• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Forgotten Forest

hunwarp

Főkertész
Hát van annak már pár napja is, hogy felraktam a fórumra halakat növényeket eladásra. Akkor az okot még nem jelöltem meg. Picit matattam az akiban és ez sült ki belőle. Igazából nem volt koncepció, csak annyi volt az elképzelés, hogy moha ne legyen (max fissi) És hogy semmit se rögzítsek fixre. Szerintem ez az aki "különlegessége". Egyetlen fa és kő , rizómás növény sincs rögzítve sehova, bármikor odébb lehet őket rakni.
Na de beszéljenek a képek helyettem. (vagyis 1, mert lusta vagyok)

1week by tommyfisher, on Flickr
 
Tisztára olyan érzésem van mintha egy erdőben mennék egy úton.Gratula jó elképzelés tökéletes megvalósitás példája :D
 
De érdekes, az én akváriumomban is hasonlóan, vékony faágak mutatnak felfelé.....:)
Bocsánat hogy belebeszélek, de középről, azt a levegő csövet+porlasztókövet nem rejtenéd el pl. a jobb középső fatönk mögé?
 
De érdekes, az én akváriumomban is hasonlóan, vékony faágak mutatnak felfelé.....:)
Bocsánat hogy belebeszélek, de középről, azt a levegő csövet+porlasztókövet nem rejtenéd el pl. a jobb középső fatönk mögé?

Pedig nem akartam másolni senkit :) Ez az aki most tényleg 0 forintból jött össze. Beledobáltam ami itthon volt, meg amit az előzőből kiszedtem. A porlasztó helyett meg már berendeltem egy szép kis üveg cuccot, azért sem akarom pakolgatni. Meg sajna csak a középső rekeszben van szabad konnektor lyuk és így ért el a cső :)
 
Pedig nem akartam másolni senkit :) Ez az aki most tényleg 0 forintból jött össze. Beledobáltam ami itthon volt, meg amit az előzőből kiszedtem. A porlasztó helyett meg már berendeltem egy szép kis üveg cuccot, azért sem akarom pakolgatni. Meg sajna csak a középső rekeszben van szabad konnektor lyuk és így ért el a cső :)
Ne értsd félre, nem gondoltam, hogy másoltad bárkiét...
A levegőcső métere a barkácsáruházakban kb. 70Ft/m....nehogymá' ! :censored:
Milyen üveg levegő cuccot rendeltél?
 
Ne értsd félre, nem gondoltam, hogy másoltad bárkiét...
A levegőcső métere a barkácsáruházakban kb. 70Ft/m....nehogymá' ! :censored:
Milyen üveg levegő cuccot rendeltél?

Úgy néz ki mint azok a hosszú nyelű diffúzorok amiket az aki falára akaszthatsz. Csak ez levegőporlasztásra jó
 
A vicc az jó, de mi is nem stimmel az akival
Nekem a legközepe üres kissé. Én a két sziget peremére tennék valami kisebb középirányba dőlő fákat, mint amikor egy tisztás szélén lévő csemeték a nagyok árnyékából a fény felé hajlanak.
 
Szia,

nagyon jó lett az akvárium két oldala, de a középső rész nekem is valahogy megfogja a szemem. Olyan egy kicsit, mintha egy füzet két oldalára lenne nyomtatva a kép, és ott van meghajlítva, ahol a porlasztókőhöz lemegy a cső... :) A cső eltüntetésén kívül, én kivenném a középen levő növényt, hogy ott rétet/folyómedert/ösvényt, akármit alakítsak ki, ami üres. (Vagy a középső részre is raknék még valamit, hogy jobban illeszkedjen a két oldalhoz. Pl.: kidőlt fát.)

Egyébként nagyon jó arányokkal dolgozol, a fák nagyon erdei hatást keltenek nekem. :)
 
az a vastag, karját égnek emelő asszony alakú tönk nagyon elüt a többi filigrán ágtól -- nekem

Én mindig azon gondolkodom, hogy kell-e szabályosságra törekedni? Miért kellene? Éppen ezek a dolgok teremtik azt a képet és összhatást, amitől egy a természetből ellopott pillanat jut eszembe, fut át az agyamon. Szerintem nincs azzal a fával semmi baj. Persze az akvakertészet lényeges eleme legyen az is, hogy mindenki másképp lát dolgokat és ez így is van jól.
 
Én mindig azon gondolkodom, hogy kell-e szabályosságra törekedni? Miért kellene? Éppen ezek a dolgok teremtik azt a képet és összhatást, amitől egy a természetből ellopott pillanat jut eszembe, fut át az agyamon. Szerintem nincs azzal a fával semmi baj. Persze az akvakertészet lényeges eleme legyen az is, hogy mindenki másképp lát dolgokat és ez így is van jól.

persze, tökéletesen igazad van, neked kell tetsszen :) és egyébként nagyon jól is néz ki az egész
 
Nagyjából azért egy rugóra jár az agyunk. Az a nagy fa kicsit jellegzetesebb mint a többi, ezért is raktam mellé pár ceratopterist, hogy ha megnőnek takarjanak a törzséből ami jóval vastagabb mint a többi fa. Meghát a tetején rajta van még egy adag kő (ami nem igazán jön le a futóból) és hát ha az kikerül akkor ez a fa is szellősebb lesz. Középen nekem is sok még az a bolbitis, csak sajna ezen már csak ilyen nagy levelek voltak és nem akartam tovább kínozni szegényt a vagdosással, de annak is eljön az ideje és akkor még a két utacskát is lehet majd látni.
 
Szép aki lett, nekem tetszik ez az elrendezés, a jobb és bal sziget nagyon okés. Kíváncsi vagyok később milyen lesz, várom a további képeket. Egy pár tech infót írhatnál az akiról, szűrőről stb...
 
Sajnos ez lett aakiról az utolsó kép. Történt egy lakástűz és sajnos nem sok minden menekült meg. Az aki ezen szerencsés darabok közé tartozik. Jelenleg vegetál, mondhatni sötétkúrán van. Nem tudok se co-t se világitást csinálni, csak a szűrő megy :(
 
Sajnos ez lett aakiról az utolsó kép. Történt egy lakástűz és sajnos nem sok minden menekült meg. Az aki ezen szerencsés darabok közé tartozik. Jelenleg vegetál, mondhatni sötétkúrán van. Nem tudok se co-t se világitást csinálni, csak a szűrő megy :(

Uramatyám' Nagyon sajnálom! :cry: Senki sem sérült meg ugye?!
 
Back
Oldal tetejére