• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gyári tetővilágítás átalakítása

Érdekel nagyon a téma, mert én is pont a világításom feltuningolásán agyalok, és ugyanez a paraméter (2X18w van most benne).
Nekem viszont az lenne a kérdésem, hogy az nem lenne megoldás, hogy üvegtető és arra világítás?

Szia Allebazi!
Az üvegtetővel az a gond, hogy a víz párolgása miatt könnyen bepárásodik, és eléggé lefoghatja a fényt.

Üdv:Racoon
 
Érdekel nagyon a téma, mert én is pont a világításom feltuningolásán agyalok, és ugyanez a paraméter (2X18w van most benne).
Nekem viszont az lenne a kérdésem, hogy az nem lenne megoldás, hogy üvegtető és arra világítás?

Ezt még részletezd picit, szerintem :)
 
Ezt még részletezd picit, szerintem :)
én is csak puhatolózom, de a fenti írásokból az jött le, hogy vagy műanyag tető vagy semmi.
De lehetőségként itt az üvegtető is aminek hátrányait nem ismerem, de egy korábbi hozzászóló azt írta, hogy" lefogja a fényt"..mi meg ugye ennek pont az ellenkezőjét szeretnénk.
 
Üvegtetővel sajnos az a gond, hogy elég hamar bevízkövesedik, én sokáig használtam. A víz párolgását nagyon jól meg lehet vele akadályozni :) , halam nekem soha nem akart kiugrani. Nappal általában tiszta marad az üveg, mivel a fénycsövek melegítik, (bár ha levegőztetőt használsz, akkor a buborékok szépen telefröcsölik), reggel mikor ránéztem az akváriumra , és még nem kapcsolt fel a világítás, szépen gyöngyözött az üveg alsó fele a vízcseppektől, amik persze a világítás felkapcsolásakor elpárologtak , vízkövet hagyva az üvegen. Másik, számomra bosszantó dolog az volt, hogy különböző szélességű üvegcsíkokon csúszott a tető, amit a készítője jó szélesre vágott, emiatt rémálom volt az akvárium becsövezése is, az oldalüvegre nem , vagy csak több kanyart beiktatva lehetett feltenni a szűrő csöveit. Meg is váltam ettől az akváriumtól. Ha mindenképpen szeretnél valami üvegtetőt, és bevállalod a szűrű üvegpucolást, akkor talán érdemes volna körülnézni, nem-e lehet valahol vasmentes üvegből vágatni üvegtetőnek való lapot, lapokat, hogy minimális legyen a fényveszteséged.
 
Köszi Victor
Nekem a xifókból képes volt akkor is kiugrani, mikor az etetőnyílást nyitva maradt éjszakára, a csigák szökési akciójáról nem is beszélve :)
 
Az alábbi átalakításban töröm a fejem, örömmel venném ha véleményeznétek ez elképzelésem.

Adott egy 180l-es íves akvárium, 100x40x50-es, 2x30W T8-as gyári cső. A tetőnek maradnia kell, illetve van egy izmos 3D háttér az akiban. Az egyik cső gyakorlatilag pont a háttér felett van, még "szerencse", hogy nem is világított.


A terv:
- Low tech akvárium, nincs CO2
- Fénycső 2 x T5 HO F39W/865 daylight 6500K 16x849mm, 3250lm Gyártó: Sylvania
- Helvar elektronikus T5 fénycsőelőtét 2x39W; L 2x36W

A fenti képen a két fehér csík a leendő fénycsövek helyét jelöli.

A gyári tető így néz ki, ezt kell átfaragnom:


Az előtétnek lenne helye a tetőben, így együtt lenne minden:


Számításom szerint a megvilágított vízmennyiség valahol 140-160l között van, így 0.55-0.48W/l lehet az arány.
 
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hol lehetne olyan tükör fólia féleséget szerezni jó áraon, amivel be lehet vonni belülről a tetőt, hogy visszaverődjön a fény?

Olyan kellene, ami hőálló, bírja a párát és méterre lehet kapni.

Köszi

Nem tudom aktuális-e még de én a Hobbikert pont hu-ban vettem méterre ezt: http://www.hobbikert.com/index.php?page=product&productid=86#product
Időnként ecettel le kell mosni, de ez szerintem minden tükörre igaz. Mivel hajlékony, akár alagút is formázható belőle a cső fölé. Kétoldalas ragasztószalaggal rögzítettem. Nálam 2x15W T8 van és szemmel látható volt a változás.
 
Az alábbi átalakításban töröm a fejem, örömmel venném ha véleményeznétek ez elképzelésem.

Adott egy 180l-es íves akvárium, 100x40x50-es, 2x30W T8-as gyári cső. A tetőnek maradnia kell, illetve van egy izmos 3D háttér az akiban. Az egyik cső gyakorlatilag pont a háttér felett van, még "szerencse", hogy nem is világított.

Nekem pont ilyen tetőt kellett átalakítanom itt meg tekintheted az eredményt.
Gyári akvárium tetővilágítás, tuning | Page 4 | Magyar Akvakertész Fórum

Én a helyedben nem raknám bele a tetőbe az előtéteket és megoldanám a szellőztetés mert most igencsak 30 fok felett van az aki vize.
 
Szia! Ha javasolhatom, akkor ne a hagyományos trafókat alkalmazd, hanem egy elektronikus előtétet. Ma már vannak olyan előtétek amelyek nem melegszenek fel magas hőfokra. Én is egy Philips előtéttel oldottam meg a helyzetet egy ilyen Wromak tetőben. Sőt még egy harmadik csövet is elhelyeztem mivel az előtét akár négy csövet is elbírt.
Általában a kevésbé melegedő előtétek teljesen műanyag burkolattal rendelkeznek.
 
Egy valamire való előtét azért inkább fém burkolattal rendelkezik, amit szépen leföldelünk, de nem ám zöld-sárga dzsumbujt kötünk szigszalaggal , mint a fotón.
 
Back
Oldal tetejére