• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első próbálkozás

Halad a tisztogatás, ha elkészült a nagy mű beszámolok majd róla részletesebben.

Közben újabb jóságot találtam, igaz sajnos csak a környékbelieknek jöhet jól. Egy nyíregyházi cég (akinek kell küldök címet privátban) 600Ft+ÁFA/Kg áron bármilyen érvényes nyomáspróbával rendelkező palackot feltölt CO2-vel. A nyomáspróbát is megcsinálják helyben ha kell, ennek valami 1.000Ft az ára. Tehát a 150g-os LISS patron töltése 750Ft (SPAR) helyett 115Ft, a 425g-os sodastream patroné 2.700Ft (SPAR) / 3.200Ft (MM) helyett 324Ft. Már csak egy olcsó palack kell, de erre is van több tippem (paintball/légpuska/szóda/tűzoltókészülék). A legjobb talán egy sodastream lenne, így ott a tartalék a szódagépben és nem kell rögtön rohanni töltetni (igaz ennek eléggé gyász a menetezése)
 
Sajnos elegge el vagyok havazva mostansag, igy nem nagyon volt idom az uveggel foglalkozni. Tegnap kaptam egy kedves helyi forumtarstol jopar novenyt az indulashoz amit ezuton is koszonok, szoval egyre inkabb surget az ido - ma valoszinuleg egesz delutan uveget fogok takaritani, es este johet a ragasztas :)

Nem tudom mennyi esely van ra, hogy Maci erre jarjon, mindenesetre erdekelne a reduktora, de sajnos sem privatot sem valaszt nem tudok meg kuldeni. Szoval Maci ha latnad ezt kuldj egy telefonszamot please, es megbeszeljuk.
 
Macival lesz egy találkám de még nem pontosítottuk le,hogy mikor fog tudni lejönni!
Akkor elhozhatja neked a reduktort,vagy leteszi nálam és összefutunk valahol és átadom!
 
Az remek lenne, köszönöm. Ha tudtunk volna beszélni elmotoroztam volna ma érte, de ki tudja mikor lesz rá megint lehetőség :)

Közben ismét nekifutottam a ragasztásnak, de ezúttal maszkoló szalagot is használtam, úgyhogy csak száradás után derül ki milyen lett.
 
Sajnos elegge el vagyok havazva mostansag, igy nem nagyon volt idom az uveggel foglalkozni. Tegnap kaptam egy kedves helyi forumtarstol jopar novenyt az indulashoz amit ezuton is koszonok, szoval egyre inkabb surget az ido - ma valoszinuleg egesz delutan uveget fogok takaritani, es este johet a ragasztas :)

Nem tudom mennyi esely van ra, hogy Maci erre jarjon, mindenesetre erdekelne a reduktora, de sajnos sem privatot sem valaszt nem tudok meg kuldeni. Szoval Maci ha latnad ezt kuldj egy telefonszamot please, es megbeszeljuk.
Szia!
Janinak köszönhetően olvasom az üzenetedet! :D Köszi Jani!!!
Akkor az elérhetőségeim:
szollosy.laszlokukacgmail.com vagy 06308474987
Írj vagy csörögj és megegyezünk! ;)
Üdv: Laci
 
Sajnos elegge tele vagyok mostansag munkaval, igy az utobbi idoben nem sok idom volt az akvarium projectre, es csak a szukseges dolgok beszerzesere tudtam eddig osszpontositani.

Par aprosag hianyzik mar csak egy high tech setuphoz, igy a dolgok meggyorsitasanak erdekeben rendeltem egy 60L koruli hajlitott frontuvegu akvariumot ami a rend kedveert torotten erkezett, igy a heten kaptam csak meg a hibatlan darabot :) Erdekes meg, hogy az utoljara szetvagott sajat ragasztasom semmivel sem volt rosszabb mint a gyari uvege - mindenesetre a sajat uveg most pihen, es husvetra szeretnem osszerakni eletem elso novenyes akvariumat a gyarival.

Csinaltam is ma delutan par fotot, nekem a 03-as es a 06-os csikolja leginkabb a fantaziam, bar sajnos elegge fal szeru ez a layout. A 01-02-vel is lehetne kezdeni valamit, viszont itt zavar, hogy a kovek csikozasa nem parhuzamos.

Talajbol epp csak annyit raktam be ami megtartotta a koveket, a magassaggal lehet majd meg jatszani ha bekerult az osszes. Ezeket a fotokat meg ide raknam, aztan valoszinuleg inditok majd egy kulon naplot neki.

51679557ji.jpg

16110340.jpg

32636034.jpg

27687069.jpg

41407124.jpg

82091575.jpg
 
Én is az első kettővel szemezek :) A 03-06 mániám a kövek formája miatt alakult ki, gondoltam a boltív alatt szépen el lehetne hozni egy ösvényt, de így fotókon nézve nekem is jobban tetszik a szellősebb elrendezés.

Köszi mégegyszer a reduktort, egy 2kg-os palackon várja a szentem a hadrendbe állítást :D
 
Én is az első kettővel szemezek :) A 03-06 mániám a kövek formája miatt alakult ki, gondoltam a boltív alatt szépen el lehetne hozni egy ösvényt, de így fotókon nézve nekem is jobban tetszik a szellősebb elrendezés.

