• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Kb szűk hete az egyik vörös neonom a következő kinézettel fogadott esete. Fejjel lefelé lebegett és úgy nézett ki mint akinek percei vannak hátra.
Karanténba került (nem, nem ebbe a befőttes üvegbe, ide csak a fotózás idejére raktam át), másnapra már normálisan lebegett és emelkedni, süllyedni is tudott. Azóta ilyen.
A szeme is olyan mintha szürkehályog lenne rajta, de ez az elmúlt bő fél évben is megvolt neki.
Etetésben nem volt semmi újdonság hónapok óta. Lemezes haltáp, szárított tubifex, dennerle color booster, meg még valami Tetra.
Pár másik vörös neonnal, vörösorrú pontylazaccal, endler guppival él együtt egy low tech, ro vizes akvában. A többieken semmi rendelleneset nem látok.

z_IMG_9736_____.jpg
IMG_20230122_162005.jpg

z_IMG_9747____.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Segítséget kérnék. Kb szűk hete az egyik vörös neonom a következő kinézettel fogadott esete. Fejjel lefelé lebegett és úgy nézett ki mint akinek percei vannak hátra.
Karanténba került (nem, nem ebbe a befőttes üvegbe, ide csak a fotózás idejére raktam át), másnapra már normálisan lebegett és emelkedni, süllyedni is tudott. Azóta ilyen.
A szeme is olyan mintha szürkehályog lenne rajta, de ez az elmúlt bő fél évben is megvolt neki.
Etetésben nem volt semmi újdonság hónapok óta. Lemezes haltáp, szárított tubifex, dennerle color booster, meg még valami Tetra.
Pár másik vörös neonnal, vörösorrú pontylazaccal, endler guppival él együtt egy low tech, ro vizes akvában. A többieken semmi rendelleneset nem látok.

View attachment 173076
View attachment 173080

View attachment 173077
Nekem ez hasvízkórnak tűnik. Nem biztos, hogy fertőző. Előfordulhat, hogy csak a legyengült halakat támadja meg. Jól tetted, hogy elkülönítetted a beteget. Etethetnél egy kicsit változatosabban. Például fagyasztott eleséggel is.
 
Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Van több fajta halam, de a egyiküknél sem tapasztalom azt amit a 3 db xifónál. Akármikor ránézek az akváriumra a xifók folyamatosan húzzák maguk után az ürüléket. Volt hogy az egyik a testhosszánál 2x hosszabbat is. Volt olyan hogy 2 napig nem kaptak enni, de ugyan ezt tapasztaltam rajtuk.
A kérdésem az lenne, hogy ez tényleg normális-e a xifóknál, hogy folyamatosan ürítenek vagy van valamilyen bajuk? Naponta etetem őket este. Minimalis kaját kapnak, amit pár perc alatt elfogyasztanak. Csak náluk tapasztalom ezt. Lazacoknál, neonoknál, zebradánióknál semmi hasonlót.
Csatolok pár képet.
View attachment 173055 View attachment 173054View attachment 173053
Szerintem nem betegek, csak összetapad az ürülékük. Talán túl sok rost van a tápjukban. Javasolnám, hogy etess változatosabban. A kétféle száraz eleség elég egyhangú. A xifó igényli a növényi táplálékot is. Ezt legegyszerűbben spirulina táppal lehet nekik biztosítani. Ajánlanám néha fagyasztott eleségek etetését is.
 
Hát igen, ezzel mondjuk voltak fenntartásaim. "friss eleséggel" apumnak évekkel ezelőtt voltak néha meredek élményei. GA árul? Neten nem látom.
Fagyasztott artemiát vagy cyclopst kellene venned. Elég, ha csak hetente 1-2 alkalommal adsz, az is sokat segít. A GA sajnos nem árul ilyesmit, nem tudom, miért. Élő eleséget ma már nagyon ritkán lehet kapni. Főleg tubifexet, de ezt nem javasolnám, mert néha elég szennyezett.
 
