• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Freddy's BBQ Joint

Nagyon jól sikerült :) és Freddy hogy érzi magát benne?
hát egyelőre elég hisztis, szoknia kell a helyet, még nem tudja hova léphet meg hova nem, de majd kitapasztalja.. az egyik orchideán már háromszor átgázolt, de még bírja az is
 
na, hát kezdi megszokni a helyét, az orchidea virágok zavarták, úgyhogy gyorsan megette...bimbók vannak, szép körforgás lesz ez
 
Hogy van most Freddy? És a "környezet" ? :)
Fred prímán, megszokta a helyet, úgy tűnik, szereti, elmúlt a hisztis időszaka. A környezet folyamatosan változik, kísérletezek, hogy melyik növény mennyire bírja ha csöpög rá a víz. Az orchideákból az egyiket teljesen kinyírta, a másiknak a levelei és a szára rendben van, de azóta nem virágzott, hogy leette.
 
A kis orchideafaló... :D azok amúgy sem sűrűn virágzanak, kell neki idő hogy újra szép legyen. A enyémek pl 1x virágzanak évente elvileg, de akkor hosszan. Kép is jöhetne ;)
 
Végre elindult a tervezés fázisa! @viktorlantos hova lett a "Vivárium" címke a naplócímekből? Csak Attinak jár?

Történt az úgy, hogy került egy kaméleon a családba, Fred. Na most ezeknek a dögöknek kiskorukban külön nevelőterráriumra van szükségük, mert annyira megfontoltak és intelligensek, hogy nagy helyen nem találják meg a kaját. :banghead:

10987665_10202429669022362_6000665092089887494_o.jpg


A kép a befogadás utáni napokban készült, azóta jól megnőtt. A kezdetek óta tervben van, hogy mikor azonban eljön a nagy lakásba költözés ideje, az legyen valami vivárium szerű növényes őrület. Hát itt tartunk. Úton az üveg és a bútor, én meg összelegóztam a hardscape-et.

Technika:
60x30x80 terrárium - 144l (normál 6mm üveg)
2db melegítő izzó
2db UVB izzó
kis Eheim vízpumpa (valószínűleg 600as)

A terv a következő:
Alul nagy szemű agyaggolyók, rajta Amazonia. Hátsó sarokban kis "tó" elkerítve, hogy ne tudjon belefulladni a szentem (állítólag egy kanál vízben is képesek erre). A talajon végig szúnyogháló, hogy az eleségállatok ne tudjanak belemászni és megdögleni az aljzatban, ezzel szagorgiát okozva a lakásban. A talaj teljesen fel lesz töltve vízzel, így jut a kis "tóba" is, ahol az Eheim pumpa tolja majd a háttérbe rejtett csövezésen keresztül a plafonig, ahonnan több helyen visszacsöpög a növényekre, majd ismét az aljzatba folyik és így körbe-körbe. Ez elég arra, hogy meglegyen a kellő páratartalom, illetve tudjon inni a kaméleon, mert azt csak a leveleken lévő cseppek lenyalogatásával tud.

A háttér purhabos-csemperagasztós-kókuszrostos ötvözet lesz , amiből red moor darabok állnak majd mindenfelé, hiszen a kaméleon teljes napi programja a fel-le mászkálás. Mármint szó szerint fel-le, egyszer napozunk, egyszer az alsó részek hűvős árnyékát élvezzük.

Növényzetben egyelőre akváriumi növényekre gondoltam, amiket kipróbáltunk a benti viváriumban is és bizonyítottak.

A @Luigi13 házaspár által a scaper's day keretében épített emerses őrület tegnap szétszedésre került, ebből lenyúltam egy darabka monte carlo mezőt illetve a vízfeletti rész kb. felét. Volt miből:

19529551595_fdbfd0f743_b.jpg


Emellett @eMZé kolléga segített ki egy jó adag Microsorum és Anubias petite párossal.

Ezek mellett még mohák kellenek majd, illetve gondolkodom néhány cserepes, szárazföldi, de páratűrő virág beépítésén is.

Na és akkor a hardscape, egyelőre a bolt előtt fotózva. Mivel az alapterület ugyanaz mint a szomszédos akváriumé, így kihasználtam a helyszínen található vaskeretet is, nehogy túldimenzionáljam a dolgokat.

d7d4fe267f37fb13c5b69376f09f082185abf435076c5b9d358622bef96ab16f.jpg


A kép nem igazán adja vissza, de lényegében mindenhol tud fel-le, előre-hátra mászkálni szeretett Fredünk, az ágas-bogas rendszer pedig jó helyeket nyújt a sok növény elhelyezésére.

A fejleményeket és az építést folyamatosan szeretném dokumentálni, meg az új helyen már Fredről is több kép lesz, ahogyan fogyasztja a BBQ tücsköket. :cigar:
Jó kis vaskeret ez, még anno Fater csinálta a GA- nak 2012- ben...;)
 
még ennél is lazábban nyomja :) megvan, jól van, épp vedlik. a növények hol jobb, hol rosszabb formában vannak körülötte, még nem igazán jöttem rá, mitől függ, de hamarosan kap egy kis frissítést az egész terrárium, mert sok növény végleg megadta magát
 
Köszöni, jól van, továbbra se csinál semmit :D Szépen megnőtt, elérte a kifejlett méretét, mászkál fel-alá meg eszik/alszik. A terrárium nem úgy sikerült ahogy terveztem, azért nincs fotó se, a növények nem bírták túl jól, talán ki is kéne szednem mindet, de még nem vettem rá magam.
 
Köszöni, jól van, továbbra se csinál semmit :D Szépen megnőtt, elérte a kifejlett méretét, mászkál fel-alá meg eszik/alszik. A terrárium nem úgy sikerült ahogy terveztem, azért nincs fotó se, a növények nem bírták túl jól, talán ki is kéne szednem mindet, de még nem vettem rá magam.
Be kellene szerezz egy hölgyet neki :LOL:
 
Back
Oldal tetejére