• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dark Seiryu layout - 128l

Arra rájöttél, mi okozhatta a repdéseket a difin? Vagy csak érzéssel belenyúlsz a dolgokba és mindenből a gyári selejtet fogod ki?

Ötletem sincs. A múlt héten @Zuzmi azt, írta ő is járt már így több esetben is. Nagy nyomásnak kitett műanyag, szóval nem lennék meglepve, ha ez az élettartam normálisnak tekinthető. De azért a szerencsémet tekintve örülök, hogy a működés szempontjából legfontosabb technikai cuccok mind használt, fórumtársak által már direkt nekem kipróbált dolgok :p
 
Ötletem sincs. A múlt héten @Zuzmi azt, írta ő is járt már így több esetben is. Nagy nyomásnak kitett műanyag, szóval nem lennék meglepve, ha ez az élettartam normálisnak tekinthető. De azért a szerencsémet tekintve örülök, hogy a működés szempontjából legfontosabb technikai cuccok mind használt, fórumtársak által már direkt nekem kipróbált dolgok :p
Ez az akril dolog nekem ilyen "szalas" dolognak tunik..gondolom akkor szakad meg a szal amikor az ember kisse megfesziti, hogy leszedje a csovet. Nem ugy torik, mint az uveg...huuu ez most tok erthetetlennek tunik.
 
Így visszaolvasva erről a ADWA mérőről, eszembe jutott, hogy valami ilyesmit csinált nálam is, csak hogy én direkt a akváriumba mértem. Én nem szedtem ki vizet külön. Mivel mozgásban volt a víz, gondoltam hogy azért mér olyan nehezen. Aztán csak egyszer, a hőmérője, csak 12 fokot tudott mutatni. Lejjebb mért, de magasabb hőmérséklettett már nem tudott. Hát nyugdíjba küldtem. Azóta vettem egy kombit 4a 1be. Az viszont 3 mp. alatt kimutatja a értéket.
 
Illetve a ph-mérő. Videónézegetés és olvasás után arra jutottam, hogy valami nem jó vele. Vagy csak én mérek rosszul, nem tudom, ezért is írok inkább ide előbb, mintsem a GA-sokat nyúzzam ezzel, amikor amúgy is le vannak terhelve. Szóval a jelenség a következő: amikor az akvárium vizét mérném (egy külön kis pohárban, de ugyanez a jelenség, ha közvetlenül mérek) borzasztóan lassan áll be a valós értékre. Illetve nem is vagyok benne teljesen biztos, hogy beáll valaha. Elindul a tárolófolyadék ph-járól (ami elég alacsony), és fokozatosan emelkedik 0,05 értékekkel egy ideig, majd végül csak 0,01-ekkel. Egy ideig még világít a kis homokóra, de végül eltűnik (néhány perc után), de a ph továbbra is emelkedik. Végül magától kikapcsol a mérő, ha bekapcsolom, folytatja tovább a 0,01-es emelkedést. Általában 15-20 perc után megunom :D Egyébként nagyjából reális értékeknél lassul be nagyon az emelkedés (mérési időponttól függően 6,4-6,8). Olvastam, hogy ha lassú a mérés, akkor kalibrálni kell, ezt is megtettem, de semmi változás, egyáltalán nem úgy működik a dolog, ahogy videóban láttam: belemerítve a folyadékba másodperceken belül kidobja az eredményt, ami nem mászik el. Érdekes módon a kalibrálófolyadékoknál, illetve a tárolófolyadéknál nincs ez, azonnal "ráugrik" a valós érték közvetlen környezetére, és max fél percen belül beáll. Szóval nagyon kíváncsi lennék, én csinálok valamit nagyon rosszul, vagy ez normális jelenség, csak nem kéne ennyit hagyni mérni, hanem azt tekintsem validnak, ahol eltűnik a homokóra?
Az enyém pontosan ugyanígy viselkedik új kora óta, hiába teszek vele bármit is, csak a kalibráló folyadékokat tesztelve mutat azonnali értéket. Most úgy használom, hogy egy pohárban mérem az akvárium vizét, bekapcsolom, majd kb. 15 perc ázás után újraindítom, ekkor már nem mozdul, állandóan egy értéket mutat, a homok óra is egyből eltűnik. Cseppteszttel ellenőrizve valós lehet ez az érték.:)
 