Fagyasztott artemiát vagy cyclopst kellene venned. Elég, ha csak hetente 1-2 alkalommal adsz, az is sokat segít. A GA sajnos nem árul ilyesmit, nem tudom, miért. Élő eleséget ma már nagyon ritkán lehet kapni. Főleg tubifexet, de ezt nem javasolnám, mert néha elég szennyezett.
Köszi a tanácsokat. Pont van itthon fagyasztott artemia. Adtam is nekik a mai vacsira. 🙂
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék. Kb szűk hete az egyik vörös neonom a következő kinézettel fogadott esete. Fejjel lefelé lebegett és úgy nézett ki mint akinek percei vannak hátra.
Karanténba került (nem, nem ebbe a befőttes üvegbe, ide csak a fotózás idejére raktam át), másnapra már normálisan lebegett és emelkedni, süllyedni is tudott. Azóta ilyen.
A szeme is olyan mintha szürkehályog lenne rajta, de ez az elmúlt bő fél évben is megvolt neki.
Etetésben nem volt semmi újdonság hónapok óta. Lemezes haltáp, szárított tubifex, dennerle color booster, meg még valami Tetra.
Pár másik vörös neonnal, vörösorrú pontylazaccal, endler guppival él együtt egy low tech, ro vizes akvában. A többieken semmi rendelleneset nem látok.

View attachment 173076
View attachment 173080

View attachment 173077
Hasvízkór. Ezt a halat ne tedd vissza. El fogod veszíteni sajnos.
 
Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Van több fajta halam, de a egyiküknél sem tapasztalom azt amit a 3 db xifónál. Akármikor ránézek az akváriumra a xifók folyamatosan húzzák maguk után az ürüléket. Volt hogy az egyik a testhosszánál 2x hosszabbat is. Volt olyan hogy 2 napig nem kaptak enni, de ugyan ezt tapasztaltam rajtuk.
A kérdésem az lenne, hogy ez tényleg normális-e a xifóknál, hogy folyamatosan ürítenek vagy van valamilyen bajuk? Naponta etetem őket este. Minimalis kaját kapnak, amit pár perc alatt elfogyasztanak. Csak náluk tapasztalom ezt. Lazacoknál, neonoknál, zebradánióknál semmi hasonlót.
Csatolok pár képet.
View attachment 173055 View attachment 173054View attachment 173053
Gyerekfejjel tartottam xifot, plattit, guppit. Ugyanez volt a végtermék. Eléggé egyoldalúan kajoltattam annak idején, de ezen kívül a látványos csíkon kívül nem tapasztaltam más negatívumot. Régen volt. 🙂
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék. Kb szűk hete az egyik vörös neonom a következő kinézettel fogadott esete. Fejjel lefelé lebegett és úgy nézett ki mint akinek percei vannak hátra.
Karanténba került (nem, nem ebbe a befőttes üvegbe, ide csak a fotózás idejére raktam át), másnapra már normálisan lebegett és emelkedni, süllyedni is tudott. Azóta ilyen.
A szeme is olyan mintha szürkehályog lenne rajta, de ez az elmúlt bő fél évben is megvolt neki.
Etetésben nem volt semmi újdonság hónapok óta. Lemezes haltáp, szárított tubifex, dennerle color booster, meg még valami Tetra.
Pár másik vörös neonnal, vörösorrú pontylazaccal, endler guppival él együtt egy low tech, ro vizes akvában. A többieken semmi rendelleneset nem látok.

View attachment 173076
View attachment 173080

View attachment 173077
Halgümőkór.
50-50% jégkocka-víz koktéllal tele tejfeles vödörbe dobd, azután reklámújságba téve lépj rá.
Ne húzd le a WC-n, mert (szennyvízteleptől függően) nem mindenhol kezelik UV-val a kilépő vizet. Ez a betegség az egyetlen, ami emberre is veszélyes.

Halhálót és minden eszközt, ami érintkezett a hallal tömény hypóba áztasd.
A kompótos üveg kuka.
 
Utoljára módosított:
Halgümőkór.
50-50% jégkocka-víz koktéllal tele tejfeles vödörbe dobd, azután reklámújságba téve lépj rá.
Ne húzd le a WC-n, mert (szennyvízteleptől függően) nem mindenhol kezelik UV-val a kilépő vizet. Ez a betegség az egyetlen, ami emberre is veszélyes.

