• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez milyen hal?

meg a szőke hajukkal, hosszú combjukkal... biztos a halakat nézted :ROFLMAO:

akartam már én is belőlük, csak nem hozta aki ígérte...

Elhoztam őket, gyönyörűek a maguk kis egyszerűségével, és nagyon egyben úszik a 9 fős csapat. Messzebbről csak a kék izzó szempárokat lehet látni ahogy cikáznak. Mikor beraktam őket az egyik tigris garnéla konkrétan el akarta kapni az egyiket. Lehet, hogy inkább a halakat kell majd féltenem. :D
Este megpróbálok fotózni... :)
 
Nem nagyobbak a akváriumaid 15cm-nél?:ROFLMAO:
Az uroim átmentek bujkálós pánikolósba, nem akarok melléjük nagy halat. Eskü többet láttam a csapatot, amíg bent volt a betta lány is. Plusz ha razbóra, gondolom csapathal is, egy csapatnyi 15 centis halacska meg max a serpenyőmbe férne bele. Ha kicsi maradt volna, talán becsatlakozik az urokhoz, vagy az egyszer elkészülő másik akváriumban kapott volna otthot. De így sajna bukta. Pedig tényleg nagyon szép.
 
Én még 14 cm-es Anci lányt soha nem láttam...
Ez szerintem nem Ancistrus. Mintázata alapján lehet, hogy Pleco.
Nekem domborúbb, magasabb a háta, mint egy Ancinak...
Köszi!
Én is arra hajlok, hogy pleco. Domború és magasabb a háta igen! HA pleco akkor milyen fajta lehet? Mert ilyet sem láttam még neten sem! :D
 
Sziasztok!
Ő pleco vagy egy kifejlett 14cm koruli anci lany? Koszi :)
View attachment 69132
Anci ;) (Plekónak sem méretre, sem alakra, sem színezetre nem stimmel. A halak méretét az orr hegyétől a farokúszú tövéig, a faroknyél végéig mérjük, sanszos, hogy 14 cm farokkal együtt lehet. Ha van helye, a hím 15 cm+-ra, a nőstény pár cm-el kisebbre nő. Ugyanakkor az akváriumokban levő Ancik több faj (temmincki, cirrhosus stb. fajok keverékei, a méretben emiatt nagyobb szórás figyelhető meg.)
 
Anci ;) (Plekónak sem méretre, sem alakra, sem színezetre nem stimmel. A halak méretét az orr hegyétől a farokúszú tövéig, a faroknyél végéig mérjük, sanszos, hogy 14 cm farokkal együtt lehet. Ha van helye, a hím 15 cm+-ra, a nőstény pár cm-el kisebbre nő. Ugyanakkor az akváriumokban levő Ancik több faj (temmincki, cirrhosus stb. fajok keverékei, a méretben emiatt nagyobb szórás figyelhető meg.)
Pedig amit @tsokee linkelt is nagyon hasonlo ehhez. Azert is irtam, hogy meg 14 cm körüli Anci lanyt nem lattam, meg ha helyük is van, hogy nagyra nöjenek. Mindenesetre en nem vennek merget ra, hogy ez Anci, azokbol jellemzöen nem latok ilyen szinüt es mintazatu peldanyokat, bar ketsegtelen, hogy neha igencsak meglepik az embert a szinükkel, szerintem a környezettöl függöen is valtoztatjak valamelyest (sötetebb-vilagosabb, csikozottabb, homogenebb stb), de mindig van uj a nap alatt.:)
Jo pap holtaig tanul, ha Ancistrus sp., legyen Anci.
 
Pedig amit @tsokee linkelt is nagyon hasonlo ehhez. Azert is irtam, hogy meg 14 cm körüli Anci lanyt nem lattam, meg ha helyük is van, hogy nagyra nöjenek. Mindenesetre en nem vennek merget ra, hogy ez Anci, azokbol jellemzöen nem latok ilyen szinüt es mintazatu peldanyokat, de mindig van uj a nap alatt.:)
a Tsokee által linkelt is anci. A szín a calico (aranyhalnál jól mutatja azt, hogy ez tulajdonképpen össze-vissza foltokat jelent a halon, az ancinál calico általában egy sima és egy super red, vagy LDA16 keverékéből jön ki), a bristenlose pleco pedig az anci angol neve. Ha angolra ért jobban, bl pleconak hívd, ha nemzeti (persze kis hazánk, hisz 99%-ban a szülőföldje, vélelmezem :) ) érzelműbb, hívd ancinak. Ancistrus sp. nem pedig Hypostomus sp. az biztos.
 
a Tsokee által linkelt is anci. A szín a calico (aranyhalnál jól mutatja azt, hogy ez tulajdonképpen össze-vissza foltokat jelent a halon, az ancinál calico általában egy sima és egy super red, vagy LDA16 keverékéből jön ki), a bristenlose pleco pedig az anci angol neve. Ha angolra ért jobban, bl pleconak hívd, ha nemzeti (persze kis hazánk, hisz 99%-ban a szülőföldje, vélelmezem :) ) érzelműbb, hívd ancinak. Ancistrus sp. nem pedig Hypostomus sp. az biztos.
Hah, pedig pont most lattam a bristenlose plecot is valami honlapon a Hypostomus fajok köze sorolva...
Mondjuk, ha jobban megnezem, hatuszo sok esetben nagyobb a Hyp. fajoknal, nem? Ennel meg valoban, bar nem latszik, de kisebb lehet. Akkor megiscsak vmi Anci lehet.
Nem is gondoltam, hogy LDA es normal közötti parosodas ilyen mintazatot adhat ki...kollegamnal lattam a teljesen vilagos (nem volt Albino szerintem), es normal utodait, na ott erdekes mintazatu pledanyok lattak meg a napvilagot...
 
