• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Sziasztok.
Következő nagyon DIY megoldásom nem szorosan az akihoz kötődik, max annyi, hogy akva videózáshoz is fogom használni😁
Szóval vettem használtan egy DJI Osmo mobile 2 gimbal-t. Tudtam róla, hogy az előző tulajdonosa elhagyta róla a joystic gumi gombját. Előre szólt így hamar elkezdtem keresni a hiányzó darabot, hogy honnan lehet beszerezni. Kínai barátaink 2db-ot csomagolva kérnek érte 2800ft. Ezt kicsit sokallom így tovább kutakodtam. Találtam egy pesti hivatalos szervízt, hívtam is őket. Ők közölték, hogy vigyem be, adjam le szervízre majd 9900ft/óra díjon megállapítják, hogy hiányzik a gumi a joy-ról majd adnak árajánlatot, hogy mennyiért csinálják meg. Mondom nekik ácsi van ez még garis. Jahhh akkor vigyem be és küldik németbe, ott állapítják meg mi hiányzik...
Köszönöm a segítséget nem éltem vele inkább gondolkodtam...
A Lego sok mindenre jó😁
Jelentem kiválóan működik a joystic, a legapróbb mozdulatomra is egyből reagál😁
Talán annyi, hogy színben cserélem még szürkére🤫75911
 
Ne nagyon szoktasd őket hozzá, amikor pár növényem elkerült az akváriumlámpa közeléből, majdnem belehaltak. :D
:D Lehet késő, ott vannak már egy ideje, csak most jutott eszembe, hogy feltöltöm ebbe a csudi topic-ba.
Amúgy ha elindul az akvárium, akkor a növények majd kapnek egy V-tac CRI95-ös természetes fehér LED izzót. Legyenek el azzal :D. Az izzó már megvan, már csak valami foglalatot/lámpát kéne hozzá szereznem
 
Mit tegyünk az akvárium világítással amíg nem indul el az akvárium? Neveljünk alatta növényeket :D (a project során szigorúan olyan dolgokat használtam ami megtalalható itthon, és ez egy belvárosi lakás esetében nem túl sok :D)
View attachment 78711
Offolom az off témát :D
Az avokádó mennybe ment az elmúlt 2 hét alatt :O vagy csak nekem meglepő h ilyen tempóban leveleket kezdett hozni? :D

IMG_20190727_103724.jpg
 
Offolom az off témát :D
Az avokádó mennybe ment az elmúlt 2 hét alatt :O vagy csak nekem meglepő h ilyen tempóban leveleket kezdett hozni? :D

View attachment 79215
Az avokado ilyen. Irni is akartuk az elejen, amikor mutattad ezt a vilagitas megoldast, hogy meddig tudod majd emelni a magassagot, mert ha az avokado beindul, muszaj lesz. De ugy ertettuk, hogy ugyis csak atmeneti az akva indulasaig, ezert majd kitalalsz ra valamit ;) eleg fura noveny, ilyen nyurga es a tetejen hoz nagy leveleket. Nalunk a 80 centis asztal alatt nott, de hamar alacsonynak bizonyult neki. :D
 
A segítségeteket kérném, tudna-e valaki típust és boltot megadni, ahol a JBL Heat Control ventis hűtő termosztátjához új NTC érzékelőt vehetnék, mert a gyári meghalt.
 
Keresek már egy ideje vaskos robosztus szűrőcső görbítőt. Ami kanyarba tartja a csövet. Ha nincs rajta akkor a Lily elkezd görbülni mert a cső húzza. És nem marad függőleges a lily.

Belnderben rajzoltam egyet 3D-ben. Amíg Josh Sim-et néztem a helyszínen el is készült a nyomtatás. Anyagárban talán 100Ft20191006_160442.jpgtube_blender.PNG
 
Keresek már egy ideje vaskos robosztus szűrőcső görbítőt. Ami kanyarba tartja a csövet. Ha nincs rajta akkor a Lily elkezd görbülni mert a cső húzza. És nem marad függőleges a lily.

Belnderben rajzoltam egyet 3D-ben. Amíg Josh Sim-et néztem a helyszínen el is készült a nyomtatás. Anyagárban talán 100FtView attachment 81716View attachment 81715
De hát ez annyira jó lett, hogy nem is értem, hogy került a DIY “kókány” topikba?:unsure:
 
Adott egy normál 60 literes hordó, ami előzőleg szűrőként funkcionált, így van rajta két kb 3-4 cm-es lyuk az aljánál. Foltozható a hordó valamilyen módon? (egy új hordó ára kb 6.000 Ft, így valami low-budget megoldás érdekelne :))
Az új funkciója RO víz tárolás lenne.
 
