• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garnéla ház

Dzseky

Kertész szaki
Sziasztok!
Mivel a garnéláim hirtelen osztódásnak indultak, és volt elfekvőben egy 30-as akvárium úgy gondoltam a család lázadása ellenére, hogy kell nekik egy külön játszótér...:angelic: múlt héten meg is rendeltem a hiányzó dolgokat, egy-két növényt, és elindult a tervezgetés. Sőt a hétvégén egészen váratlanul sikerült személyesen is látogatást tennem (kár, hogy ritkán van rá lehetőség), és persze nem távozhattam üres kézzel, többek között vettem pár garnélát:happy: . Ma délután be is rendezkedtem. Bár a növények mennyisége még nem végleges, a nagy aki nyírásakor még lesz beköltöztetés, és kilakoltatás is. És akkor néhány kép:
18617983_1f46580ad6826eeb62ac582941254a8d_m.jpg

18617999_9d4b2063837cb6b64f1149e5e1f5f544_m.jpg

18618017_49ab8015eaedf690dd2914a9903429f0_m.jpg

Egy ajándék a GA-tól:
18617969_f05b0c354227acaa7b2a8d16088cf679_m.jpg
 
Most látom, hogy az adatokat lehagytam.
Az aki 45x22x30, kb. 30 liter. Jelenleg egy nagyon mini szűrő forgatja a vizet, ezt majd kiváltja egy akasztós. Alul tropica táptalaj, rajta Amazónia, de a domb alatt csalásként Manado van. Zselés élesztős co2 holnaptól. A növények:
Elatine Hydropiper
Cardamine lyrata (ő költözik ki)
Eleocharis Vivipara
Sagittaria subulata
Alternanthera reineckii mini
Pogostemon helferi
Rotala rotundifolia (pár nap, és jön a többi)
Bacopa australis (pár nap, és jön a többi)
És persze az egy szem úszónövény:)

A lakók:
Sakura
Rili
Amano
Narancs garnéla (még nincs, sajna nem volt készleten:( )
 
Ma végre-végre sikerült beütemezni a nagy akvárium karbantartását, és átkerültek a hiányzó növények. Aki olvas, az gondoljon rám a következő két hétben, mert vizsgaidőszak van, ami meló és akváriumok mellett nem egyszerű...:eek::) Szóval a lényeg, hogy hátra bekerültek a növények, plusz egy kő, amire kötöztem egy kis Hydrocotyle Tripartita-t. Neki kicsik a levelei, szerintem jobban illik a méretekhez. Jelen pillanatban tetszik így az aki, de majd kiderül:) És akkor képek:
18643155_95ae94adf46c285443f7a49ceaeb09fa_l.jpg

És a drop checker pályafutásomban először zöld:)
18643159_aa22e13c74b43fac57ee18fe7e8887df_s.jpg

És a tesztlakó:
18643165_4a3ef47bc8cb5aa5f1ad709fd8412136_m.jpg


Amit még cserélni akarok, az a szűrő. Akasztós megoldáson töröm a fejem, konkrétan rajta: Wave Niagara akasztós szűrő - 300 l/h
Szerintetek elég lesz? És nem lesz túl nagy a flow a garniknak?
Másik kérdés, naponta cserélem a víz felét, holnaptól két napra tervezem, de tegnap is meg ma is a csere után be buborékosodott az egész akvárium. Pedig állott vizet használok (a mai már két napja állt). Mitől lehet?
 
Szia!

Nem túl korai még a teszt lakó? Vagy már régóta jár az akvárium?
Szerintem a bubikkal nem kell foglalkozni, nálam is rendszeres a friss víz után, ha nem zavar akkor ne foglalkozz vele, ha igen,akkor óvatosan húzd le az üvegről.
 
Szelektálás után választottam a kiesők közül a garnélát, azért, hogy jelezze, ha valami nagy gond van. Viszont ezzel kapcsolatban kérdezek:) Úgy gondoltam várok hétvégéig akkor beköltöztetem a fél állományt (kb 15 db), majd ha már meglesz az új szűrő, akkor a másik felét. Ja, és a kis szürő előtte járt egy hetet a nagy akiban, hogy legyen pár baci benne. Szerintetek jó a terv, vagy inkább várjak az új szűrőre?
 
Hááát, szerintem "üresben" kéne járnia az akváriumnak 3-4 hetet, de 3-at minimum... Ha jól láttam Amazónia van, nehogy eltegye lába alól a garnikat, ha valami gond van... Mert, ha most szombaton indult az akvárium, akkor még egy hetes sincs... szűrővel, vízcserékkel kéne szerintem erősíteni az aki immunrendszerét, és legfeljebb bacikat adj hozzá mint sem a teljes állományt. A helyedben várnék még vele!
 
