• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

George Farmer Iwagumi akváriuma

viktorlantos

Alapító
Admin
Az akvárium már itt a fórumon is előfordult több esetben. Hónapok óta látjuk a fejlődést, az ok amiért beteszem ide, mert egy szuper letisztult iwagumi. Persze nem a japán értelmében. De mi így is szeretjük.

Egyszerűen gyönyörű és kivételesen profin van tálalva fótózás, világítás stb. miatt.

5369724290_ec1451d4ca_o.jpg


Az akvárium paraméterei:

60x30x36cm optiwhite
1 x 24w HO T5, 8hrs
1200lph external filter with inline CO2 and heater
TPN+ and Excel (3ml per day)
Seiryu Stone
Unipac Maui Sand
E. acicularis
P. axelrodi
C. multidentata

Ahogy korábban itt is érdemes kiemelni pár dolgot ezekből mindig lehet tanulni:

60-as aki nem túl mély ezért a 24wattos fénycsővel is tökéletesen üzemel. Az igénytelen Acicularis elvan a homokban is Tropica táppal és Excel (Easy Carbo-hoz hasonló termék) tápozással.
Az akvárium 3 hónap alatt érte el a jelenlegi állapotot. Egy kevés odafigyelést igénylő akváriumnak készült, mivel George a munkája miatt nem tud napi szinten figyelni rá.
Azért a szűrés most is ott van. 1200lph 60 literre. George az extrém szűrés híve egyébként. Általában ez a 12-20x megforgatás az általános az akváriumaiban ahogy láttam.

Bővebben: http://www.aquascapingworld.com/forum/a ... agumi.html
 
Nem mindegy,hogy adagolod azt a nagy flowot.Az üveg cucc szépen eloszlatja.

Ez az opti nagyon durva.

Dani megelőzött. :)
 
Látom az UKAPS-on, hogy TMC ledes lámpákkal neki sem jöttek a vörös színek. De az biztos, hogy nagyon szépen fejlődtek eddig a növényei. Erről a lilly pipe-ról lehet tudni milyen márka?

Szerk: közben megtaláltam ( Cal Aqua 17mm outlet, TMC 12mm inlet)
 
Ramen said:
Látom az UKAPS-on, hogy TMC ledes lámpákkal neki sem jöttek a vörös színek. De az biztos, hogy nagyon szépen fejlődtek eddig a növényei. Erről a lilly pipe-ról lehet tudni milyen márka?

Szerk: közben megtaláltam ( Cal Aqua 17mm outlet, TMC 12mm inlet)

Az a baj, hogy ahogy látom a T5-tel sem jönnek neki a vörösök az Arcuata-n. Ott valami más probléma lesz.
 
Érdekes... nekem kevés növénnyel, szinte minimál stílusban sokkal jobban tetszett, mint most az átalakítás után :eh:
 
Back
Oldal tetejére