• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diffúzor tisztítása

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
A diffúzor tisztitását ki hogyan csinálja?ADA folyadék hiányában hallottam már ecet alkalmazásáról.Vízkő tisztító jó lehet erre a célra?Kétféle vízkőtisztító van,az egyik kimarja a fajansz kádat és van olyan ami nem.Az utóbbi jó lehet?
Azon kívül belemegy az üvegbe az ecet,mert elvileg víz is belemegy a használatkor.Azt hogyan lehet onnan kiszedni,mert az ecet nem igazán jó az akiban.Spirálos diffim van.
 
Hümm látom nem nagyon reagálnak erre a postra a szakik, pedig én is pont ilyen problémával küzdök. Kicsit bealgásodott a diffúzorom, és szeretném megtisztítani. Persze gondolom az ADA-s cucc lenne a legjobb de most nem tudok erre költeni. Van valakinek ötlete mivel lehet még tisztítani. Feltételezem hogy azért nem mindenki ezt a szert használja a tisztításra itt a blogon. Vagy tévedek? :)
 
outro said:
Hümm látom nem nagyon reagálnak erre a postra a szakik, pedig én is pont ilyen problémával küzdök. Kicsit bealgásodott a diffúzorom, és szeretném megtisztítani. Persze gondolom az ADA-s cucc lenne a legjobb de most nem tudok erre költeni. Van valakinek ötlete mivel lehet még tisztítani. Feltételezem hogy azért nem mindenki ezt a szert használja a tisztításra itt a blogon. Vagy tévedek? :)

hát el kell keserítselek nagyon sokan használják az ADA Superge-t ;)
De korábban voltak olyan hangok hogy háztartási sósavval is sikerülhet..... persze azóta már ő is Superget használ.

Sajnos nem tudom rá a választ.
 
én ecetet szoktam önteni rá és 1-2 órát hagyom ázni, egy kevés ecet beszokott szivárogni azt kirázom a befolyó csövén, illetve vízet nyomok bele és azzal együtt rázom ki, nekem sima difim van, valúszinűleg ezt spirálissal nehezebb megoldani. Az alga elpusztul és másnapra hófehér szokott lenni a kerámia.
Lehet meg kellene tudni, mi van pontosan abban a ADA-s cuccban.
 
Köszi a válaszokat! A sósavat én is próbáltam de csak erősen hígítva mert féltettem a diffuzort. Így nem volt valami hatásos. Lehet megnézem akkor az ecetet. :)
Viktor ígérem hogy a következő rendelésnél kipróbálom én is az ADA-t :D :cool:
 
Az ecetet próbáltam 1-2 órára,nem tudom mi az eredmény,mert egy másik ,újat tettem az akiba.Az ecetes cuccot úgy sikerült kiszednem,hogy rádugtam a co2-re,beletettem egy vödör vízbe és úgy fordítottam,hogy kinyomja a folyadékot.
 
Superge-ben nem tudom mi van pontosan. Mindenkit másra emlékeztet a szaga.
Valaki azt is mondta hogy mint a hypo. De mielőtt bárki ráugrana azért nezzétek meg nem okoz e nagyobb bajt a használata.

Én a difihez és az üveg ki és beömlőkhöz is használom. Meg a drop checkert is ebben úsztatom időnként. :p
 
A két legelterjedtebb megoldás a Hipó és a hidrogén peroxid (h2o2). Az előbbinél célszerű alaposan átöblíteni a tisztított eszközt, esetleg vízkezelőt is önteni rá. A hidrogén peroxid meg tudtommal veszélytelen, mivel igen hamar vízre és oxigénre bomlik. Ha biztosra akarsz menni egy puhább sertéjű fogkefével is nekieshetsz a dolognak. Nekem a hipó+fogkefe tökéletesen bevált.
 
Háztartási sósav kicsit higítva!Áztatni benne fél órát és olyan mint új korában.Én nem látom h problémája lenne.
 
pure07 a kicsit hígítva mit jelent? Mert mint fentebb írtam én kipróbáltam de valószínűleg túlságosan hígítva. Te kb milyen arányba csinálod?
 
Megnéztem neked tegnap.Hmm olyan 50-50 és abban áztatom fél órát.Azt is megnéztem, h nem lesz olyan szép fehér a teteje mint újkorában de az eltömődéseket kiszedi.Legalábbis utána szép aprókat szór ami a lényeg.Nemtom a superge miben tudhat többet.
 
viktorlantos said:
viszont ha már a témánál vagyunk Amano azt mondja hogy a difidet semmiképp ne tisztitsd fogkefével.
Hát egy 20-30ezer Ft-osat tényleg ne tisztítson senki fogkefével, de egy 2-3 ezer Ft-osnak tökmindegy szerintem.
 
Labirintkopoltyus said:
Viktor mi az oka hogy felejtsük el a fogkefés dolgot?

Nem tudom hacsak nem az, hogy rendszeres használatkor sérülést okozhat a kerámián. Ha a fogkövek ellen jó gondolom egy idő után itt is használna.
Ezért csak áztatást és öblítést javasol, fizikai beavatkozást nem.

De az egyike azoknak a kérdéseknek amit megkérdezek Amano úrtól amikor japánban leszek :lol:
 
pure07 said:
Megnéztem neked tegnap.Hmm olyan 50-50 és abban áztatom fél órát.Azt is megnéztem, h nem lesz olyan szép fehér a teteje mint újkorában de az eltömődéseket kiszedi.Legalábbis utána szép aprókat szór ami a lényeg.Nemtom a superge miben tudhat többet.

Köszi az infót! Akkor kipróbálom ezt a módszert, meglátjuk milyen hatékony ;)
 
sziasztok.
nem akarok senkit lehordani, de szerintem pont az ADA Superge az aminél nem kell spórolni.
vegyünk példának csak 1 difit. ennek tisztításához kell kb 5 csepp superge, vegyük 10 cseppnek, ha a többi részét is le akarjuk tisztítani.
10 csepp kb 1 ml. vagyis 300 alkalommal tudjuk kitakarítani a diffúzorunkat .
persze lehet üveg ki és befolyó csöveket is tisztítani vele, de ilyennel többségünk nem büszkélkedhet.
kb 10 naponta tisztítom a difimet, vagyis ( ha nem veszek üveg ki és befolyókat) 3000 napig lesz elég a superge.
ezt megveszed és szinte egy életre elég lesz, nem beszélve arról, hogy nyugodtan mered használni, mivel ADA ;)
és 3200 ft nem a világ vége. az akváriumunk ( pontosabban a dísze) megérdemel ennyi kényeztetést.
art.
 
Back
Oldal tetejére