• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első NANOM

petya0001

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
3. hete megy a 2. növényes próbálkozásom, gondoltam megosztom veletek a fejlődést.
egy iwagumi akváriumot szerettem volna az első dzsungeles után.
nem vittem túlzásba a kövek rendezgetését, biztos lehetett volna jobb kompozíciót kihozni.
akvárium méretek: 40széles30mély35magas 42l
bútor: akvárium alapjával megegyező 60cm magas
szűrés: 20l hátsópolcos szűrőakvárium benne 12l siporax és 2.5l matrix trop,
eheim 2213
világítás: DIY power led. aluminium hűtőbordán (ami aluminium U profilból készült)
7db 3w hideg fehér 6-7000K noname power led
15w áramgenerátoros táppal
talaj: ADA amazonia
tápozás: EI porokból keverve
co2: tűzoltós 5kg palack papillon reduktor, GW mágnesszelep, műanyag bubiszámláló, 2db ada visszafolyásgátló,
ebuy-es diffúzor
az akvárium itt ott karcos vízköves, fényképezőm nincs telefonnal lövöm a képeket
kemény 8megapixellel:D
jöjjenek a képek, ültetés után:
20462427_5783fe31f46b883d91f509e360166e49_xl.jpg

3 féle növényt kapott az aki: elatint, hc és parvulát mindenből 2doboz GA zselés.
elatin gyökere sajnos eléggé be volt rohadva barnulva, talán összeszedi majd magát.
3 hét telt el az ültetés óta napi 8 órát világítok, barna alga kezd megjelenni köveken ezeket vízcserénél fogkefével lesikálom.
20460287_f013dba859b59d03c3eee8fa409e7d00_xl.jpg

20460285_3c87433d7c5cee3a6baf3a1f1e65bf9c_xl.jpg

tegnapi nap bekerült 9 db sakura szerű garnéla, közeljövőben többen lesznek.

üdv
 
Igen jól sikerült ez a spontán elrendezés(y).Nekem is van egy 40-es akváriumom én is iwagumi-ban gondolkodom de még nem döntöttem. Ez egy kis inspiráció nekem:).Majd figyelem,hogy alakul.
 
köszi mindenkinek. örülök h tetszik másnak is.
sokáig tudok előtte űlni és nézegetni. a hc t már nyírni kellene, brutális h mennyire jól érzi magát.
elatin is új erőre kapott és hamarossan benövi a neki szánt teret.
parvula mini is hozza az új hajtásokat, sűrűsödik rendesen.
barna algát a garnélák eltüntették teljesen. zöld pont alga itt ott megtalálható.
a DIY lámpa nagyon jól teljesít!
 
köszi mindenkinek. örülök h tetszik másnak is.
sokáig tudok előtte űlni és nézegetni. a hc t már nyírni kellene, brutális h mennyire jól érzi magát.
elatin is új erőre kapott és hamarossan benövi a neki szánt teret.
parvula mini is hozza az új hajtásokat, sűrűsödik rendesen.
barna algát a garnélák eltüntették teljesen. zöld pont alga itt ott megtalálható.
a DIY lámpa nagyon jól teljesít!

Kíváncsi lennék,hogy a 21W led meg az áramgenerátor mennyit eszik egy nap.
Esetleg egy napi fogyasztást kérhetnék?
 
Gratula, kis akvárium! Szűrésben úgy látom nincs hiány...
köszi a gratulációt.
úgy indult h csak a hátsópolcos lessz hozzá, gondoltam ha azt megtömöm szűrőanyaggal már az is elég lessz.
eheim compact 1000 pumpa van benne visszafogva egy csappal mert a csap nélkül lebontja a hegyet.
sajnos a csappal sem sikerült belőni a középutat, vagy kicsi volt a flow vagy túl nagy.
ezért vettem 1 eheim 2213 megtömtem azt is szűrőanyaggal és TÀDÁM... tökéletes körforgás az akváriumban!
mindenhova eljutnak szépen a co2 bubik, plussz egy kis szűrőfelület ami sohasem árt.
üdv
 
Nekem volt ma szerencsém élőben is látni. Úgy még szebb, mint képen, már sokkal dúsabb a növényzet, mint itt az utolsó képen. És hát igen, a világítás... havonta nem eszik meg 200 Ft-nyi áramot. Nem láttam a növényeken semmi kivetnivalót, nagyon szépen növögetnek a ledek alatt. Mondjuk power ledek, nem gagyi ledszalag.
 
köszi a gratulációt.
úgy indult h csak a hátsópolcos lessz hozzá, gondoltam ha azt megtömöm szűrőanyaggal már az is elég lessz.
eheim compact 1000 pumpa van benne visszafogva egy csappal mert a csap nélkül lebontja a hegyet.
sajnos a csappal sem sikerült belőni a középutat, vagy kicsi volt a flow vagy túl nagy.
ezért vettem 1 eheim 2213 megtömtem azt is szűrőanyaggal és TÀDÁM... tökéletes körforgás az akváriumban!
mindenhova eljutnak szépen a co2 bubik, plussz egy kis szűrőfelület ami sohasem árt.
üdv
És hadd korrigáljam magam: SZÉP kis akvárium, ez lemaradt a nagy szerkesztésben... :)
 
Back
Oldal tetejére