• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Field of Greens (60P Vasfa-Seyru)

Sestertius

Főkertész
Nah.. negyedik felvonás
Mivel nem volt a GA-ban kis Power Sand így csak Amazonia ment bele.
Kb 11-12 liter
Készleten lévő Seyru kövek és vasfa
Tegnap legóztam vagy 4-5 órát.. és folyamatosan sokkal több anyagot pakoltam bele, vitt magával a lendület, utána az jutott eszembe, hogy akarok e ezzel cseszekedni heti tobb orat.. nem. Szetszed, ujra... nah ez kb 3x lejatszodott, utana alakult ki egy eleg minimalista verzio, mire beultettem, es belement az elso 30 liter RO mar ejfel mult, szoval a maradek 30 at ma reggel kapta meg, tiszta szuro, uj csovek.
Meglatjuk mi sul ki belole.
Ahogy nezem a difit jovo heten mehetek palackot cserelni, es ha mar a GA ban leszek akkor veszek valami mohat, meg egy Hydrocotyle-t mar csak az a kerdes h a verticillata-t vagy a tripartita Minit.

Hatterben Eleocharis acicularis
Eloterben E. ac. Mini
Koveken Anubiasok (tobb torpe fajta)
Vasfan trident
Diszitesnek Crypto parva es meg egy Crypto aminek nem tudom a fajtajat de viszonylag kicsi es vekony levelu.

Szoval eleg vekonyka lett a hardscape.. de mint mondtam, nem akarok heti fél-egy óránál többet szórakozni. Szóval sok novenyes felulet, nincs homok, keves hardscape, nagy uszoter a joszagoknak.

Tervezett fauna:
Oto, sün, amano
Valamelyik neocaridina.. meg nem dontottem.
Törpe pancelos haresz
vagy csokigurami 7-8 db vagy pentazona 10-12 vagy maradok az amandánál.. vagy valami más :D nem tudok donteni
 

Attachments

  • 20220528_112959.jpg
    20220528_112959.jpg
    243.4 KB · Megtekintések: 71
  • 20220527_214618.jpg
    20220527_214618.jpg
    291.6 KB · Megtekintések: 71
Szerintem teljesen jó lett a szkép. Gratula.👍 A Hydrocotyle tripartita nagyon mutatós tud lenni gombócban, de itt megenné vagy a füvet, vagy a fákat. Attól függően, hova teszed. Egy magasan ülő kő tetején, közel a vízfelszínhez viszonylag jól kezelhető, de a heti fél órát vele lehet nem tudod majd tartani minden mással együtt. 🙂
 
Nem tudnám szavakkal leírni milyen mérges vagyok..... vettem 15 gyönyörű green jade garnélát.. és az a nyamvadt maradék 1 kakadu sügér egy éjszaka alatt felzabálta őket... úgy, hogy az előző scape-ben nem vettem észre, hogy lett volna probléma... és most nem tudom kiszedni, mert van valahol egy üreg a hardscape-ben és oda bújik amint meglát valami mozgást...
ki fogom fogni, már csak az a kérdés, hogy le kell e engednem a teljes vizet és szét kell e bontanom a hardscapet.. de az biztos, hogy ki fogom szedni...
ha valaki jelentkezik érte, akkor szerencséje lesz... ha nem, akkor nem...
Fonál megindult (a garnélák el is kezdték szépen legelni....), növények amúgy szépen nőnek.
Bekerült egy doboz Juncus repens és egy doboz Hydrocotyle verticillata
 
Nem tudnám szavakkal leírni milyen mérges vagyok..... vettem 15 gyönyörű green jade garnélát.. és az a nyamvadt maradék 1 kakadu sügér egy éjszaka alatt felzabálta őket... úgy, hogy az előző scape-ben nem vettem észre, hogy lett volna probléma... és most nem tudom kiszedni, mert van valahol egy üreg a hardscape-ben és oda bújik amint meglát valami mozgást...
ki fogom fogni, már csak az a kérdés, hogy le kell e engednem a teljes vizet és szét kell e bontanom a hardscapet.. de az biztos, hogy ki fogom szedni...
ha valaki jelentkezik érte, akkor szerencséje lesz... ha nem, akkor nem...
Fonál megindult (a garnélák el is kezdték szépen legelni....), növények amúgy szépen nőnek.
Bekerült egy doboz Juncus repens és egy doboz Hydrocotyle verticillata
Tedd bele a hálót, és hagyd benne. Este sötétben csinálj egy kis derengő fényt a lámpával és hajrá. 😉
 
Két és fél hét. Elvileg került bele 10 amano és 5 sün, de az amanokat azóta nem láttam..
És hála a jó égnek megjelent a drága fonál barátom... egyszerűen hihetetlen mit szívok ezzel az algával... nem értem

Őszintén szólva én sem értem a fonalat. Merthogy nekem az rendesen sosem volt. Olyan volt, hogy a terti tóból behozott Myriophillum fertőzött volt vele, de magától kikopott. Még csak fonalalgázót sem tartottam. Valamit nem veszünk észre, ami segíti, vagy gátolja a beindulását. 🤷‍♂️
 

Hasonló topikok

Válaszok
29
Megtekintések
2K
Back
Oldal tetejére