• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Első picit komolyabban eltervezett, átgondolt akvám..

Firestarter

Tapasztalt kertész
Sziasztok ! Úgy adta a dolog, hogy nagyon jó áron egy teljesen új Juwell 125 - t vettem újra. Szeretnék elkezdeni, számomra első, de nem utolsó szuper Low Tech projektet vele.
Komplett szettet vettem, szeretném a hozzáértő tapasztalatiokat kikérni...Nem szeretném elkapkodni, nagyon megtervezve szeretném indítani.
- Juwel 125 , 2x29 watt beépített neon ( elég - e )
- bioflow 3 M belső szűrő ( elég - e ), lenne egy Tetra Ex 800 plus is. TF tápok, LiquidCarbo adottak.
Nagyon szeretnék egy soknövényes, de sok halas akváriumot, lávakövekkel, akár táptalajjal is. Szeretnék szigetes elrendezést középre, ahol csak durva kavics lenne ( 3-4 mm ) ami már meg van, esetleg alatta táptalaj. Redmoos lenne középen, jáva mohával, esetleg másik ajánlott növénnyel dúsítva, lávakövek lennének a talaj elválasztó, perlonnal kitömve.
Szeretnék egy nagyon frankó projektet : komplett növényzet, hal ( 1 pár sügeret szeretnék mindenképp ) , aljzat, fény, szűrő, tápozási ajánlatot szeretnék összerántani komplett. Szívesen fogadok bármi pozitív ajánlatot hozzászólást.
Projekt indul.780f284c633cae4242541576607da790.jpg799b0b1ad4360648c8d6dcffa2a89bae.jpg

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről
 
Ha megengeded, akkor en kifejtenem a velemenyemet.
A szett mar megvan, ezzel kell gazdalkodni.
A vilagitassal kapcsolatban en nem erzem elegendönek a 2 x 29 W-t, de egy jo kis low -tech akvahoz, ahogyan irtad is elegendö.
A szüressel kapcsolatban: mivel tulszürt akvarium nincs (igy tartja a mondas), en biztosan beüzemelnem a Tetra külsö szüröt. A szigetes elrendezes red moor gyökerekkel szerintem teljesen jo irany, alulra egy kis taptalaj, nagyobb kövek közepen, plusz a gyökerek, lefedni az altalanos aljzattal, vagy kavicsokkal es kesz. Ami engem zavarna, az az, hogy egy ilyen szep elrendezesnel nagyon az összkepbe ronditana (szamomra legalabbis) a belsö szürö jelenlete. De persze megy azzal is.
Növenyek közül valogathatsz böven, a low-tech kategoriaban itt a forumon is vannak szep szammal gyönyörü akvak (növenylistaval).
Javai moha, Sagittaria subulata, Echinodorus tenellus is akar, Cryptocoryne fajok, Valisneria, Bolbitis, Microsorum, a lista majdhogynem vegtelen:)
Kivancsi vagyok, hogyan alakul a projekt, naplozd mindenkeppen.
Algamenteset!
 
Egyetértek @meleagris kollégával, annyi különbséggel, hogy a világítás szerintem nagyon is jó egy low tech akváriumhoz.
A szűrést viszont most gondold meg! Nekem volt ilyen belső szűrőm, éppen a napokban operáltam ki, nekem nagyon zavarta a szemem. Pláne ha világos hátteret tervezel.
Limnophila Sessiliflora- ezt a növényt nagyon tudom ajánlani!
Sok sikert!
 
Nagyon köszönöm válaszaitokat, szívesen olvasok, kapirgálok tovább. És szívesen olvasok további hasznosat. Sokat melózok, de fogom alakítgatni a dolgot, ez tuti.

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére