• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Island 80L hatszögletű

Elith

Tapasztalt kertész
Mivel ez az első hozzászólásom, gondoltam írok magamról pár szót.
Valószínűleg előző életemben ha lehettem, imádom a vizet, a halakat. Kisebb-nagyobb kihagyásokkal világ életemben volt akváriumom, búvárkodok, horgászom és mindent szeretek, amit a vízparton lehet csinálni.
A haldorádó nevű horgász weboldalon láttam pár hónapja Nigro írását, azt hiszem "professzionális akvarisztika" címmel.
Akkor még persze úgy olvastam, mintha a marsi expedícióról olvasnék :)
Most, hogy lábtörés miatt itthonra kényszerültem, elhatároztam, hogy felújítom az előszoba közepén álló, kicsit elhanyagolt akváriumomat.
Előtte elkezdtem böngészni a netet, ötletekre vadászva, hogy ha már alkotok, legyen szép a végeredmény.
Ekkor akadtam én is rá a már olyan sokak vesztére, erre a fórumra, és szerettem bele a növényes akvarisztikába.

Először Low-techet akartam csinálni, nem terveztem nagyobb beruházást, de gondolom már sokan jártak úgy előttem, hogy állandóan akadályba ütköztem,
hogy ennek a növénynek fény kell, annak CO2 és így tovább.
Először Anubiasokat, microsoriumot, meg echinodorust vettem. Berendeztem velük az akváriumot, de nemigazán tetszett.
Elkezdtem igényesebb növényeket veszegetni, és elkezdtem építeni hozzá a technikát.

Szóval az akvárium adatai:
Üzembe helyeztem: 2010. 11.14.-én
Méretei: 45cm. lapátmérőjű hatszög. (kb. 80 l. netto kb. 70l.) Magassága 50cm. a vízoszlop kb 40cm.
Szűrés: Eheim 2224 700L/h szűrőanyag: eredeti gyári, plusz Seachem Matrix, Seachem Purigen)
Aljzat: JBL substrat, JBL Manado.
Dekor: Red-moor fa
Tápozás: Green Aqua Micro-macro 4-4 ml./nap. Easy carbo 3ml./nap
Fűtés: nincs, 25-26 fok alá nem megy télen sem.
CO2: nagynyomású, 1 bubi/sec
Co2 beoldás: külső diffúzor.
Világítás: 60W philips tornado csavart kompakt 60W 6500K színkód: 865, 4300lm. DIY plexi hatszögletű tetőben, a tető belülről tükörfóliával borítva.

És hát igen, a világítást direkt hagytam a végére, mert ezzel volt a legtöbb gondom.
Régen is ebből voltak a problémáim, ugyanis hatszögletű tetőt sehol nem lehet kapni.
Régebben csináltam egyet préselt lemezből, de szétesett. Ezután lett elhanyagolva az aki.
Az akvárium felújításának ötlete abból jött, hogy kitaláltam hogyan oldjam meg.
Plexi lapokból ragasztottam össze. Szerintem ahhoz képest, hogy nem vagyok egy ezermester, egész jó lett.
Mielőtt bárki is megkérdezné, miért nem függesztettet csináltam/vettem, azért mert az eszembe sem jutott,
erre a fórumra akkor vetődtem, amikor már készen volt a tető. Ha már ennyit dolgoztam vele. egyenlőre ezt használom, hacsak nem kell mindenképp lecserélni.
A méretből adódóan fénycsövek szóba sem jöhettek, amit kivitelezhetőnek találtam, az vagy két db. 24wattos power-kompakt, vagy ami végül is beszerelésre került:
http://www.exelektro.hu/7-fenyforrasok/753-elektronikus-kompakt-fenycso
Bár a csavart kompaktokat senki nem ajánlotta itt a fórumon, de egyrészt nem volt sok választásom, (a 2db. PL 1000 lumennel kevesebb lett volna),
másrészt szerintem ez elég új cucc, talán még nem is találkoztatok vele. Várom a véleményeket róla.

Az akvárium az indítás óta sok változtatáson ment át, de úgy döntöttem csak a mostani verziót írom le, és töltök fel róla képet.

Növények:
Anubiasok: nana, affzeli, meg egy sárgás levelű a vizinoveny.hu -ról.
Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Bacopa amplexicalis
Cabomba carolinianea
Cladophora aegraglopila
Echinodorus "red flame"
Hygrophyla angustifolia
Microsorium pteroptus narrow
rotala wallichii
Bolbitis heudelotii
Vesicularia dubyana 'Christmas'
A növények nevében nem vagyok biztos, a legtöbbet szmélyesen vettem és elfelejtettem megkérdezni a nevüket.

Állatok:
Neonhalak, kb 15db.
Ancik, 7db.
Sziámi algaevő 2db.
Apistogramma inka 1 pár
Kuhli-kuhli 2db.
Red cherry garnélák: kb. 10db.

És a képek:
Totál: (a fehér háló az újszülött red cherryknek van berakva, mivel az inka erősen szelektál méret szerint :) )
6szog1.jpg

és egy részlet fotó
6szog2.jpg


Hát ennyi, várom a véleményeket.
 
Re: Első növényesem, 80 literes hatszögletű

szia. növényes akváriumot szerintem nem célszerű 6szögletű akváriumbba csinálni,de ez nagyon tetszik.látszik,hogy szép egészségesek a növények,s a fauna is jól érzi magát. gratulálok hozzá. pár képet még rakhatnál fel.
 