Na közben csak írtam egy mailt, és a válasz alapján normális, hogy így működik. A mérő pohárba rakása után, amikor eltűnik a homokóra, az felel meg az akváriumban lévő víz ph-jának, és ilyen kis mennyiség ph-ja eleve könnyen módosul, ezért változik tovább.

Az enyém pontosan ugyanígy viselkedik új kora óta, hiába teszek vele bármit is, csak a kalibráló folyadékokat tesztelve mutat azonnali értéket. Most úgy használom, hogy egy pohárban mérem az akvárium vizét, bekapcsolom, majd kb. 15 perc ázás után újraindítom, ekkor már nem mozdul, állandóan egy értéket mutat, a homok óra is egyből eltűnik. Cseppteszttel ellenőrizve valós lehet ez az érték.:)

Negyed óra után ez alapján, már lehetséges, hogy kicsit másabb értéket kapunk, nekem legalábbis vízbe merítés után azért jóval hamarabb eltűnik a homokóra, mint negyed óra. Saját példámon, tegnapi mérés alapján, ha jól emlékszem 6,45 volt a ph a homokóra kikapcskor, és olyan 20 perc alatt felment 6,8-ra a ph. (A csepptesztektől én agyvérzést kapok, de ez egy külön téma... :D Főleg a nitrát és a ph tesztekkel van bajom, a színárnyalat, amit kapok, egyszerűen nem illik a színskálába.)
 
A mérő pohárba rakása után, amikor eltűnik a homokóra, az felel meg az akváriumban lévő víz ph-jának,
Amikor először tűnik el a homokóra, nálam, az egy annyira szélsőséges, irreális érték, hogy biztosan nem lehet valós, a csepptesztekkel is hasonló a tapasztalatom, mint neked, úgy érzem ez a méricskélés hit kérdése. Amit korábban írtam, most abban hiszek.:) Természetesen tévedhetek is.
 
Amikor először tűnik el a homokóra, nálam, az egy annyira szélsőséges, irreális érték, hogy biztosan nem lehet valós, a csepptesztekkel is hasonló a tapasztalatom, mint neked, úgy érzem ez a méricskélés hit kérdése. Amit korábban írtam, most abban hiszek.:) Természetesen tévedhetek is.

Értem, hát a fene tudja. :D Nem tudom, hogy csinálod pontosan, így lehet trivialitást írok, de nálam az segít picit, ha mérés előtt az akváriumban öblögetem az elektródát. De amúgy tényleg hit kérdése, igazából 6,4-től 6,8-ig elhihetem bármelyiket. Nyilván, ha nálad irreális az érték, az más tészta.
 
Viszont a reaktor kapcsán továbbra is jól jönne valami infó. Ma kipróbáltam azt, amit olvastam, és ami többeknek működött 100-200 literes tartományban a beoldásos topic szerint, azaz az 1 bps-en pötyögő rendszert. Viszont kb. olyan, mintha semmilyen beoldás nem történt volna 6 óra működés alatt. Ph-t is mértem, hátha a DC csalna, kerek 7 (mérővel és cseppteszttel is). Illetve játszottam azzal, hogy nyitott, vagy zárt állapotban hagyom a bypass ágat, de semmi különbséget nem láttam, nem eregetett ki semennyi bubit a nyomó ág, és nem is gyűlt fel rengeteg beoldatlan bubi a reaktorban egyik állásban sem. Magyarán olyan, mintha egyedül a bubiszám emelésével tudnék változtatni, saccra azt látom, hogy ugyanúgy 180 bpm körülire kéne felemelnem a bubiszámot a megfelelő szinthez. Szóval nagyon hálás lennék némi segítségért, hogy hogyan lehetne ezt jól beállítani.
 