Hah, pedig pont most lattam a bristenlose plecot is valami honlapon a Hypostomus fajok köze sorolva...
Mondjuk, ha jobban megnezem, hatuszo sok esetben nagyobb a Hyp. fajoknal, nem? Ennel meg valoban, bar nem latszik, de kisebb lehet. Akkor megiscsak vmi Anci lehet.
Nem is gondoltam, hogy LDA es normal közötti parosodas ilyen mintazatot adhat ki...kollegamnal lattam a teljesen vilagos (nem volt Albino szerintem), es normal utodait, na ott erdekes mintazatu pledanyok lattak meg a napvilagot...
Ha minden kétséget el szeretnél oszlatni Magadban, a nyitott szájáról készítesz fotót, illetve teljes hasi oldalról is.
Az ancistrusnál nagyon nem egyszerű a helyzet, tényleg több faj keveréke, ami úszik az akváriumokban, az (genetikailag) alapfajok valójában már nem léteznek, esetleg wf halak formájában kerülhet be. Ezt tetézi a számos változat (színek, úszóformák), s az ezek közötti keresztezések (hibridnek nem hívnám, hiszen tekinthető úgy, hogy eleve hibridek kereszteződnek). Hypostomus nemen belül is van változatosság z úszók méretében, de az angol common pleco (Hypostomus plecostomus) esetében vitorlásabb és eltér az úszósugarak száma is (ok, itt a képen nincs kifeszítve, de azért aki már látta a két fajt, tud viszonyítani.)
Nem szabad feledni azt sem, hogy vértesharcsák, s a vértezet alakja, száma is tekinthető ilyen mélységű azonosításnál határozóbélyegnek.
A példám LDA-val csak egy példa volt, mivel a fenotípus nagyon sokféle genotípust takarhat (mivel valószínűsíthetően nincs tiszta genetikájú egyed), így elég változatos minták, színek jöhetnek elő. Ancinál nem ritka, hogy alig 30-40 darabos almoknál is előfordul egy-egy elütő színű, látszólag azonos szülőktől. (Nem mutáció, a vegyítés eredménye.)
 
Ha minden kétséget el szeretnél oszlatni Magadban, a nyitott szájáról készítesz fotót, illetve teljes hasi oldalról is.
Az ancistrusnál nagyon nem egyszerű a helyzet, tényleg több faj keveréke, ami úszik az akváriumokban, az (genetikailag) alapfajok valójában már nem léteznek, esetleg wf halak formájában kerülhet be. Ezt tetézi a számos változat (színek, úszóformák), s az ezek közötti keresztezések (hibridnek nem hívnám, hiszen tekinthető úgy, hogy eleve hibridek kereszteződnek). Hypostomus nemen belül is van változatosság z úszók méretében, de az angol common pleco (Hypostomus plecostomus) esetében vitorlásabb és eltér az úszósugarak száma is (ok, itt a képen nincs kifeszítve, de azért aki már látta a két fajt, tud viszonyítani.)
Nem szabad feledni azt sem, hogy vértesharcsák, s a vértezet alakja, száma is tekinthető ilyen mélységű azonosításnál határozóbélyegnek.
A példám LDA-val csak egy példa volt, mivel a fenotípus nagyon sokféle genotípust takarhat (mivel valószínűsíthetően nincs tiszta genetikájú egyed), így elég változatos minták, színek jöhetnek elő. Ancinál nem ritka, hogy alig 30-40 darabos almoknál is előfordul egy-egy elütő színű, látszólag azonos szülőktől. (Nem mutáció, a vegyítés eredménye.)

Na most talaltam egy fotot... ez is Anci, L159, hasonlo mintazattal, bar, ahogy emlitetted is, lehet, hogy a pikkelyek-lemezek formaja, vagy merete alapjan lehetne meg az identifikalast elvegezni, de ahhoz meg sokkal jobb foto kellene, söt magat az allatot kellene megvizsgalni. Talan nagyobb esely meg akkor lenne alapfajokhoz jutashoz, hogyha vadon fogott egyedek kerülnenek az emberhez, akkor lehet, hogy nem hibriddel van dolga. Bar hibridizacio vadon is elöfordul, de akvariumban sokkal nagyobb esellyel. A kollegam peldajanal maradva, ott magam sem mutaciora gondoltam, hanem valamilyen szinvaltozatra.
5.jpg
 
Back
Oldal tetejére