Re: Első növényesem, 80 literes hatszögletű

Nekem kimondottan tetszik :angel:
Igen képek még jöhetnének ,erről az oldalról, meg amarról, meg a a másik oldalról :mrgreen: csak bátran.
 
Re: Első növényesem, 80 literes hatszögletű

gordias said:
szia. növényes akváriumot szerintem nem célszerű 6szögletű akváriumbba csinálni,de ez nagyon tetszik.látszik,hogy szép egészségesek a növények,s a fauna is jól érzi magát. gratulálok hozzá. pár képet még rakhatnál fel.

Hát, az üveg adott volt. Már tíz éve a lakás felújításnál a hatszögletű előszoba úgy lett tervezve, hogy ott akvárium lesz. Már 4-5 éve megvan az aki és a bútor.
Nagy problémám vele a magassága. Nem tudom, elég -e a fény. Az előtérben lévő HC elég lassan fejlődik, csak nagy néha ereszt egy-egy bubit. Nem tudom eldönteni, hogy az élesztős CO2 vagy a netto nettójára kiszámolt talán éppen elég fény.

Ja, jut eszembe, ma vettem palackot és reduktort, szóval pár napon belül kiderül.
 
Re: Első növényesem, 80 literes hatszögletű

Szia!

Nekem nagyon tetszik!

Esetleg kaphatnánk egy messzebbi képet, hogy az egészet is láthassuk teljes pompájában?
 
Re: Első növényesem, 80 literes hatszögletű

Egy totál jobbról
6szogjobb.jpg


Még egy totál szemből
6szogszembol.jpg


Próbálnám belőle kihozni a legjobbat, némi építő kritika jól jönne!
 
Re: Első növényesem, 80 literes hatszögletű

Azért érdekes látni így egy akváriumot! :D
Nem mindennapi!
 
Re: Első növényesem, 80 literes hatszögletű

Szia Elith!

Mindenek előtt gratulálok, mert sokszögletű akiban növényest csinálni nem szokás, de a bátor feladatot szerintem nagyon szépen megoldottad, ráadásul szép egészségesek a növényeid!

Bennem egyetlen építő jellegű kritika fogalmazódott meg, éspedig véleményem szerint szebben festene az aki, ha egy kicsit megemelnéd vmelyik irányba a talajt. De e nélkül is nagyon hangulatos lett a projekt, még egyszer gratulálok!
 
Re: Első növényesem, 80 literes hatszögletű

Igen, gondolkodtam a szint növelésén, de mivel körbejárható az akvárium, és elvileg minden oldalról jól kéne kinéznie, ezért nem készült ilyen.
Mondjuk hátulról csak a növények stemjei látszanak, de három oldalról (a bejárat felől, a nappali felől és a hálószoba felől) legalább pofás.
 
Re: Első növényesem, 80 literes hatszögletű

Tegnap lőttem egy fotót, mert csinálok egy (majdnem) komplett átalakítást.
A Microfillum és a Bacopa egyszerűen úgy nőtt, hogy ha nem nyírtam hetente kétszer, felnőttek a felszínre, és elállták a flow útját.
Kiszedtem az összeset ezekből, meg a nagy Anubiast.
A kicsi Anubiasokat mindet felkötöztem a fára, tettem be pár seyriu követ, a sok maradék helyet pedig beültettem Parvulával, Glossostigmával és még HC-val.
Találtam helyi halasnál valami Rotala félét, (szerintem Macranda) ezt jól visszametszve elültettem.
Így sokkal letisztultabb fazonja lett, teljesen körbejárható, és minden irányból élvezhető látványt nyújt.

Ilyen volt:
6szog7.jpg


Ilyen lett előlről:
6szog8e.jpg


Hátulról:
6szog8h.jpg
 
Re: Első növényesem, 80 literes hatszögletű

Sokkal, de sokkal jobb lett így az összkép. Megérti a fáradozás. ;)
A szívóág viszont nekem egy kicsit furcsa, hogy alulról is szív, ha szív.
 
Re: Első növényesem, 80 literes hatszögletű

Igen, ez egy próbálkozás, ha nem jön be, simán levágom.
 
Re: Első növényesem, 80 literes hatszögletű

inadsz said:
Sokkal, de sokkal jobb lett így az összkép. Megérti a fáradozás. ;)
A szívóág viszont nekem egy kicsit furcsa, hogy alulról is szív, ha szív.
A szívóág legtöbbször alulról szív. Csak az üveg szívóágakra nem szoktak szűrő kosarat tenni, ezért van ez a bevagdosott cső. Idővel, ha tömődnek a rések, fog szívni mindenhonnan.
 
Re: Első növényesem, 80 literes hatszögletű

egedzs said:
inadsz said:
Sokkal, de sokkal jobb lett így az összkép. Megérti a fáradozás. ;)
A szívóág viszont nekem egy kicsit furcsa, hogy alulról is szív, ha szív.
A szívóág legtöbbször alulról szív. Csak az üveg szívóágakra nem szoktak szűrő kosarat tenni, ezért van ez a bevagdosott cső. Idővel, ha tömődnek a rések, fog szívni mindenhonnan.

Arra gondoltam, hogy "L" alakban van meghajlítva a cső, és hogy a legvégén van-e még szívóhatása a szűrőnek.
 
Re: Első növényesem, 80 literes hatszögletű

Egyenlőre a kis beleragadt koszdarabok lebegnek mindenhol. Ha sűrűn tömődik az alsó ág, vagy nagyon útban lesz, majd max. levágom. A függőleges ágon úgy hagytam ki helyet a bevágásoknál, hogy legyen hely összeolvasztani a végét.
 
Back
Oldal tetejére