• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

mesterien helyretettétek ezt a buildet, amikor legutóbb élőben láttam inkább algát lehetett volna benne fotózni :)

Jaja ezért is írtam néhány hete, hogy picit szokatlan szituval állunk szemben.
Valószínűleg túl könnyedén vettük a vízhőmérséklet kérdést. 18C körül volt a legtöbb akvárium! - Ahogy melegszik az idő és figyelünk rá ez megoldódott
Télen algaevő hiány van. Kevesebb amano, oto érkezik vagy egyáltalán nem érkezik - Most ebből is van már elég amennyire én tudom
Volt néhány szűrőcsere az átalakítások után. 1-2 esetben kevésnek bizonyult. Ezt is orvosoltuk.
CO2 szintekre jobban figyelünk.

A múlt hét óta már elvétve látni csak problémát. Tegnap én már csak max a macro obin láttam morzsányi jeleit 1-1 helyen. De végig kellett menni a fentieken sajnos.

Érdekes egyébként hogy a fűszerű akváriumok szivattak meg a hidegben a legjobban. Pont azok, amik nagyon nem szeretik a meleget. Mégis sokkal hamarabb algásodtak le mint pl a stemek, micro stb.
 
Talán említettem már korábban, hogy ezen az akváriumon az AII Max megy. Én nem tudok megbarátkozni vele.
Elképzelhető, hogy tápokkal valamennyire kompenzálható a színtelenség, de ezek a fehér ledek nem mutatnak jól növényes felett. Vagy nem adnak vissza akkora élményt a színekkel.

Annyire nem szeretem, hogy lehet következő alkalomra véletlenül beleejtem a vízbe. Hátha akkor visszacserélik a srácok a WRGB-re :ROFLMAO:
Biztos ennek is megvan a helyet, mert erős mint a dög, de nem egy GA-ba való lámpa.

MK7A7802-Edit.jpg
 
Talán említettem már korábban, hogy ezen az akváriumon az AII Max megy. Én nem tudok megbarátkozni vele.
Elképzelhető, hogy tápokkal valamennyire kompenzálható a színtelenség, de ezek a fehér ledek nem mutatnak jól növényes felett. Vagy nem adnak vissza akkora élményt a színekkel.

Annyire nem szeretem, hogy lehet következő alkalomra véletlenül beleejtem a vízbe. Hátha akkor visszacserélik a srácok a WRGB-re :ROFLMAO:
Biztos ennek is megvan a helyet, mert erős mint a dög, de nem egy GA-ba való lámpa.

View attachment 180811
@Bálint Nagy biztos szívesen elviszi úsztatás helyett. Ne vized össze. 🙂
 
Mivel Tomi akváriumát még mindig nem mutogathatom, így most ő fogja "mutogatni" a mellette lévő gyöngyszemet 😜 :ROFLMAO:
Sorry Tom :D @danyi03

View attachment 180813
Készül Tomi ismét az IAPLC-re talán? :) nagyon tetszenek a művei sziklás fronton, itthon biztos hogy Ő a sziklák mestere és a példaképem, legalábbis a szememben tuti :D sok akváriumát tanulmányoztam már hogy mikor milyen növényt használ a kövek között, hogyan alkalmazza őket, mindig tanulok valamit :)
 
Back
Oldal tetejére