Köszönöm, kihalásztam szegényt, a vízcsere közben. Nem sejtettem, hogy egy pici állat galibákat okozhat, tényleg köszönöm a fejbekólintást:LOL: Akkor várok pár hetet a költözéssel. Az Amazóniával mi lehet a baj? Sajna csak ph tesztem van itthon, szóval mást nem tudok mérni. Honnan lehet tudni tesztek nélkül, hogy mikor jó a víz, és mikor nem? Próbáltam keresni leírást, de biztos rosszul:)
 
Szia!
Az Amazónia eleinte sok ammóniát enged ki magából, ezt távolítják el a kezdeti sűrű vízcserékkel. Ezért ilyenkor még nem tanácsos állatot rakni az akváriumba. Ez nem baj, egyszerűen ilyen ez a talaj. Erősítsd a biológiai szűrést bacikultúrával és várd ki a 3-4 hetet.
 
Ma már teljesen hivatalosan egy hetes az akváriumom. Semmi izgalmas nem történt szerencsére az egy hét alatt, remélem így is marad, mert most eleget stresszezek a vizsgák miatt:confused: A növények kezdenek életre kelni, bár nem nőnek, de már nem annyira "csapzottak", egyetlen szál elatine elrohadt. Remélem csak azért, mert béna voltam ültetésnél.A zselés élesztős co2 még egészen jól megy, 2 másodpercenként egy buborék, de azt egy hete stabilan. Azért egy fotót a hétforduló alkalmából töltök fel:)
18682269_d6fd71769b7aed6fdab60ec56d878f40_l.jpg


Jaa, és kérdeznék is, azt a hatalmas karcolást az üvegen lehet javítani házilag? Próbáltam utánanézni, de nem találtam semmi egyértelműt (fordításon, és üvegcserén kívül). Esetleg valakinek valami tapasztalat?
Másik, hogy a viviparán vannak elbarnult szálak, elég sok (így lett elültetve), de még nincs gyökere, és félek, ha megpiszkálom, akkor kijön. Nem baj, ha ott marad? Vagy próbáljam inkább leszedegetni?
 
Szia!
Szép az akváriumod!
Az nem annyira jó, ha vannak bomló levelek a vízben. Esetleg ha a tövüknél levágnád a barna szálakat egy pici ollóval?
 
Szia!
Szép az akváriumod!
Az nem annyira jó, ha vannak bomló levelek a vízben. Esetleg ha a tövüknél levágnád a barna szálakat egy pici ollóval?

Köszi a tanácsot, akkor holnap megpróbálom vízcserénél. Előtte iszok valamit, hogy ne remegjen a kezem:D
 
Sziasztok! Ismét jelentkezem. Mr Alga elkerül továbbra is, leszámítva az üvegen lévő barnás foltokat, de eddig mindenhol azt olvastam, hogy ez normális. Viszont elleptek a csigák, amivel nem tudom, mit kezdjek:S Na jó, az elleptek túlzás, kb 5 darabot fedeztem fel eddig, de biztos, hogy van több is. Azt tervezem, hogy gyantával lágyítom a vizet, hátha akkor kinyiffannak, viszont ez később nem árt a garnéláknak? Vagy valami más ötlet? Kezdenek elindulni a növények, és egy-két újdonság is került be. Lindernia rotundifolia hátra, és a kedvencem a fissidens fontanus, amit köszönök Bálintnak, nagyon szép:) És akkor a képek:
18735945_9cd98ef3c739c5952caa2783021ce330_l.jpg

18735949_310f7fb8ed315df2690654c81d0eb61a_m.jpg

18735951_4969406e980b4ba544d86fee778aed79_m.jpg


Bekerült még egy 300l/h-s vízpumpa, hogy nagyobb legyen az áramlás, mert a pici szűrőm gyenge. A fissinek még nem a végleges helye, várok pár alkatrészt, és lesz egy kis átrendezés, amit most a belső szűrő miatt nem tudok megvalósítani. Oldalpolcos szűrőakvárium mellett döntöttem, mivel a szűrőanyagon és a pumpán kívül mindent tudok szerezni ismerősöktől, és "barkácsolni" is szeretek:). És a világítást meg akarom emelni, és nyitottá tenni az akváriumot. Amit nem tudok, hogy milyen magasra lehet emelni a világítást, hogy ne veszítsen a fényerőből? Az akril csövet két hét múlva várom, jövőhéten pedig meglesz a "szűrőház". Kb 4 liternyi szűrőanyag fér bele.
 
Sziasztok kedves Olvasók! Segítséget szeretnék kérni. A reineckii minim levelein 2-3 napja megjelentek bizonyos tünetek. A képeken látszik. Naponta bő egy ml micro-macro megy bele, és bár a co2 élesztős, a dc és a sok bubi alapján elég egyenletes, és a többi növénnyel nincs szemmel látható probléma. Ami még számításba jöhet, hogy van rengeteg 1-2 mm méretű csigám, ami az első képen látszik a bal felső sarokban. Valami ötlet, hogy mi lehet a gond?
18836645_31112aafe280c28b12e016eefadebf96_m.jpg

18836635_962acad007290003a6a57ee4ee99efd0_m.jpg

18836561_c4fc48addf1f56c59f13978f2ccba55f_m.jpg
 
Igen.
Viszont vannak itt nálam okosabbak, szúrd be a képeket a kérdéssel a növények hiánytünetei topicba.
 
Back
Oldal tetejére