• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

garnéla tanya

Dominiks

VIP kertész
Sokáig tanakodtam ,hogy készüljön e napló e akváriumomról. Eleinte sima garnis aksinak indult ,de valahogy nem lett olyan sima :) Ezért úgy döntöttem ,hogy felteszem mint kis nano növényes . Soha nem csináltam még nanot és megjegyzem ez az akvárium erősen Low teches illetve folyamatosan változhat mert ő lesz a kis gyakorlo terepem :eek:

Na majd meglátjuk ,hogy az idő mit hozz :)

akvárium töltőmérete: 32 bruttó liter
Világítás: 21W (kompakt fénycső)
Szűrés: Aquael Fan2
Aljzat: Ebi Gold


Növények:
Pogostemon helferi
Rotala Rotundifolia
Rotala sp. Green
HM
HC
Eleocharis Parvula
Fissidens Fontanus
Weeping moss
Monosonelium tenerum
Hydrotyle japonica


Halak:
Boraras Brigattea

Garnélák:
Sakura

IMG_20121115_191820.jpg


IMG_20121115_191759.jpg


IMG_20121115_191838.jpg
 
Sajnos sikerül egy nagyon idős Tylot bevásárolnom :( Le kellene már szoknom erről a méret hajhászásról.. Mikorzben tudom ,hogy fiatalabb állatokat érdemesebb vásárolni na mind1... sajnos elpusztult a drága viszont ma reggel sikerült felfedeznem ,hogy megajándékozott egy porontyal és rettentően boldog lettem :) Megpróbálok majd még egy párt szerezni hátha belefutok még egy nősténybe :)

IMG_20121129_091848.jpg

IMG_20121129_093906.jpg
 
Szerintem is :) csak sajnos nem örökölt olyan intezív szít az apjától :) ,de Szegeden nagyon szép színű szülőket láttam majd ,hogy nem világítanak :)
 
Grat a csöppséghez, nagyon jóképű legény (vagy helyes csaj?! :D)! Én kettőt vettem kb 6 hete, már legalább 4 kicsit láttam. Kérdéses azonban, hogy csak 2 vemhes nőstényem volt, vagy sikerült egy párt vennem. Mindenesetre remélem, hogy az utódok között van legalább 1 hím, és akkor a probléma letudva! :D
 
Ezek hímnősek úgy tudom és havonta 1 utódot hoznak létre ami kb havi 1cm-t nő. Aranyos....

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Ezek hímnősek úgy tudom és havonta 1 utódot hoznak létre ami kb havi 1cm-t nő. Aranyos....

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.


Érdekes én meg úgy tudom ,hogy nem hímnősek :D viszont azt én is így tudtam ,hogy havonta 1-et o_O
 
Grat a csöppséghez, nagyon jóképű legény (vagy helyes csaj?! :D)! Én kettőt vettem kb 6 hete, már legalább 4 kicsit láttam. Kérdéses azonban, hogy csak 2 vemhes nőstényem volt, vagy sikerült egy párt vennem. Mindenesetre remélem, hogy az utódok között van legalább 1 hím, és akkor a probléma letudva! :D

Köszönöm ! Én is örülnék ha már annyi csöpségem lenne :D
 
Szép lett, a dombot én azonnal kiszúrtam;) Nagyon tetszik, hogy az előtéren keverted a növényeket, így sokkal természetesebb hatást fog nyújtani.
Nálam a Hydrocotyle tripartia Japonica úgy elkanászodott, hogy kb az eredeti helyétől számolva 80cm arrébb is találtam ma új hajtást...kissé gyorsan szökik:)
Grat a csöppséghez is(y)
 
Szép lett, a dombot én azonnal kiszúrtam;) Nagyon tetszik, hogy az előtéren keverted a növényeket, így sokkal természetesebb hatást fog nyújtani.
Nálam a Hydrocotyle tripartia Japonica úgy elkanászodott, hogy kb az eredeti helyétől számolva 80cm arrébb is találtam ma új hajtást...kissé gyorsan szökik:)
Grat a csöppséghez is(y)

Óóó nagyon köszönöm ! Ez egy fajta kísérlet volt ! Mert ezt a márkát nem ismertem .. A domb megmaradt így azt kell mondjm ,hogy ilyen tekintetben tetszik az aljzat ,szemcsében maj hogy nem túl nagy ,de kb akkora mint az ADA-s viszont a színe az borzasztóan iritált. Elvileg natur barna... Hát nem tudom... Szárazon szebb volt. Arra számítottam ,hogy olyan lesz mint az AN aljzata mert az olyan szép sütét barna. Volt még fekete ,de ha ez ílyen akkor az meg túl durván fekete lehet én jobban kedvelem ezt a sötét natúr barna megfejtést ,de nem nagyon van szerencsém.. ÓÓ tudom milyen a Hydrotyle . A másik medencében is van és ugyan ezt tapasztalom én is :D kis túlélő :D
Még egyszre köszi ! :)
 
Nos itt az új év ééés be is mutatom e év első képeit e naplóban :) Egész jól ápolta öcsém a távol létemben az aksikat bár szerintem egy jó pár CRS-r elveszítettem mert nem sikerült eddig a megfelelő létszámot megszámlálnom :( nah ez van ha nem megfelelő az eljárás ,de ez majd meg lesz oldva.

Fogadjátok szeretettel :
IMG_20130109_191244.jpg



IMG_20130109_191205.jpg


IMG_20130109_191218.jpg
 
Szia Dominik!

Szuper lett a kis erdőd!
Legközelebb vedd ki légy szíves a szűrőt a csővel, mert nehéz kiiktatni a képből (nagyon vonzza a szemem)!
Ha tudsz egy kicsit élesebb fotót csinálni akár mehet is egy versenyre!

A.ttila
 
Szia Dominik!

Szuper lett a kis erdőd!
Legközelebb vedd ki légy szíves a szűrőt a csővel, mert nehéz kiiktatni a képből (nagyon vonzza a szemem)!
Ha tudsz egy kicsit élesebb fotót csinálni akár mehet is egy versenyre!

A.ttila


Nagyon szépen köszönöm Attila. Igen tudom a szűrő .. Sajna nincs mostanában sok időm és csak gyorsan lőtem a telefonal pár képet így elnézést a minőségért és a részletekért. Érdekes ,hogy ezt mondod én nem érzem egy versenyzőnek :D egybk ha versenyre menne akkor van egy fotós ismerősöm Bécsben aki már megígérte ,hogy fotóz amikor kell :)
 
Back
Oldal tetejére