• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Nano-lámpa?

tictac

Kertész szaki
Sziasztok!
Nemrégiben behalt a 7 literes nano-m.Várható volt,a nyáron nem fordítottam rá elég figyelmet.
Viszont mivel költözés után indítom az új 36literesemet,és annak a vízcseréiből ez majd kap tápozott vizet,a problémák nagy része megoldódott.Szűrni Blau akasztóssal szűröm,Low-tech akváriumot szeretnék csinálni.A hardscape kész,megvan hogy milyen növényeket szeretnék(elatine+parvula),csak a világítással van a gondom.Eddig ugye házibarkács LED világítása volt,de az csak az algákat segítette.Szeretnék csinálni egy tisztességes,növényes aksihoz való lámpást.Nincs bajom a LEDdel,de állítólag nagyon gyorsan veszt a fényerejéből,és a gyári led lámpák elég drágák.Milyen legyen akkor?Izzós,fénycsöves?Egyáltalán hol lehet találni ilyen kis wattszámú 6500K-es izzókat?
Hogy kezdjek bele?
Köszi a válaszokat
Üdv
Tictac
 
Szűrni Blau akasztóssal szűröm...
Én azt a Blau szűrést cserélném le kezdésként, az biztos ;)
Nekem a 7 literesem felett elég jól működött az Arcadia Arc Pod 11W. Árban nem olyan vészesek ezek a kis pilácsok, szerintem gondolkozz el rajta. :rolleyes:
 
Jó.De az enyém CO2 nélkül lesz,tehát nem az ár a gond,hanem hogy akkor már 1-2 W/liter lenne.És ebben a kicsiben nem lesz CO2.
 
Az enyémben sem volt. ;)
És 1 W/L fölött CO2 nélkül megélt bármi is?Hiszen úgy nagyon megnövekszik a növények CO2 igénye tudtommal?Mivel tápoztál?1L Carbot nem ér naponta beleönteni :ROFLMAO:
 
Ilyen kis méretben tudtommal nem kell szigorúan venni az 1 W/l szabályt, lehet többel is világítani.
Valahol volt itt a fórumon egy link egy furcsa kalkulátorral ami erre épült, de most nem találom.
A lényeg, hogy kis akváriumoknál többel is világíthatsz, ugyan úgy ahogy pl. 200-250l fölött már lehet kicsit kevesebbel (az 1W/l hez képest).
Szóval szerintem nem kell félned.
Persze lehet, hogy rosszul emlékszem és...
 
ADA tápok és Easy Carbo. Sokszorosan túlméretezett szűrés, nem túl igényes növények, mint az E. tenellus, és különböző mohák. Rendszeres, nagy mennyiségű vízcserék.
 
Miért nem cseréled egy kicsit nagyobbra az akváriumot..mondjuk egy 15-20 literre?Az könnyítene az életeden és nem lenne arányaiban költségesebb,mint a mostani 7 liter!
 
Most lesz 36 literesem,szóval a kicsikébe öntöm vízcserekor a nagyból leszívott vizet,mert a nagy az high-tech lesz.Egyébként tudom vállalni.Külső szűrőt viszont biztos nem veszek hozzá.
 
De én alapvetően lámpával kapcsolatban szerettem volna segítséget kérni,nem magával az aksival....
 
A fentebb említett Arcadia lámpának van kisebb teljesítményű lámpája is,ami 9 W,igaz,rövidebb is!Nagyon jó kis lámpák,használtam mindkét méretet és nagyon elégetett voltam velük,szóval csak ajánlani tudom! :)
Talán még kompact izzókat is nézhetnél,de azt hiszem,nagy általánosságban 15 W-os a legkisebb!
 
Back
Oldal tetejére