• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első növényes akváriumom

beriv

Kertész tanonc
Sziasztok, nem teljesen kezdőként, de elsőre építek ilyen bonyolultságú akváriumot, próbálom összeszedegetni az akvárium komponenseit, szívesen veszem a tanácsokat.

Amik adottak:
- 40*100 bútor ( ha nagyon muszáj akkor fedlapot ki tudom cserélni 100*45-re de nem tartom indokoltnak)
- 40*100 armatúra( 2db 30w új t8 csővel, ezt tudom hogy kevés de kitudom egészíteni 1-2 db 39w t5-el vagy leddel, vagy eladom és lesz más)
- 5kg co2 rendszer, ipari alkatrészekből építve hydor motoros beoldással
- mega 2560 mikrokontroller vezérel majd mindent, plusz lesz 3db dózis pumpa
- tetra ex1200 szűrőt tervezek jobbfajta szűrőanyaggal, (tapasztalatok, elég lesz-e vagy eheim 2075)
- fűtés (van egy automata külső vezérlőm talajfűtéshez hiányzik a fűtőkábelje de az meg lesz oldva ipari anyagokból)

Akvárium méretei amit tervezek 100*40*40 ebben kellene segítség, hogy ehhez elég lesz-e a szűrő világítás, nettó 120-130 liter víz lesz max benne, egyenlőre nem optit tervezek kicsit low end lesz, de erre van költségvetés.

Talaj és a többi belső elrendezés még nem alakult ki, ami megvan hozzá 20l manado ehhez kell még pár kiló, táptalajnak tropicat szeretnék.

Talajfűtést mennyire szeretik a lebontó baktériumok? Jó ötlet növényesbe a talajfűtés? Igazából sehol se találtam infókat erről a témáról, táptalaj alá lenne célszerű elhelyezni, valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban.
Kezdésnek ennyi gondolat jutott hirtelen eszembe, üdvözlet mindenkinek.
 
Szerintem az ex1200 éppen elég, de akkor ne csinálj dzsungeles berendezést:)
szerintem ha belefér, akkor az eheim jobb választás ide. Vagy ami még lehet, hogy 2 szűrőt raksz be bal és jobb oldalra. Az ex1200-ast kiegészíted egy ex700-asal pl.
CO2 beoldás mellett tuningolnod kellene a lámpát. Egyébként ezek nagy része függ a növényválasztásodtól is, ha teljesen igénytelen növényeket akarsz, akkor CO2 sem kell és ennyi fény sem, ha CO2-t szeretnél akkor már kell a jobb fény és jobb szűrés is. a manado elsőre jó választás szerintem ár-értékben főleg.
Talajfűtéshez nem tudok hozzászólni sajnos:) De szerintem nyugodtan használhatnál sima belső fűtőt.
 
Pár dolog amin biztosan változtatok:
Világítás 4*39W t5 quad lesz.
Szűrés 2075 után kacsingatok.
Stílus ami tetszik iwagumi lesz.
Talajfűtés elvetve sima 125W jager automata a terv.
 
Akvárium méretezésben nem tudok dűlőre jutni, 100*40*40, kaptam egy ajánlatot, merevítés nélkül 12 üvegből csinálnák meg, de a GA shopban meg azt látom hogy a 90*45*45 8-as üvegből készül, ha 10es üvegből csináltatnám elegendő lenne merevítés nélkül?
Valaki tudna adni méretezés szempontjából irányadó választ?
12es üvegtől félek, hogy nagyon torzít.
 
Szia!

Szerintem jól teszed, hogy szűrésben másfelé kacsintgatsz. Az EX1200 biztosan nem lesz elég egy növényes aksihoz ekkora méretben. Max 100 literhez ajánlanám, nem többhöz! Persze ha két darab EX1200-ban gondolkozol, akkor nem szóltam :)
4x39 világítás tökéletes.
A CO2 rendszerhez annyit hozzátennék, hogy az ipari alkatrészek pontossága durván eltér az akvarisztikaitól. Ezért a beoldással gondod lehet majd. Én biztosan beruháznék legalább egy akvarisztikai tűszelepre, hogy a bubiszámot pontosan tudd adagolni, Egyébként kellemetlen algás "pillanataid" lesznek! :)

A manado nem olyan rossz talaj, mint amilyen a hír, de készüéj fel, hogy dombot ne nagyon álmodj, szóval az iwagumi lehet nem lesz szerencsés választás. Ezt azért jól gondold végig. Nekem is manadom van és én kövekkel raktam körbe, így is töltődik fel szépen az alsó szint. Szóval egy lapos iwagumi, vagy egy mizube talán jobb választás. Tudom ajánlani eMZé naplóját nagyon szép akváriumot hozott össze manadóból és teljesen sík talajjal.

Talajfűtéshez én sem tudok hozzászolni. :)

Sok sikert az aksihoz.
 
Kövekkel kirakott kisebb fennsíkra gondoltam, és két nagyobb kővel pedig egy hágóra, de ez még képlékeny.
CO2 rendszerem: Rhona reduktor, festo 24v mágnesszelep ( 12v járatva), festo tűszelep és gyors csatlakozók.
Festo tűszeleppel lehet gondom az adagolás miatt?
 
Kövekkel kirakott kisebb fennsíkra gondoltam, és két nagyobb kővel pedig egy hágóra, de ez még képlékeny.
CO2 rendszerem: Rhona reduktor, festo 24v mágnesszelep ( 12v járatva), festo tűszelep és gyors csatlakozók.
Festo tűszeleppel lehet gondom az adagolás miatt?

A festo tűszeleppel nem volt még dolgom, de keress rá a fórumon, mert már olvastam róla, szóval biztos, hogy van róla bejegyzés...
Igazából ha nem válik be, akkor még mindig tudod majd cserélni akvarisztikaira.
 
Back
Oldal tetejére