• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gyári tetővilágítás átalakítása

szacsi84

Kertész szaki
Adott: Sera akvárium bükk színű műanyag tetővel, melyben 2x18 watt T8-as 4900 K csövek találhatóak.

Ebből szeretnék 2x24 wattos 6500 K, osram világítást elérni az átalakítás után.

Amit még nem tudok:
  • hol szerezzek be alkatrészt a szereléshez;
  • kb. mennyibe kerül;
  • mennyivel fog ez jobban melegedni mint a mostani (mennyire melegíti a műanyag tetőt és a vizet?)
  • ha megoldható valahogyan, akkor szerelhetek-e alá pl. alumíniumból vagy más hőálló ámde fényes anyagból fényvisszaverő réteget
  • ha unokaöcsém mégsem tud segíteni tudtok ajánlani villanyszerelőt vagy bárkit, aki tud ebben segíteni?
Remélem összegyűlik itt majd némi hasznos infó.

Köszi:Csilla
 
hol szerezzek be alkatrészt a szereléshez;
Elektronikai szaküzletben vagy webshopban. :)

kb. mennyibe kerül;
Az előtét 6-7e, a csövek 2e/db, a foglalat 4000 lesz kb.

mennyivel fog ez jobban melegedni mint a mostani (mennyire melegíti a műanyag tetőt és a vizet?)
Az elektronikus előtét nem melegszik annyira, de a nagyobb wattszám miatt melegebb lesz a házban.

ha megoldható valahogyan, akkor szerelhetek-e alá pl. alumíniumból vagy más hőálló ámde fényes anyagból fényvisszaverő réteget
Alufólia, vagy bármi mehet alá.

ha unokaöcsém mégsem tud segíteni tudtok ajánlani villanyszerelőt vagy bárkit, aki tud ebben segíteni?
Ha nem tudod, hogy mit csinálsz, semmiképp ne vágj bele. Unokaöcsi villanyász? Erősáram és víz együtt nem móka.
 
Nekem már nem kérdés, hogy nyitott-e:D


2 in 1 by eMZé, on Flickr

Az ancit meg gyorsan ajándékozd el, mert ha agyagos aljzatod lesz, akkor sírva fogsz fakadni minden nap mikor hazaérsz és megpillantod az átrendezett akváriumod. Gyönyörű völgyek és dombok lesznek benne, nameg növények a víz felszínén:mad:
 
Küldtem neked egy PÜ-t. Az ancit én sem ajánlom és is most próbálok megszabadulni tőlük. :D
 
Köszi mindenkinek aki boltajánlót küldött. Kiszámoltam és olyan 14 000 + az átalakítási költség. Tapitól nem szívesen válok meg...ő a legrégebbi halam, szép nagy bajusszal :) már vagy 6 éves...nagy túlélő :) meddig él egy anci? Amúgy nem nagyon látni, csak a fa alatt lustul :( Megfogadtam már, hogy nem veszek többé nagyobb halakat, csak csapatosat, mert úgy nincs név és kötődés :(

A víz párolgása mennyire gond a tető nélküli világításnál? Nálam még így is nagyon tud fogyni a víz :(
 
Nekem is azért van zárt tetőm mert rengeteg elpárologna most 60%on van a pára a lakásba,
és 70-75%-tól már jön a penész és egy 180 literes akvárium bőven tudna tető nélkül nálam párologni.
Azért maradok én zárt tetőknél. :)
 
Nálunk 55-60 % körül mozog, de sajnos így is jön a penész. Be kellett szereznem egy ipari páraelszívót. 2-2,5 óra alatt 1 liter vizet vett ki a levegőből :eek:
 
Köszi, ettől tartottam. Nálunk is így is penész minden...elég egy teregetés és gyűjti a páramentesítő rendesen...
 
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hol lehetne olyan tükör fólia féleséget szerezni jó áraon, amivel be lehet vonni belülről a tetőt, hogy visszaverődjön a fény?

Olyan kellene, ami hőálló, bírja a párát és méterre lehet kapni.

Köszi
 
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hol lehetne olyan tükör fólia féleséget szerezni jó áraon, amivel be lehet vonni belülről a tetőt, hogy visszaverődjön a fény?

Olyan kellene, ami hőálló, bírja a párát és méterre lehet kapni.

Köszi

Ha esetleg írószerboltban nem kapsz, nézd meg festékboltban. Én ott tudtam venni :)
 
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hol lehetne olyan tükör fólia féleséget szerezni jó áraon, amivel be lehet vonni belülről a tetőt, hogy visszaverődjön a fény?

Olyan kellene, ami hőálló, bírja a párát és méterre lehet kapni.

Köszi
Én tapétaboltból szereztem még anno.
Ilyen helyen biztos, hogy van. Többféle is.
 
Ha van fűtésszerelő vagy klímaszerelő ismerősöd, akkor tőle kérhetsz. Igaz, nem lapokban van, hanem kb. 10 cm-es csíkokban van öntapadós szalagjuk. Én is azzal csináltam meg. :)
 
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hol lehetne olyan tükör fólia féleséget szerezni jó áraon, amivel be lehet vonni belülről a tetőt, hogy visszaverődjön a fény?

Olyan kellene, ami hőálló, bírja a párát és méterre lehet kapni.

Köszi
Tüzép, vagy hasonló tetőszigeteléssel foglakozó boltban lehet kapni olyant ami úgy néz ki mint egy széles ragasztószalag, úgy 5 centi széles, 50 méter hosszú, és természetesen öntapadós is. Hőtükrös párazáró tetőfólia széleit ragasztják vele , 500-600Ft körül van egy tekercs
Alu ragszalag néven rá tudsz keresni
 
Köszi, a tapéta boltos azt mondta, hogy nekik ami van az nem hőálló. Ennek az aluszalagnak utána keresek, úgyis kisebb csíkok férnek oda.
 
Érdekel nagyon a téma, mert én is pont a világításom feltuningolásán agyalok, és ugyanez a paraméter (2X18w van most benne).
Nekem viszont az lenne a kérdésem, hogy az nem lenne megoldás, hogy üvegtető és arra világítás?
 
Back
Oldal tetejére