Halhálót és minden eszközt, ami érintkezett a hallal tömény hypóba áztasd.
A kompótos üveg kuka.
F*sza. És az akváriummal és a többi hallal van valami teendőm amiben lakott?
 
Kalandosan indult a mai napom, amit megörökítettem.
Igyekeztem a Nagy Öregektől tanultakat elmondani, hogyan lehet egy váratlan pH zuttyanást visszafordítani.

FIGYELJETEK! A videóban a valóságot mutatom, ami az érzékenyebb akvarista nyugalmát megzavarhatja.

Kérdésekre szívesen válaszolok. :)

 
Kalandosan indult a mai napom, amit megörökítettem.
Igyekeztem a Nagy Öregektől tanultakat elmondani, hogyan lehet egy váratlan pH zuttyanást visszafordítani.

FIGYELJETEK! A videóban a valóságot mutatom, ami az érzékenyebb akvarista nyugalmát megzavarhatja.

Kérdésekre szívesen válaszolok. :)

Tanulságos videó. Köszönöm, hogy megcsináltad. A második felében már nyugodtabb volt a hangod. Ebből arra következtetek, hogy a sügér jobban lett.
 
Nem, sajnos nincs jól. A nőstény elpusztult, és nagyon úgy fest, hogy a hímet át kell segítenem az örök vizekre. :(
De hogy a túróba lett a vízvezetékbe 4 a pH? Úgy tudtam, mindig lúgosan tartják. Ha valaki ezt megissza, akkor annyi neki. Érthetetlen. Senki nem reklamált a vízműveknél? (Talán azért nem, mert már nem is él.) Mennyire igaza van annak, aki csak sört iszik! ;)
Hány köbméter tömény savat kell beleengedni, hogy az egész hálózat ilyen legyen? Hogy jutott eszedbe, hogy pH-t mérj? Nekem biztosan nem sült volna el az agyam rá.
Itt valami nagyon nem stimmel...
Egyébként nem RO vizet használsz? (a sügeresbe, úgy tűnik, nem) :-(
 
Kalandosan indult a mai napom, amit megörökítettem.
Igyekeztem a Nagy Öregektől tanultakat elmondani, hogyan lehet egy váratlan pH zuttyanást visszafordítani.

FIGYELJETEK! A videóban a valóságot mutatom, ami az érzékenyebb akvarista nyugalmát megzavarhatja.

Kérdésekre szívesen válaszolok. :)

Nagyon sajnálom, ami történt.
Írtad, hogy lehet kérdezni. Tudom, hogy ilyen helyzetben nincs jó megoldás, ezért a legkisebb rosszat kell választani. Azon gondolkodtam, hogy nem lenne-e esetleg a hal számára kevésbé káros a PH gyors emelése. Tudom, hogy ez is sokkolná, de akkor nem kellene hosszabb időt eltöltenie az erősen savas vízben.
 
Nagyon sajnálom, ami történt.
Írtad, hogy lehet kérdezni. Tudom, hogy ilyen helyzetben nincs jó megoldás, ezért a legkisebb rosszat kell választani. Azon gondolkodtam, hogy nem lenne-e esetleg a hal számára kevésbé káros a PH gyors emelése. Tudom, hogy ez is sokkolná, de akkor nem kellene hosszabb időt eltöltenie az erősen savas vízben.
Csatlakozom a kérdéshez. Ha az ember bőrét (vagy belső szerveit) sav vagy lúg éri, azonnal semlegesíteni kell valahogy, hogy ne marjon mélyebbre. Nem fokozatosan. Akkor miért...?
 
Nagyon sajnálom, ami történt.
Írtad, hogy lehet kérdezni. Tudom, hogy ilyen helyzetben nincs jó megoldás, ezért a legkisebb rosszat kell választani. Azon gondolkodtam, hogy nem lenne-e esetleg a hal számára kevésbé káros a PH gyors emelése. Tudom, hogy ez is sokkolná, de akkor nem kellene hosszabb időt eltöltenie az erősen savas vízben.
Erre a mélytengeri búvár példával tudok válaszolni. Ha egyből feljönne, meghalna.
Gyakorlatilag a gyors pH emeléssel is ez a helyzet. Nem lehet és nem is szabad hirtelen emelni/csökkenteni.
 
Back
Oldal tetejére