• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EAC - European Aquascaping Championship

Hat sajna nem ugy alakultak a dolgok mint ahogy elterveztem!Sajna a hatteret nem sikerült rendesen összehozni,meg volt itt alga gond is!
Be kell lätni,hogy nekem,es pär scapernek a csapatbol keves volt a 8 het!Vagy jobban at kellet volna gondolnom.Mindegy!
2-ik nekifutasra elkeszült a foto is!
Nem vagyok elegedett,sokkal többet ki lehetet volna hozni belöle,de kellet volna meg 1 honap!
A fotot bedobom ide,mondani sem kell,hogy egyenlöre nem publikus!
Follow the flow.jpg
 
Megleptél ezzel a képpel, nagyon tetszik, van egy klassz hangulata és tömény színkavalkád az egész.👍 Ha erősen nézzük, kicsit látszanak az általad említett nehézségek, de nem számít.
Esetleg adsz még időt a scapenek teljes beérésre a verseny után?
Az esemény eredményhirdetése ezen a hétvégén lesz?
 
Utoljára módosított:
Megleptél ezzel a képpel, nagyon tetszik, van egy klassz hangulata és tömény színkavalkád az egész.👍 Ha erősen nézzük, kicsit látszanak az általad említett nehézségek, de nem számít.
Esetleg adsz még időt a scapenek teljes beérésre a verseny után?
Az esemény eredményhirdetése ezen a hétvégén lesz?
Na végre,egy hozzá szólás.
Dec 3 az eredményhirdetés napja.
Még tolom tovább.kezd a Hc is beindúlni.
Persze korábban kellet volna lámpát cserélnem.Az Rgb alatt minden beindult.
 
Örülök, hogy megtartod és neveled az akváriumot, ha még ennél a képnél is jobbat tudnál később készíteni, az más versenyeken is erős helyeket jelenthetne, bár én ezzel is maximálisan elégedett lennék.
A fotót az rgb-vel készítetted, vagy használtál más fényforrást is?
A scape neve: Follow the flow?:)
 
A színvilága nekem is nagyon bejön. 👍 :)

Ha a későbbiekben fejlődnek a növények és finomítani kellene valamit, akkor a perspektva picit jobb kiemelése lenne.
Most a háttér nagyon 2D hatást kelt.

Egy picit több mohával lehetne jobban tompítani a hardscapet. Leginkább a fára gondolok.
Ha AGA stbre bedobod később, akkor érdemes lenne még pár hónapot beleölni a finomításokba.

A korábbi agymenésemben erről beszéltem, amikor rossz techikát adnak a versenyzők kezébe. Egy kicsit jobb fény és máris szalad minden.

1637743882737.png
 
Amugy amiota fent van az Ada RGB azota brutal rakapcsoltak a növenyek!
Varom az ötletek,ki mikent alakitana tovabb a scapet!
Ha a későbbiekben fejlődnek a növények és finomítani kellene valamit, akkor a perspektva picit jobb kiemelése lenne.
Most a háttér nagyon 2D hatást kelt.
Ötlet??
 
Szia Patrik @kuchi ,

Nagyon szépen alakul az akva és szerintem rengeteg potenciál van benne. Stresszes lehet két hónapos időkorlát mellett dolgozni, de szerintem teljesen jól állnak a dolgok.
Mivel már túl sok idő nincsen, gondoltam megpróbálok olyan változtatásokat javasolni amik kivitelezhetőek nagy változtatás és rombolás nélkül.
Javaslataimat a kép után írom.

Screenshot 2021-11-28 at 15.01.56.png

Nekem alapvetően nagyon tetszik, hogy egy ilyen masszív hardscapet építettél. Viszont néhány részen úgy érzem, hogy kiemelhetnéd jobban a kontúrjait.

🟡 Sárga – Itt a HC túlzottan felzabálja az előterett ami miatt nem igazán jön ki az, hogy hol választódnak el a különböző rétegek egymástól. Én itt kiszedném a HC-t és esetleg apró kavicsokkal részletezném a homokot. Ezzel növelnéd is a térhatást.

🟣 Lila – Itt a sötétebb részek kicsit behalnak és egy apró részlettel esetleg anubias minicoinnal vagy valami apró levelű bucéval fel lehetne dobni. Főleg a sötét, baloldali rész zavar, mert eléggé elfeketedik. Nem gondolom, hogy ezzel probléma van, de ha valami kis növényke kerülne oda, ott is lenne valami érdekes részlet.

🔴 Piros – Ezt szerintem @viktorlantos már említette. Ennek a résznek a letisztázásával sokat nyernél. Az egész akva eléggé dzsungel hatású, tele részletekkel érdekességgel – egy kis pihenő a szemnek a fókuszpontban jót tenne.

🔵 Kék – Szuper jó ötletnek találom azt a kis áthidaló fát a fókuszpontnál, viszont jelenleg nem jön ki különösebben. Engem nagyon zavar az a pirosas növány ami ide lett ültetve, mert szerintem természetellenesen hat. Én kiszedném és ha lehetőséged van rá lejjebbvinném a felszínt, hogy a fókuszpont bemenyjen az áthidaló fa alá is bemenjen. Ezzel szerintem sokkal jobban kihasználnád azt, és egyszerre lenne a történet letisztult de részletekben gazdag.

Bocsi a gyengusz illusztrációért, nem volt kéznél a photoshop.

Szuper lesz és drukkolok 💪

Üdv,
Norbi
 
Patrik gratu az akváriumhoz 👍 Szerntem sokkal jobb eremény is születhetett volna, ha megfelelő technikával indultok.

És akkor itt vissza is kanyarodnék a korábbi mondanivalómhoz. Hiába az egyen szett, ha mindenki összevissza használ mindent.
Innentől már nem fair a verseny. A szervezők abban hibásak, hogy nem olyan termékeket küldtek, amivel a legjobb ereményt lehetett volna elérni.
De a versenyzők is hibásak, hogy a cél érdekében eltértek ezektől. Érdemes megnézni az első helyen lévő akváriumot. Tuti más fény ment, szerintem más co2 táp és előnevelt növény is.
Ha én lettem volna a pontozó valszeg ezt oda is kentem volna :)

Egy jó kísérlet arra mennyire vagyunk képesek betartani a játékszabályokat.

Ha ezeket leszámítom nálam ők a kedvendek a mezőnyből 👍
Az esemény fontos, kicsit legalább felrázza a hobbiéletet, de le kell vonni belőle a tanulságot.

Nekem a korábbi német (talán hamburgi) live építős versenyek jutnak eszembe. Ahova sokan fél évig előnevelt kész akváriumok alapanyagaival érkeztek.
Akik pedig nem...... hát azok sosem nyertek :)

_nc_ohc=pmcnIClpc4sAX9HHw1K&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

_nc_ohc=H5k1L_mlxbcAX8P66Sj&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

_nc_ohc=hMR0tV4z-9kAX-88o35&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg
 
Ő volt workshopon? :)

A bal szélső akvárium A GA felirat alatti, ebbe voltak először azok a vékony gyökerek amik a fákról lógtak.
36956571080_7e08934249_h-jpg.40778
 
Back
Oldal tetejére