• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Emerald Dream 200L

gabomara

Új regisztrált
Sziasztok!
Először is szeretnék bemutatkozni! Gábor vagyok 30éves és beleszerettem az akvakertészetbe! Volt már több akváriumom sőt van is,de ez lesz az első komolyabb próbálkozásom! Bemutatom naplómat!

Akvárium : 100x45x50

Világítás : 4x39w t5

Szűrés : Atman 3338 1200l/h jelenleg,de jön még mellé egy Eheim 2226 950l/h

Co2 : 5kg palack, belső Diffúzor

Táptalaj : Tropica

Általános táptalaj : ADA Amazonia

Hardscape : Dragon stone 7,6kg,Redmoor fa

Tápozás : Do!aqua beGreen

És a képek nem túl jó minőségűek,de most csak ez van sajna ;)

Akva1.jpg


Akva2.jpg


Akva3.jpg


Akva4.jpg
 
Szuper kezdés ;) Viszont a fehér kvarchomok és a dekorhomok nem illik össze, én leszednék a homokból pár centit és rászórnám a maradék dekorhomokot, nagyon elütnek egymástól. A bal oldalra én nem követ tettem volna hanem egy másik redmoor fát, de majd meglátjuk.
 
inadsz said:
Szuper kezdés ;) Viszont a fehér kvarchomok és a dekorhomok nem illik össze, én leszednék a homokból pár centit és rászórnám a maradék dekorhomokot, nagyon elütnek egymástól. A bal oldalra én nem követ tettem volna hanem egy másik redmoor fát, de majd meglátjuk.
Szerintem szándékos az eltérés. Ha jól képzelem, akkor egy folyómedert próbált utánozni, ahol a fehér kvarchomok a folyó, a dekorhomok + kisebb kövek/sziklák pedig a kavicsos part, a red moor egy folyóparti fa, a másik oldalon lévő sziklák pedig egy hegy lábát jelképezik. Vagy csak nagyon kreatív vagyok?! :D

Amúgy nekem tetszik, a feltöltésnél nagyon figyelj, mert különben hiába dolgoztál... Gratu! Így tovább! ;)
 
lchnorbert83 said:
Végre valami újdonság,gratula...

Nekem is ez jutott az eszembe. Kíváncsi vagyok milyen lesz növényekkel. És a tápozás se a megszokott lesz.
Nagyon tetszik már most is :thumbup: . Sok sikert hozzá!
 
Nagyon jól néz ki sztem. jó az elrendezés.

De gyanítom, nem 2 m. az akvárium, mert ilyen világítás ebben a méretben szinte kizárt.
 
Az arányokból sem ez látszik. Gyanítom 120 körül lehet, mivel 850 benne a fénycső.
De mivel már nem lehet a fórumban változtatni fél óra után, így kénytelen lesz lecserélni az akváriumát egy 2m hosszúra, hogy megfeleljen az igazságnak. :D
Sajnos így a fény nagyon kevés lesz. Hiába a szép hárdszkép, ebből bizony algásodás lesz. :D
Bocs, kicsit elkalandoztam ....
 
Köszönöm nektek dicsérő szavaitokat jólesik :D Viszont az akvárium 200L 100x45x50 és nem 200x45x50 :crazy: :crazy:

inadsz: a dekorhomok és a kvarchomok keverése szándékos,mert így akarom imitálni a folyópartot.

stevo : igen az elrendezés szándékos, valóban kitaláltad egy folyómedert próbálkoztam létrehozni :)

HoZee : hát igen garniktól félek hogy keverik majd a sz......t rendesen főleg,hogy lesz benne Anci is :lol: :lol: ! Meglátjuk mi lesz sajnálnám meglévő és megszeretett 3db Ancimat elajándékozni. Jaj mi lesz a Cuba mezővel :shh:

Jövőhét hétvégén újra jelentkezem további képekkel!
 
Sziasztok!

Egy kis csúszással ,de elérkezett az újabb képek bemutatása! Azért csak most,mert durván el algásodtam,ezért kénytelen voltam a halakat egy picit hamarabb betelepíteni (mollykat és amanokat) ;) kb 3 nap alatt lezabálták az összes algát :p :p . Növényesítve igazából már az akvárium 3 hete volt,de az előző képeimen csak a hardscapet szerettem volna először megmutatni!

IMG_2836em1.jpg


IMG_2837em2.jpg


IMG_2834em3.jpg
 
Érdekes, hogy ez az "egyik oldal fa a másik szikla" kompozíció most működik. :geek:
Az algázók láthatóan tényleg jó munkát végeztek :thumbup:
(A fehér homok nekem kicsit túl fehér.)
 
Jaja, nagyon jól mutat a két féle anyag. Engem arra emlékeztet mint amikor a réten látsz egy fát, a háttérben pedig a hegyeket ;)
Nekem tetszik.
 
Érdekes, hogy a fa mögött lévő aponogeton? hogy belesimul a fa dekorba. Mintha azok is ágak lennének. Nagyon különleges hatást ad.

Szép lesz az akvárium. :thumbup:
 
Sajnos csak most tudok reagálni,mert vidéken dolgozok és ott nincs internet és csak most hétvégére sikerült haza jönnöm! Köszönöm nektek az építő hozzászólásokat :D :D
Most eltelt megint újabb 2 hét és nagyon szép fejlődésen ment át az akvárium amit most szeretnék nektek megmutatni! Remélem továbbra is tetszeni fog nektek :wave:

SL273710gab.jpg


SL273711gab.jpg


SL273712gab.jpg
 
Back
Oldal tetejére