• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY nano lámpa (Memphis)

Memphis

Főkertész
Sziasztok!

Készítettem két nano akvárium főlé rakható lámpát. Fényévekre van Patzu lámpájától, de nem nagyon találtam más topikot neki, így gondoltam ide feldobom. Ha esetleg probléma, hogy itt osztottam meg, akkor szóljatok, és nyitok neki másikat. Nem akarok belekontárkodni más dolgába.
Ez a megoldás minimális anyagi ráfordítással valósult meg. A második lámpa konkrétan 820 Ft-ba került.
Felhasznált anyagok: Egy műanyag szennyvízcső, kb 30 cm hosszú, amit hosszába ha ketté vág az ember akkor két lámpát is lehet belőle készíteni, ez lesz a váza.
Alufólia, ezzel kell kibélelni, fény vissza verés miatt, mivel elég karcsú a cső magába, én szoktam ragasztani a csőre kívülről egy félbe hajtott A4es lapot, amivel lehet még terelni a fényt. Ezek után már csak az izzó rögzítését kell megoldani.
A második lámpánál ez úgy történt, hogy egy 2cm széles alumínium lemezt meghajlítottam. Mivel E 14es foglalatba való "gyertya" izzót vettem, így egy régi csillár menetes végét levágva megvolt a rögzítés. Kellett még hozzá 1.5 méter kéteres kábel, kb 100 ft, egy kapcsoló, és egy villás dugó. Lehet kapni olyan szettet ahol egybe össze van már szerelve a kapcsoló, kábel, dugó, csak a lámpát kell bekötni.
Az egész megvan max 1500 ftból, igaz nem esztétikus, de világít. Ha nincs keret komolyabb világításra, illetve gyors megoldásra van szükség szerintem használható lehetőség.
Az akvárium főlé rögzítését egyik alkalommal egy hilti szalaggal oldottam meg, mivel az akvárium felett van egy polc, arra fel tudtam csavarozni, így belógattam az akvárium főlé. A második lámpánál pedig egyszerűen felcsavaroztam a szekrény oldalára. Biztos, hogy sokan ismerik már ezt a megoldást, de gondoltam megosztom, hátha valakinek újdonság, és használni tud egy két dolgot belőle.
Néhány kép a második lámpáról:
IMG_0838.JPG


IMG_0840.JPG


IMG_0841.JPG


Tudom, hogy kókmány megoldás, De nekem jelen esetben nagy segítség, hogy nem kell több ezer Ft-ot kiadni egy lámpáért.

Ui.: Patzu ha zavar, hogy ide osztottam meg, csak egy szavadba kerül és keresek neki másik helyet! :)
 
Értem. Csak azért gondoltam mert ez is nevezhető jóindulattal nano lámpának, de akkor kezdek neki egy "DIY Nano lámpa ocsóóér" témát :D
 
Back
Oldal tetejére