• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Flash of hope

aquAta

Főkertész
Üdv!

Most jött el az idő, miután megcsillant a reménysugár, hogy a 2 évig dédelgetett technika életre kelt. Ennek oka, hagy túl vagyunk egy költözésen, egy teljes ház belső felújításon és most állt össze minden - főleg idő-, hogy tiszta vizet öntsek az akváriumba.
A technika a klasszikus szerintem: Eheim 2075, Ati 4x39W, 110 liter opti. A CO2 is klasszikus: pappilon reduktor, Aqua medic mágnes szelep, 5kg palack, atomizer (mert bevált)
A koncepció nem bonyolult, nincs arany háromszögelés meg, harmadosztás. Több körben vettem faanyagot, szándékosan többet, hogy legyen miből válogatni. Az akváriumban lévő faanyag 2 nagy db + 1 kisebb, de elképzelhető, hogy vékonyabb ágakkal még megtámogatom a látványt.
Tehát: betettem a két fát jobbra és balra, forgattam, kicsit fűrészeltem. Dennerle deponitmix plusz talaj, elé homok került beszórásra. Találtam még otthon megkövesedett fát is, abból is dobtam bele. Növények jelentős részre egy lowtech 27 literes akiból jött, remélem szépen kirúgják magukat a többlet fény és CO2 eredménye képen. A teljes háttér növénymasszát @Etele kollégának ezúton is köszönöm.
Tápozás jelenleg Seachem, de már egy előző aksinál is elvesztem a "mikor mit" adagolásban, legalább 7 féle flakonom van, nem mindig sikerül a pontos leírás szerint adagolni. Ebben lehet vissza állok a GA tápjára.
Vízcsere RO vízzel megy, a készülék működésre bírásában nagy köszönet @Barnapl kollégának.

72644

3 nap az indítás óta.
 
Nekem nagy kedvenceim lettek a megkövesedett fák, itt is szépen harmonizál a fákkal és a talajjal.
Kavicsokat még szórhatnál a homok és a fekete talaj találkozásához, de ígéretes indítás.
 
Nekem nagy kedvenceim lettek a megkövesedett fák, itt is szépen harmonizál a fákkal és a talajjal.
Kavicsokat még szórhatnál a homok és a fekete talaj találkozásához, de ígéretes indítás.
A koncepcióm az, legalább is lelki szemeim előtt, hogy a talaj résznél sűrű parvula, ami hevenyészve előre is terjeszkedik a homokba. Amolyan strandpartos, fűves, homokos fíling. A koncepció:
 

Attachments

  • a-part.jpg
    a-part.jpg
    524.8 KB · Megtekintések: 32
Üdv!
Eltelt kettő hét, nagy változás nincs, remélem és látom, hogy minden gyökeresedik. A hátsó stem részt sajna újra kellett telepíteni, az új hajtásvégek alatti rész teljesen szétmálott. Ültetésre került a parvula mini, plusz star76 javaslatára dobtam még be apróbb kő darabokat. Egy kis növénymasszát még elbírja, még agyalok, hogy mit. Képek:
73567

73568

73569

73570
 
Nekem természetesebb lett így, a plusz kövekkel.👍
Az a fissi bokor az ágon pedig ámulat, csak bámulok.
Szépen alakul, gratulálok.
 
Sziasztok,
most olvastam Viktor februári felhívását és "szívemből" szolt. Sokat változott a fórum, a résztvevők, a képek, a lelkesedés és én is sodródtam az árral. Minden nap fellépek, többször is, naplókat böngészek, de az enyémet több, mint 1 éve nem frissítettem. Pedig van történés.
Ezért most próbálok eleget tenni a felhívásnak és folytatom a naplót.

Nos, nincs mit folytani, az aki szétborult. A buce mindent ellepett, leárnyékol teljesen, a parvula elszökött az előtérhez, az elő"tér" eltűnt, a seachem tápozás kifulladt, pár tápból pótolom a hiányt hektikusan, hetente kb. egyszer.
A cbs próbálkozásom sikeres, sőt, a maroknyi cbs-ből már van crs is, tudta a fene... Vettem dózispumpát lustaság ellen (köszönet Orpheusnak) de lusta voltam még beüzemelni... :D

Röviden ennyi, jövő héten ismér megeröltetem magam, és képet fogok készíteni.

Üdv
 
Azért ez sokkolóan brutál, így röpke egy év után! Fantasztikus dzsungel lett, hatalmas elismerésem! 👍
 
Sziasztok!
No, még tart a lelkesedés, legyen meg a heti 1 kép! Meglepődtem magamon, mert ehhez a képhez már rákészülve álltam neki, idén először alakító jelleggel belenyúltam az akiba és daráltam. CSAK az előteret tettem rendbe, 1,5 óra és fél vödör zöld. Kis lépés egy összeszedett akvárium felé, de nekem nagy lépés az újra akvarizálás irányába... 😁

IMG_20200412_205205.jpgIMG_20200412_204123.jpgIMG_20200412_204237.jpgIMG_20200412_204420.jpgIMG_20200412_204725.jpgIMG_20200412_204349.jpgIMG_20200412_205123.jpg

Szerintem jót tett a dzsungelharc a látványnak... 😊
 
Jó úton haladsz, csak így tovább!👍
A részletfotók alapján nagyon szép, egészségesek a növényeid és csodás kis garnéla csapat bogarász benne.
Ha még ütősebbé akarod tenni az előteret, akkor csővel szívd le a használt, összekeveredett talajt, és helyére tölts egy kis tiszta, friss dekorhomokot, attól meglátod, még látványosabb lesz a kép!;)
 
Back
Oldal tetejére