• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Nano Akvárium tervezet

Dukenukem

Mágus
Igen régen jár a fejemben egy kis asztali akvárium gondolata, de az asztalomon úgymondván semennyi hely nincsen, meg hát ott már van egy
teeth_smile.gif
.





Tehát maradt a könyves szekrény, -könyvek mennek, akvárium jön...majd. De igenám! nem foglalhat túl sok helyet, mivel nincs.
Szélessége 20 cm-ben, mélysége 21 cm-ben, magassága 25 cm-ben lett maximálva, erre még ráfér egy 5 centis tető ledvilágítással, meg egy kikukázott mini ventillátorral, hogy hűtés is legyen.
DSCF7452.JPG

A kis cuki csak 4 cm széles.

A következő problémám a szűrés...
Jelenleg van itthon egy kiszuperált Micra 400 l/h-ás szivattyúm, melynek teljesítménye szabályozható. Dehát ronda és csak szivattyú nem szűrő:
Micra.jpg


Az ötletem a következő:
  • egy 6cm széles részt leválasztanék az akvárium hátuljában.
  • 3 felé osztjuk az így létrejött rekeszt (6,46 cm).
Nomár most ehhez kell egy plexi amit ki kell fúrni, illetve egy átereszt is kell rajta képezni. A rekeszekbe töltött szűrőanyagon a szivattyú átszívja a vizet, majd a kifúrt lyukba illesztett csövön visszanyomja.


Valami hasonlót gondoltam ki:
Nano1.jpg

10,5 l, ha a rekeszeket levonjuk, 7,5 l hasznosítható (üresen), szóval marad 5-5,5 liter szabad víz benne beépítés után... (az meg már egy pico akvárium mérete).
Na ilyen h*lye méretekkel aztán hol vesz az ember ilyet... Sehol.


Halak tekintetében én két apróságra gondoltam:rolleyes::
Boraras urophthalmoides vagy/és Boraras merah
meg néhány garnéla...

Világítást mit ajánlanátok?

Várom a véleményeket :) hülyeség avagy nem?:D
 
Utoljára módosított:
azokba se kellett volna tenni, de itt még időben tudtam szólni :)
törvényileg ugye 30 liter alatt gerinces nem tartható.
 
30 liter alatt gerinces nem tartható

Csak kifejlett gerinces nem tartható, tehát nevelőnek megengedett. Egyébként meg ezeknek a 2 cm-es nano halaknak általában nincs akkora helyigényük, hogy ne férjenek el 30 liternél kisebb akváriumban, jópáran tartanak itt a fórumon is ilyen kisebb akváriumban halakat.
 
Csak kifejlett gerinces nem tartható, tehát nevelőnek megengedett. Egyébként meg ezeknek a 2 cm-es nano halaknak általában nincs akkora helyigényük, hogy ne férjenek el 30 liternél kisebb akváriumban, jópáran tartanak itt a fórumon is ilyen kisebb akváriumban halakat.

ez rendben van, ettől még ez a törvény.
nem mondtam, hogy bizonyos esetekben nem lehet 20-25 literben tartani, de azért a fenti akváriumban jó esetben lesz 7 liter víz. ezek csapathalak, 6-8 egyed a minimum. ezt te jó szívvel azt mondanád, hogy okés?
 
csatlakozom robykszhez[-hoz, -höz... izé... :D], ha rekesz nélkül 25-30 litert elérsz, akkor simán azt mondanám, hogy hajrá. én nagy barátja vagyok ezeknek a fajta szűrőknek, nálam is ilyen üzemel, annyi a különbség, hogy külön üvegben, nem leválasztva.

van egyébként a boraras micros nevű hal [ez már tényleg az, akármennyire is zavarja ez @letsgodisco szaktársat:)], ezek kifejlett mérete 1-1.5cm. van egy fakóbb és egy red változata is.
 
És kicsit meg nagyitva nem vagy vevő az ötletedre?
De :D
azóta folyamatosan agyalok :) ha 45x35x30 ba csinálnám meg akkor már egy fokkal jobb lenne :) de akkor elvész a DIY hangulat.. mert ahhoz már rakhatok akár külső szűrőt is... de az már akkor nem a könyvespolcra menne :( amúgy sem bírná el...
Ha megcsinálom a kicsit egyszer... maradnak a növények...

csatlakozom robykszhez[-hoz, -höz... izé... ], ha rekesz nélkül 25-30 litert elérsz, akkor simán azt mondanám, hogy hajrá. én nagy barátja vagyok ezeknek a fajta szűrőknek, nálam is ilyen üzemel, annyi a különbség, hogy külön üvegben, nem leválasztva.
van egyébként a boraras micros nevű hal [ez már tényleg az, akármennyire is zavarja ez @letsgodisco szaktársat], ezek kifejlett mérete 1-1.5cm. van egy fakóbb és egy red változata is.

Szintén ugyanaz, nem fér el nagyobb...
Szerintem néhány Red cherry maximum és kész :( ha egyszer megcsinálom...

A fene essen a panelekbe... a lehető legkisebb szoba az enyém :( 1,9x3,4 m alapterületű... még ágynak sincs hely benne... mondjuk 2 nagy akvárium az befért :D
 
csatlakozom robykszhez[-hoz, -höz... izé... :D], ha rekesz nélkül 25-30 litert elérsz, akkor simán azt mondanám, hogy hajrá. én nagy barátja vagyok ezeknek a fajta szűrőknek, nálam is ilyen üzemel, annyi a különbség, hogy külön üvegben, nem leválasztva.

van egyébként a boraras micros nevű hal [ez már tényleg az, akármennyire is zavarja ez @letsgodisco szaktársat:)], ezek kifejlett mérete 1-1.5cm. van egy fakóbb és egy red változata is.
Én is erre gondoltam szerintem a red fajtája a kis halaknak jól is mutatna
 
Én is pont egy ilyen könyvespolc dologban vagyok benne, szerencsére nekem kicsit több a helyem van :)
 
5630-as SMD ledszalaggal. Egyelőre 125cm-t raktam fel, ami kb. 6-7cm-re van a vízfelszíntől. Hogy elég lesz-e azt nem tudom, így üresen jónak néz ki, az akvárium magassága 28cm amiből ugye még a talaj is lejön. A héten összeáll reményeim szerint a rendszer és ha vállalhatóra sikerül, akkor talán naplót is indítok róla :)
 
Back
Oldal tetejére