• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból

Aki látta, miket csináltál, (DIY szaki ) nem röhög, az biztos. Hanem tisztelettel tekint rád és munkáidra.
Én is neked köszönhetem, hogy belekezdtem az aruino-s vezérlőmbe. Ami kiválóan működik azóta is.
Köszönöm! Most komolyan kicsit elérzékenyültem.
 
Néztem, hogy a legtöbb ilyen rendszerben dimmelhető tápot használnak a ledekhez...ez sima táppal ezek szerint nem is kivitelezhető?
 
Szerintem ipari tápokat használhatnak, azokon van egy poti, amivel pontosan be lehet lőni a kimenő feszültséget. Alacsonyabb feszültséggel kímélheted a LED-jeidet . Bátyám sima konnektorba dughatót használ, mint a telefontöltő, szóval azt hiszem használhatsz bármilyen tápot. Én inkább a Power LED-ekben vagyok jobban informált, azoknak többnyire spec, áramgenerátoros tápja van, vagyis ott az áramerősség állandó, a feszültség pedig igazodik a LED(ek) szükségleteihez.
LED világítás | Page 28 | Magyar Akvakertész Fórum
Amennyiben megmarad az eredeti terved, vagyis az arduinos fényerőszabályzás, ott erre a panel PWM funkcióját használják. Lényege, hogy nagyon gyorsan villogtatjuk a LED-eket, és a villogás sebességének változása, az emberi szem számára olyan mint ha változtatnád a fényerejét. Igazából ha nem kapcsolod direktre, hanem valamivel a max. alatt villogtatod, akkor ugyanazt érheted el mint ha egy dimmelhető tápon lejjebb veszed a kimenő feszültséget.
 
Utoljára módosított:
Szerintem ipari tápokat használhatnak, azokon van egy poti, amivel pontosan be lehet lőni a kimenő feszültséget. Alacsonyabb feszültséggel kímélheted a LED-jeidet . Bátyám sima konnektorba dughatót használ, mint a telefontöltő, szóval azt hiszem használhatsz bármilyen tápot. Én inkább a Power LED-ekben vagyok jobban informált, azoknak többnyire spec, áramgenerátoros tápja van, vagyis ott az áramerősség állandó, a feszültség pedig igazodik a LED(ek) szükségleteihez.
LED világítás | Page 28 | Magyar Akvakertész Fórum
Amennyiben megmarad az eredeti terved, vagyis az arduinos fényerőszabályzás, ott erre a panel PWM funkcióját használják. Lényege, hogy nagyon gyorsan villogtatjuk a LED-eket, és a villogás sebességének változása, az emberi szem számára olyan mint ha változtatnád a fényerejét. Igazából ha nem kapcsolod direktre, hanem valamivel a max. alatt villogtatod, akkor ugyanazt érheted el mint ha egy dimmelhető tápon lejjebb veszed a kimenő feszültséget.
És egyébként ezt az egész áramkört a 12V táp mögé kell kötni? Illetve az arduinoba hol megy be a 12v? Bocsánat, de tényleg zöldfülű vagyok az arduinoban :)
 
Arduino UNO elírása alapján 7 és 12 volt közötti tápról működtetheted, a panelon pedig van kerek tápcsatlakozó. Képeket látsz a téma legelső lapján.
 
Arduino UNO elírása alapján 7 és 12 volt közötti tápról működtetheted, a panelon pedig van kerek tápcsatlakozó. Képeket látsz a téma legelső lapján.
Kimenetnél én csak 3,5 és 5V csatlakozót látok. 12V-ot hogy viszem tovább a ledszalagnak? vagy ezt a panelek oldják meg?
 
Összeállításban esetleg tudok segíteni, programozás sajna nem az én asztalom. Progit én is úgy ollózgattam össze a teszt összeállításomhoz
 
Összeállításban esetleg tudok segíteni, programozás sajna nem az én asztalom, én is úgy ollózgattam össze a teszt összeállításomhoz
Én az összeállításnál is nagyon megköszönném a segítségedet! Igazából ez egy egyszerű rendszernek készül...vízhőmérséklet mérés és ledszalag vezérlés...semmi más extra.
 
Ez a MOSFET modul mindenhol ilyen marha drága...? :) a nemzetközi aukciós oldalon 4500 Ft körül osztogatják...
 
Ezért is kell az ilyent ott megvenni :), ha elolvasod az én témanyitó írásomat láthatod, hogy ilyen elektronikai kütyüimet mind ott vettem.
 
Ja és akkor picit összegezve. Ha jól értettem mindent, akkor a következőkre van szükségem: Arduino UNO panel, MOSFET panel, Óra panel, vízálló hőérzékelő, LCD kijelző billentyűpanellel. A hőméréshez kell még valami egyéb kis panel?
 
Ja és akkor picit összegezve. Ha jól értettem mindent, akkor a következőkre van szükségem: Arduino UNO panel, MOSFET panel, Óra panel, vízálló hőérzékelő, LCD kijelző billentyűpanellel. A hőméréshez kell még valami egyéb kis panel?
Kellene keresned egy "puskának" működő projektet, mert ahogy nézem szükség lehet ellenállásra is.
 
Kellene keresned egy "puskának" működő projektet, mert ahogy nézem szükség lehet ellenállásra is.
Az a baj, hogy a legtöbb project nagy project...ezer millió dologgal...és én azon nagyon nem igazodom ki. Ennek majd utána nézek, de amúgy a rendszerhez akkor az ellenálláson kívül mindent felírtam?
 
A sensor shield module mire való? :)
Input/output eszközöket tudsz rákötni egyszerűen az arduinodra.
Ha nem bővült a projekted(1-2 dolgot akarsz csak mérni ill. vezérelni), akkor nem lesz rá szükséged


De...szerintem nem ez a legjobb módszer arra, hogy megismerd ezt a világot.
Vannak erre magyar fórumok is, hogy pl:
Hobbielektronika.hu - online elektronikai magazin és fórum
itt szerintem mindent megtalálsz, ami kellhet.
Ha már van konkrét kérdésed, akkor nyugodtan fel is teheted.

ha tudsz angolul, akkor ezt is nézd át:
Arduino - HomePage
itt tényleg minden egy helyen megvan.

Szerintem 1 LED működtetésével kezd...aztán jöhetnek a sensorok/gombok/relék/LCD...stb...
Az egyszerűbbtől haladj a bonyolult felé, mert csak így fogod örömödet lelni benne....
(az Arduino IDE is tele van példával..ha nem megy a kódolás, akkor is el tudsz indulni)
 
Sziasztok bocsi a belekuruttyolásért ha bővebben szájbarágósabban és legfőképpen magyarul akartok arduinoval foglalkozni akkor nézzétek meg a tavir oldalt.
Egy fiatal fejlesztő srác vezeti írja.
Na neki van tanfolyama is ami 60 lecke arduinoval erre jelentkezel emil címmel é naponta kétnaponta szájbarágós anyagot kapsz.
Sztem megéri aki maga akar barkácsolni.
 
Back
Oldal tetejére