Köszi mégegyszer a reduktort, egy 2kg-os palackon várja a szentem a hadrendbe állítást :D
Hajrá!
Várom a fejleményeket! ;)
 
Szerintem túl nagyok a kövek az 5-ös elrendezéshez. Én a helyedben megpróbálnék egy 3-as elrendezést a 3 legstrukturáltabbal.
 
Ezt még kipróbálom mindenképpen. Közben az asszony a 6-os elrendezés mellett döntött, de bár élőben kicsit máshogy néz ki azért én is eléggé nagynak érzem őket. Ma reggel ahogy jöttem dolgozni úgy láttam vannak még itt éredekes formájú kövek, még az is lehet, hogy viszek haza pár kisebb darabot is tovább legózni (a mostaniakat a ca. másfélszer ekkora akváriumba gyűjtöttem eredetileg)

Arra gondoltam, hogy az új szerzemények közül már csak azokat kezelném amik tényleg be is kerülnek majd, nameg a talajt is macerás ki/be lapátolni. Csinálok inkább kartonból egy 60x30-as "ládát", és ebben játszok tovább virágföldet használva talajnak.
 
Ezt még kipróbálom mindenképpen. Közben az asszony a 6-os elrendezés mellett döntött, de bár élőben kicsit máshogy néz ki azért én is eléggé nagynak érzem őket. Ma reggel ahogy jöttem dolgozni úgy láttam vannak még itt éredekes formájú kövek, még az is lehet, hogy viszek haza pár kisebb darabot is tovább legózni (a mostaniakat a ca. másfélszer ekkora akváriumba gyűjtöttem eredetileg)

Arra gondoltam, hogy az új szerzemények közül már csak azokat kezelném amik tényleg be is kerülnek majd, nameg a talajt is macerás ki/be lapátolni. Csinálok inkább kartonból egy 60x30-as "ládát", és ebben játszok tovább virágföldet használva talajnak.
Borszasztóan nagyok, és az önmagában még nem is volna baj, ha nem volnának ugyanakkor ennyire alacsonyak is
 
Nekem az a meglátásom a hatosról, hogy az egymás előtt lévő kövek élei nagyon egybe esnek, nekem úgy hat első ránézésre, mintha csak 2 kő lenne benne...
 
Végül eMZé javaslatánál maradva három kő került be. Van közöttük új darab is, 15 centi hó alól bogarásztam ki őket.

Ha minden jól megy ma meglesz a feltöltés és csinálok egy fotót, az elmúlt héten még csak a zselés parvula minik növekedtek folyamatos párásítás mellett két kompakt fénycső alatt. Van még teendő bőven, jelenleg újabb növényeket próbálok elképzelni az elrendezésben. Az asszony mindenképpen szeretne egy ösvényt, ennek a két oldalára HC-t szerettem volna, de mivel a hűtés még várat magára ez most kimarad. Az előtér többi részére parvula mini került, a háttérbe parvula amiről nem vagyok meggyőződve, hogy tényleg az, a jobb oldali két szikla által határolt kisebb területre pedig Hydrocotyle sp. japan.

Majdnem meglett az első áldozat is, tegnap épp a növényes vödörben bogarásztam amikor megcsörrent a telefonom, és ahogy előkaptam azzal a lendülettel beleejtettem a vödörbe :) Szomorú látvány volt a víz alatt világító iPhone, de hála égnek meghazudtolta a korát a szentem. Kis kifújkálás után már csak néha érezte úgy, hogy headsetre van kötve, ma pedig már tökéletesen működött :)

A feltöltés a szűrő elkészülte miatt tolódott. Sajnos nem állt még össze, hogy pontosan milyen fittingeket használjak, hogy minden stimmeljen: gyors oldhatóság, duplacsapok és mindez műanyagból. Közben legalább elkészültem a szűrőkosarakkal, ha sikerül ma összedobnom hozzájuk a füleket megy is a DIY topicba. A fittingekkel kapcsolatban volt több ötletem is. Öntözőrendszer elemek: sajnos a normál méretnek túl kicsi a belső átmérője. A gardena profi line jó lenne, de nem igazán kapni a környéken, másrészt mire összedobok belőle egy gyorsoldható duplacsapot annyiba fog kerülni mint egy gyári eheim 16/22-es duplacsap. John Guest SpeedFit szerelvények: itt is van mindenféle jóság és árban is elfogadható, de csak egy forgalmazót találtam itthon a fővárosban, műszaki rajzok hiányában pedig nem tudni mennyire fojtaná le a szűrőt. A vége az lesz, hogy a szűrőn lévő könyökökre feldobok 1-1 csőcsatlakozást hogy el tudjam indítani, később pedig rendelek hozzá két eheim duplacsapot külföldről.
 
Ím őt vettem tegnap parvulának, igazság szerint nem is bontottam ki a zacskót csak este amikor hazaértem:

parvula.jpg


Jól gondolom, hogy itt valami hiba van? :) Közben vettem ma egy cserép Eleocharist, pontosabban acicularist ha jól sejtem, ez került a háttérbe. Az asszony meg eldöntötte, hogy márpedig ösvény lesz - ehhez mosom épp a papagájhomokot, aztán megyek PET palackot vagdalni elválasztónak..

A szűrő befejezése így holnapra tolódik, de nem tudom feltölthetem-e ma vízzel ha csak holnap este tudom elindítani a szűrést :\
 
Back
Oldal tetejére