• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete ecsetalga (BBA) - Black Brush Algae

Talán ami még feltűnt azon kívül, hogy sok a 3-3 nyomás micro/macro, hogy szinte nincsen növényed, ami felvenné a ezt a rengeteg tápanyagot. Én is 48W-al világítok ekkora akváriumot, de tele van növénnyel és így is csak 2 ml adagolok a micro/macrobol.

Szerk: na látom, már Tibi leírta közben :)
 
Sziasztok!

Nos én pórul jártam nálam az egész aki lefertöződött :( Minden növényen fellelhető az ecset alga :( Mi ilyenkor a teendő?
 
Sziasztok!

Nos én pórul jártam nálam az egész aki lefertöződött :( Minden növényen fellelhető az ecset alga :( Mi ilyenkor a teendő?

Érdemes lenne végigolvasnod ezt a topicot. CO2 szintingadozás és az erős áramlás okozhatja a kialakulásukat, de ezen felül komplexebb is lehet a dolog. A carbo igen jó ellenszer, illetve meg kellene szüntetned a kiváltó okot.
 
Sziasztok!

Nos én pórul jártam nálam az egész aki lefertöződött :( Minden növényen fellelhető az ecset alga :( Mi ilyenkor a teendő?

Vágd le az összes fertőzött levelet.
Ez az alga általában az akvárium későbbi szakaszában jelentkezik. Én egyértelműen bomlástermékek miatt mondanám.
Túl sok mulm. Komolyabb karbantartás segíthet. Porszívózás, növény nyírás, szűrő takarítás és meg kell nézni, hogy a szűrőd nem veri e fel a szennyeződéseket a talajról.
Nincs e nagyon elburjánzott moha. Ezeket érdemes rövidre vágni.

CO2 miatt is jönni szokott, ha nincs megfelelően beállítva, de a fenti problémák gyakoribbak.
 
Sziasztok. Nekem egyszer 3 hét alatt sikerült teljesen eltüntetnem a masszív ecsetalgát vegyszer, és levél levágás nélkül. Inkább csak érdekességnek írom le, mert nem hinném hogy tudatosan meg lehet ezt csinálni.. induló akinál meg pláne képtelenség.
Szóval, egy 25l-es lowtech :) volt a tett színhelye (szeretem a kihívásokat), ahol elég szép szakállat növesztettek a a növénykéim, ami mellett volt sima zöld alga is. Tudjátok, az amit könnyel le lehet törölni üvegről, levélről.
Volt egy pillanat amikor kicsit elegem lett a dologból, és jó pár hétig rá sem néztem az akira, csak a halak kaptak élelmet. kb 3 hét után minden ellepett a zöld alga, amit simán letöröltem a növényeimről (nem hc re kell gondolni) és nyoma sem maradt alatta az ecset algának. szóval ecset alga ellen zöld alaga a tuti befutó :)
 
Ez érdekes ;) Egyébként azt szokták mondani, hogy az ilyen könnyen letörölhető zöldalga egy bizonyos cikluson megy kersztül és ha nem zavarod meg, akkor magától eltűnik. Persze általában mindenki letörli, mert csúnya, de állítólag működik. Ha tovább hagytad volna, lehet, két legyet ütöttél volna egy csapásra :)
 
Vágd le az összes fertőzött levelet.
Ez az alga általában az akvárium későbbi szakaszában jelentkezik. Én egyértelműen bomlástermékek miatt mondanám.
Túl sok mulm. Komolyabb karbantartás segíthet. Porszívózás, növény nyírás, szűrő takarítás és meg kell nézni, hogy a szűrőd nem veri e fel a szennyeződéseket a talajról.
Nincs e nagyon elburjánzott moha. Ezeket érdemes rövidre vágni.