Adott egy normál 60 literes hordó, ami előzőleg szűrőként funkcionált, így van rajta két kb 3-4 cm-es lyuk az aljánál. Foltozható a hordó valamilyen módon? (egy új hordó ára kb 6.000 Ft, így valami low-budget megoldás érdekelne :))
Az új funkciója RO víz tárolás lenne.
@Szabó Henrik szeret ragasztgatni, meg @Joci01.14 is mostanaban posztolt hordo szivargasmentesse tetelrol. :)
 
Adott egy normál 60 literes hordó, ami előzőleg szűrőként funkcionált, így van rajta két kb 3-4 cm-es lyuk az aljánál. Foltozható a hordó valamilyen módon? (egy új hordó ára kb 6.000 Ft, így valami low-budget megoldás érdekelne :))
Az új funkciója RO víz tárolás lenne.
Szia! :) Ha PVC alapú a hordó akkor valamilyen pvc fóliával és PVC ragasztóval meg lehet próbálni megragasztani. Ha más a hordó anyaga akkor nem tudok ötletet mondani rá.
 
Adott egy normál 60 literes hordó, ami előzőleg szűrőként funkcionált, így van rajta két kb 3-4 cm-es lyuk az aljánál. Foltozható a hordó valamilyen módon? (egy új hordó ára kb 6.000 Ft, így valami low-budget megoldás érdekelne :))
Az új funkciója RO víz tárolás lenne.
Szia veszel tartály átvezető közcsavart és végzáró dugót. Fekete koi / öntözéstechnika /műanyag menetes idomok.
 
Adott egy normál 60 literes hordó, ami előzőleg szűrőként funkcionált, így van rajta két kb 3-4 cm-es lyuk az aljánál. Foltozható a hordó valamilyen módon? (egy új hordó ára kb 6.000 Ft, így valami low-budget megoldás érdekelne :))
Az új funkciója RO víz tárolás lenne.
Nagy támogatója vagyok a kókányolásnak, de biztos, hogy megéri? Elmész az alkatrészekért, vagy veszel ragasztót, veszel foltanyagot, rááldozol egy fél napot, és a végén lesz egy tákolt hordód, amiből vagy kifolyik a víz, vagy nem. Ha valami hiba csúszik a dologba, akkor lesz 60 liter RO vized... a padlón.
 
Nagy támogatója vagyok a kókányolásnak, de biztos, hogy megéri? Elmész az alkatrészekért, vagy veszel ragasztót, veszel foltanyagot, rááldozol egy fél napot, és a végén lesz egy tákolt hordód, amiből vagy kifolyik a víz, vagy nem. Ha valami hiba csúszik a dologba, akkor lesz 60 liter RO vized... a padlón.
Ha az adott dologra kitalált anyagokat használja szerintem nem minősül kókányolásnak.
A végzáró helyére rá lehet tekerni pl slagcsatlakozót csapot és egyéb idomokat amivel ki tudod nyerni a vizet feltöltéshez.
 

Attachments

  • atvezeto-koezcsavar-12-muanyag-toemitessel-es-anyaval-.jpg
    atvezeto-koezcsavar-12-muanyag-toemitessel-es-anyaval-.jpg
    5.8 KB · Megtekintések: 22
  • zarokupak-12-bm.jpg
    zarokupak-12-bm.jpg
    8.3 KB · Megtekintések: 16
Ha az adott dologra kitalált anyagokat használja szerintem nem minősül kókányolásnak.
A végzáró helyére rá lehet tekerni pl slagcsatlakozót csapot és egyéb idomokat amivel ki tudod nyerni a vizet feltöltéshez.
A szűrés során is közcsavarral volt megoldva az átvezetés, illetve a közcsavar jelenleg is benne van. FBS ragasztó van itthon. Felfrissítem a tömítést és kész is. Csak két kupakot kell vennem.
Azt nem tudtam, hogy lehet ilyen végelzáró kupakot kapni. Így egyszerű a megoldás. :)
 
A hordók többnyire (95%+) HDPE, amit szinte semmi nem ragaszt. Ha találsz is PE ragasztót, gyakorlatilag drágább, mint az új hordó lenne.
A HDPE vagy PE anyagot, csak melegen lehet ragasztani. Semmilyen más ragasztó nem ragad rá csak ideiglenesen. A HDPE anyag olyan mint pl. a Geberit csatorna rendszer. Az is HDPE, és sűtni szoktuk 250 fokon.
 
Back
Oldal tetejére