• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első növényesem (terv)

Karesz

Nézelődő
Üdvözlök mindenkit aki ezeket a sorokat olvassa.

A bemutatkozást majd egy kicsit későbbre hagynám.Elsőre csak annyit,hogy kezdő vagyok,akváriumom
is csak másfél éve van.Ajándékba kaptam.Aztán regisztráltam ide,és láttam miket lehet kihozni egy
akváriumból gondoltam megpróbálom én is,hátha sikerül valami szépet alkotni.
Minden tanácsot ötletet szívesen veszek.

A TECHNIKA:
SZŰRÉS:eheim 2071gyári szűrőanyaggal +atman3335
ÜVEG:112liter feketével ragasztott.
VILÁGÍTÁS:dymax matrix 2x55w powercompact de csak az egyik csövet használom.
CO2:gyári élesztős szettet tervezek.A palackos rendszertől félek.

AJZAT:aqutic nature pro soil 2 zacskó és hátul a talajt felemelem lávakővel kb 10centire.
TÁPOZÁS:GA makro és mikro és táprudak a táptalaj helyett.

DEKORÁCIÓ:
redmoor fa és juharlevél szikla háttérnek világoskék fólia. Dekorhomokból barnásabb árnyalatút szeretnék.

NÖVÉNYEK:
anubias balteri var nana
posogemon helferi
elatine hidropiper
valami mohaféle a redmoor fára
rotala sp green

FAUNA:
három sávos törpeszájú hal
vörös neon
algázó géb
panda törpesügér 1pár
zebracsiga
redcherry garnéla

Így elsőre ennyi jutott eszembe ezek csak tervek még sok minden változhat várom az ötleteket és észrevételeket .Majd rakok fel képet a mostani akváriumról is ha rájövök hogyan kell.

Üdvözlettel:Karesz
 
Szia!

Üdv a fórumon először is!

Az elképzelés nem rossz. Én inkább rászánnék még egy kicsit, hogy legyen alatta legalább egy kevés tropicás táptalaj. Hidd el megéri!

Azt vedd figyelembe, hogy szerintem a sügér és red cherry nem való egy akváriumba. Biztos vadászni fognak rájuk.

Miért félsz a palackos rendszertől?
 
Szia
Akkor a garnikat valószínű hogy kihagyom.A panda sügerek nagyon tetszenek.
A palackos rendszert túl bonyolultnak találom így elsőre,meg egy szobában alszom az akváriummal.
Így elsőre úgy sem mernék egy hightech aksival kezdeni.
 
Sziasztok légyszi segítsetek!
Sajnos van egy pár gondom az egy hete indított aksival.
A növények nem érzik jól magukat a rotala dobálja le a leveleit.Növény tápot még nem adtam a vízhez csak karbót.
A szőlőtőke még mindíg nagyon nyálkásodik és gondolom ettől zavaros még mindig a vizem.
Nem tudom mennyi Green Aqua Macro és microt kéne adagólni naponta co2 még nincs.

Köszi a segítséget
 
Első körben a gyári szűrőanyagokat cseréld le biológiai szűrőanyagra!
Mennyit világitól?6-8h-val kell indulni és azt kéthetente emelni egy órával!(max 10-12h)
Már az első perctől kellett volna tápozni!
2-3ml mehet naponta szerintem és a vízcseréket se feledd!
Bacikultúrát raktál a vízbe-szűrőbe?
 
Szia Jani köszi hogy írtál
A szűrő anyagok biológiaiak sustrat pro és siporax van mind a két szűrőben.
A baci kultúrát viszont nem használtam sajnos .Körbe nézek itt a fórumon hátha van eladó
Vizet cserélek 3 naponta 40litert.
A szölőtökén lévő fehér trutyi okozhat gondot?
Azt nem tudom,hogy a növényeknek mennyi idő alatt kéne megindulniuk így én is látom ha valamit nem jól csinálok
Lehet hogy túl nagy fába vágtam a fejszémet.
 
Sziasztok légyszi segítsetek!
Sajnos van egy pár gondom az egy hete indított aksival.
A növények nem érzik jól magukat a rotala dobálja le a leveleit.Növény tápot még nem adtam a vízhez csak karbót.
A szőlőtőke még mindíg nagyon nyálkásodik és gondolom ettől zavaros még mindig a vizem.
Nem tudom mennyi Green Aqua Macro és microt kéne adagólni naponta co2 még nincs.

Köszi a segítséget

Szia!

Nem kell már az elején elcsüggedni! :)
A talajod miatt is lehet, hogy zavaros a vized. Nem lehet, hogy nagy a flow és felkavarja állandóan az aljzatot? Esetleg próbáld meg kicsit visszavenni a szűrőt, de szigorúan csak a kimenő ágat! Az, hogy nem használtál bacikultúrát megint rátehetett egy lapáttal, mert gondolom nem bejáratott szűrőt és szűrőanyagot használsz, de ez idővel el fog múlni. Tapasztalsz valami kismértékű tisztulást vízcserék után?

A szőlőtőkét előtte meddig áztattad?

Érdemes lenne egy fényképet feltenned, így a többiek jobban fognak tudni tanácsot adni.
 
Szia a szőlő tőkét 3 hétig áztattam és mostam már merül magától.A szűrők nincsenek bejáratva indítás előtt 1,5évet
nem voltak használva.Vízcserék után tisztul a víz csak az aggaszt,hogy a régi halas akinál 2-3 nap alatt szép tiszta lett
a víz és nem volt kicsit sem opálos de nem volt ennyi növény sem.
A talajom tényleg könnyű manadó csak most mertem feljebb venni a szűrőket,hogy a talaj tömörödött kicsit.
 
A szölőtökén lévő fehér trutyi okozhat gondot?
Azt nem tudom,hogy a növényeknek mennyi idő alatt kéne megindulniuk
Magától eltűnik de egy kis segítséggel hamarabb eltüntethető!(garnélák,halak közreműködésével)
Általában két hét alatt beszoknak a növények és megindulnak nőni!(persze akifüggő ez is)
 
Sziasztok
Köszi a segítséget!
Úgy látszik a táp meg a carbo hatására jobb a helyzet.A növények levelei nem foszlanak
itt ott látni egy egy új hajtást is,és a víz is tisztább.Ha szebb lesz az aki rakok fel képeket is.
Üdv:Karesz
 
Back
Oldal tetejére