CO2 miatt is jönni szokott, ha nincs megfelelően beállítva, de a fenti problémák gyakoribbak.
Köszönöm Viktor! Gyanítom akkor ,hogy a moha az oka mert először ott alakult ki illetve már nagyon rég nem nyírtam vissza mert olyan jól néz ki :) ,de ez úgy látszik hiba volt :)
 
Köszönöm Viktor! Gyanítom akkor ,hogy a moha az oka mert először ott alakult ki illetve már nagyon rég nem nyírtam vissza mert olyan jól néz ki :) ,de ez úgy látszik hiba volt :)

Nem véletlenül mondják, hogy a mohás akváriumok a legnehezebbek. Teljesen fals azt mondani, hogy igénytelen növények és hogy semmi nem kell nekik.
A mohák is akkor igazán szépek, ha mindent megadunk nekik. Teljesen más egy low tech moha és egy erős világítású lágy hűvös vizes co2-es akiban elhelyezett moha.

Viszont egy dologban közösek, minden lebegő cuccost megfognak. Ráadásul a keringetéssel a mulmot bekeveri a bokrok alá a szűrés. A legnehezebb ezeket tisztán és algamentesen tartani hosszútávon. Múlt évben minket is rendesen megleckéztetett a 180-as akváriumunk. De a látvány miatt megérte az extra meló.

De minden vízcserénél porszívóztuk a mohákat. Kinyomkodtuk őket, felemeltük és kiszippantottuk alóluk a mulmot stb. Szal csak nyugodt embereknek való az ilyen :)

5985063780_c1ab3ed27d_b.jpg
 
Nekem ez a dög valamiért a fodroslevelű vizikalász idősebb levelein jelentkezik. Főleg a felszín közelében.
 
Na, most már szinte biztos, hogy ilyenem van.
Megtámadta a glossot és a pogot is.
A glossó levelek széleitől indul és néhol teljesen beteríti azokat.
A pogonak főleg az alsó leveleinek a szélén figyelhető meg a fekete cucc.
Pénteken emeltem a CO2-n, vasárnap pedig csináltam egy nagytakarítást. Igyekeztem a mulmot is kitakarítani az aljzat tetejéről a következő módon:
kézzel legyezve kavartam fel és egy levegőztetőcsővel próbáltam a felkavarodott szálló szemcséket letakarítani. Remélem ez a jó módszer.
A kérdés, hogy mire számítsak? mikor fog eltünni? el fog-e?
A pogo alsó leveleit kezdjem levágni? (Akkor eléggé felkopaszodna. :(
A glossóval mit csináljak?
 
Na, most már szinte biztos, hogy ilyenem van.
Megtámadta a glossot és a pogot is.
A glossó levelek széleitől indul és néhol teljesen beteríti azokat.
A pogonak főleg az alsó leveleinek a szélén figyelhető meg a fekete cucc.
Pénteken emeltem a CO2-n, vasárnap pedig csináltam egy nagytakarítást. Igyekeztem a mulmot is kitakarítani az aljzat tetejéről a következő módon:
kézzel legyezve kavartam fel és egy levegőztetőcsővel próbáltam a felkavarodott szálló szemcséket letakarítani. Remélem ez a jó módszer.
A kérdés, hogy mire számítsak? mikor fog eltünni? el fog-e?
A pogo alsó leveleit kezdjem levágni? (Akkor eléggé felkopaszodna. :(
A glossóval mit csináljak?
A Glosso-ra nyugodtan nyomhatsz fecskendővel Carbo-t direktbe, nem lesz semmi baja. A Pogo nem tudom, hogy bírja-e?
Mindenesetre ezentúl minden vízcserét így porszívózva kell végezned(ez alap). Csak arra vigyázz, hogy az aljzatot ne keverd fel, mert az olaj a tűzre.
 
Sziasztok.

Az lenne a kérdésem,hogy az ecset algát milyen módszerrel lehet eltávolítani a Riccardia moháról?
Van-e esetleg valami "csodalötty" vagy csak mechanikusan lehet eltávolítani.Nagyon sajnálnám ha ki kellene dobnom,bár még nem túl nagy de nekem nagyon tetszik.
Remélem van valakinek ötlete vagy tapasztalata.
 
