból a foglalatot leszámítva mindenhol azonos a mögöttes elektronika.
Csak a reflektorokat kell majd egy kicsit hackelni :cool:
 
Sziasztok!

A véleményetekre vagyok kíváncsi a Bresslein HQL világításaival kapcsolatban, elvileg 80W és 125W között lehet állítani a lámpát, egész dizájnos külsővel rendelkezik, az ára, ahogy nézegettem a német webshopokat kb. 60 és 100 euró között mozog, plusz szállítás. Megéri az árát, valaki esetleg használta már?

"Bővebb infó": http://www.bresslein-produkte.de/produkte/hql-pendelleuchten/

Válaszokat előre is köszönöm.
 
stevo said:
Sziasztok!

A véleményetekre vagyok kíváncsi a Bresslein HQL világításaival kapcsolatban, elvileg 80W és 125W között lehet állítani a lámpát, egész dizájnos külsővel rendelkezik, az ára, ahogy nézegettem a német webshopokat kb. 60 és 100 euró között mozog, plusz szállítás. Megéri az árát, valaki esetleg használta már?

"Bővebb infó": http://www.bresslein-produkte.de/produkte/hql-pendelleuchten/

Válaszokat előre is köszönöm.


Szia! Sajnos a link-ből nem derül ki a fényforrás típusa tehát hiányzik a színhőmérséklete, és a pontos típusa HqLi-Mhde-stb.. illetve jó lenne tudni az armatúra vetítési sugárképét mert a téglalap alakú akvárium és "kőr" alakú sugárkép nem fog passzolni. Bővebb infót be tudnál gyűjteni többet lehetne segíteni, de szerintem első ránézésre nem lessz jó.
 
Gondolkodom HQI világításon.Csak 70 és 150W izzók vannak.Egy 95 literes akihoz az egyik kevés,a másik meg sok.Mit javasoltok?Ha a 70 W-ost választom,ki kell egészítenem még valamivel? 150W-al kevesebb ideig kell világítanom?

Köszi!
 
tibicuk said:
Gondolkodom HQI világításon.Csak 70 és 150W izzók vannak.Egy 95 literes akihoz az egyik kevés,a másik meg sok.Mit javasoltok?Ha a 70 W-ost választom,ki kell egészítenem még valamivel? 150W-al kevesebb ideig kell világítanom?

Köszi!
Szerintem vagy 70W + 2*24W (a HQI 5 órát és a fénycsövekkel meg 7 órát) vagy 150W (30-40cm-ről 6 órát).
Így elképzelhető hogy működhet, de megkockáztatom hogy a 70W is elég lehet 10 órában. ;)
 
tibicuk said:
Gondolkodom HQI világításon.Csak 70 és 150W izzók vannak.Egy 95 literes akihoz az egyik kevés,a másik meg sok.Mit javasoltok?Ha a 70 W-ost választom,ki kell egészítenem még valamivel? 150W-al kevesebb ideig kell világítanom?

Köszi!
Elég lehet a 70W-os sőt, de az akvárium hossza döntő a kérdésben.
 
A kérdés az, hogy milyen növényeket növesztenél. A 70 Watt is elég lehet, de pl az ADA ajánlása 60cm-s akvárium esetén is a Solar 150-es lámpája. És ahogy Mark Evans akváriumait láttuk az elmúlt időszakban gyönyörű akik növeszthetők ennyi fény alatt. Ha pedig sok, csak felhúzod a lámpát 10-20cm-vel, amíg kellően beérik az aki és már nem okoz problémát.
 
Nah... közben Vik beelőzött, amíg a fotókat kerestem :)

Csak hogy elbizonytalanítsalak... ;)
Az ADA galériában még a 60-as akváriumok fölött is 150-es HQI van

c0119618_1529245.jpg


dsc04743.jpg
 
Back
Oldal tetejére