Sziasztok.

Az lenne a kérdésem,hogy az ecset algát milyen módszerrel lehet eltávolítani a Riccardia moháról?
Van-e esetleg valami "csodalötty" vagy csak mechanikusan lehet eltávolítani.Nagyon sajnálnám ha ki kellene dobnom,bár még nem túl nagy de nekem nagyon tetszik.
Remélem van valakinek ötlete vagy tapasztalata.

Legjobban akkor jarsz vele ha megnyirod a mohat. Az ecset leginkabb a tetejen van ugyis. Barmilyen irtoszer kikezdi ezt az erzekeny mohat igy azokat nem ajanlom
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.Adott egy 170l aki, Highland néven fut a naplója. Az ecsettel szórakozok már egy ideje, az egyik helyről eltűnik,máshol előjön. Amíg a dekorokon volt, nem nagyon pánikoltam, most azonban már a parvulán is kezd előjönni és a HC mezőmön is megláttam egy pamacsot.:confused:
A CO2 10.30-tól 21.30-ig megy. DC szép zöld.A világítás (160W) 14h-22h-ig
Táp: 9nyomás micro-macro/nap, Easy Carbot nem adok,ez lehet, hogy baj?
Szűrés: Eheim 2080, eddig kb. 80%-ra fojtva, de ma kinyitottam tökig. Ebben csak SubstratPro van a szivacson és a perlonon kívül. A szűrő tiszta.
Bacit rendszeresen adagolok, a víz szagtalan, nincs hártya a felszínen.
GSA van még nyomokban, visszaszorulóban.
Heti 50% vízcsere, moha takarítás stb.

Ha valamit rosszul csinálok vagy van valami ötletetek légyszi osszátok meg velem!

Teljes méretben látszik!

IMG_3393 by zilahytibor, on Flickr
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.Adott egy 170l aki, Highland néven fut a naplója. Az ecsettel szórakozok már egy ideje, az egyik helyről eltűnik,máshol előjön. Amíg a dekorokon volt, nem nagyon pánikoltam, most azonban már a parvulán is kezd előjönni és a HC mezőmön is megláttam egy pamacsot.:confused:
A CO2 10.30-tól 21.30-ig megy. DC szép zöld.A világítás (160W) 14h-22h-ig
Táp: 9nyomás micro-macro/nap, Easy Carbot nem adok,ez lehet, hogy baj?
Szűrés: Eheim 2080, eddig kb. 80%-ra fojtva, de ma kinyitottam tökig. Ebben csak SubstratPro van a szivacson és a perlonon kívül. A szűrő tiszta.
Bacit rendszeresen adagolok, a víz szagtalan, nincs hártya a felszínen.
GSA van még nyomokban, visszaszorulóban.
Heti 50% vízcsere, moha takarítás stb.

Ha valamit rosszul csinálok vagy van valami ötletetek légyszi osszátok meg velem!

Hali!

Én is küzdöttem/küzdök a parvulán+glosson az ecsettel. Táp, CO2 változtatás nem segített, viszont amióta feljebb emeltem a PH-t, a carbózott helyeken nem jelent meg újra. (6.8 -> 7.2)
 
Hali!

Én is küzdöttem/küzdök a parvulán+glosson az ecsettel. Táp, CO2 változtatás nem segített, viszont amióta feljebb emeltem a PH-t, a carbózott helyeken nem jelent meg újra. (6.8 -> 7.2)

A pH 7.1, a tápot 7 nyomásra visszavettem. Most csináltam egy tarvágást a parvulán, porszívóztam, adtam bacit + phyton git-et. Szerintem veszek valamikor AlgExit-et, kipróbálom, megyek-e velevalamire.
 
Back
Oldal tetejére