Időközben két hónapos az akvárium, jelenleg így fest:

day56_1500p.jpg

Nagyobb felbontásban: link

Nagyjából minden oké, sokkal jobban bevált az ADA tápozás, mint az EI, nulla tápanyag méricskélés mellett sokkal több sikerélmény. A H'ra kapott kb két hete egy nagyobb visszanyírást, nagyon jót tett neki, az új hajtások nagyon szép intenzív színűek. Az előtér is szép lassan alakulgat. A hétvégétől elkezdtem adagolni az Iron-t is, szintén 6 ml-t naponta. Gondolkoztam rajta, hogy emelek mondjuk 10%-ot a fényen (most ugye 70%-on megy), de mióta reaktorral oldok be, annyival kevesebb oldott CO2 mérhető, hogy inkább így marad egyelőre. Akadnak azért még gyenge pontok növényesítés terén, például az elmállott Anubiasokat pótolni kéne, illetve van néhány Buce, ami már túl nagy ott, ahol most van. A Cryptocoryne Parvák pedig teljesen el vannak nyomva sajnos. Őszintén szólva kicsit impulzus vásár volt, nem találtam anno igazán jó átmenetet a a stemek alá, és hirtelen ez akadt a kezembe, azt hittem azért egy picit nagyobb lesz. Illetve az utóbbi napokban egyre jobban kezd zavarni a skimmer látványa, illetve rengeteg árnyékol, nincs is igazán jó helye, valószínűleg ki fog kerülni.
Köszi a benéztél!
 
A hra színe valami brutál!👍 Nagyon patent lett.
Mondjuk, én továbbra is arra szavaznék, hogy próbáld meg a V-alak kialakítást úgy, hogy nem a kőnél metszed meg a stemet, hanem hagyod mellette elfutni, hogy középen összeérjen a másik oldallal.
A staut nagyon szép szinten tudtad tartani, remekül fest így.
Jól néz ki a pinnatifida UK, a vöröses árnyalata és az alacsonyan futó fazonja is remek.
Az Eheim helyett próbálhatnál szkimmeres fejű beszívó ágat.
 

Attachments

  • C2BF984A-7730-4AE0-AD28-072E13DEB5B0.jpeg
    C2BF984A-7730-4AE0-AD28-072E13DEB5B0.jpeg
    16.8 KB · Megtekintések: 27
A hra színe valami brutál!👍 Nagyon patent lett.
Mondjuk, én továbbra is arra szavaznék, hogy próbáld meg a V-alak kialakítást úgy, hogy nem a kőnél metszed meg a stemet, hanem hagyod mellette elfutni, hogy középen összeérjen a másik oldallal.
A staut nagyon szép szinten tudtad tartani, remekül fest így.
Jól néz ki a pinnatifida UK, a vöröses árnyalata és az alacsonyan futó fazonja is remek.
Az Eheim helyett próbálhatnál szkimmeres fejű beszívó ágat.

Köszi szépen! A V kialakítás, amit már korábban is írtál, nincs elfelejtve, és tényleg jobb lenne úgy, de ez igényel némi átalakítást a kő mögött (van ott némi támaszték, hogy ne folyjon le a talaj), amire még nem vettem rá magam, de előbb-utóbb megcsinálom. A Stauval őszintén szólva eddig túl sok teendő nem volt, eddig megmaradt ilyen szép alacsonyan, csak a gyepre rákúszó szálakat vágom le időnként, és sűrítem vele a megfelelő részeket. Van egyébként ilyen skimmeres szívó ágam, de nagyon szűknek találom mind az üveg, mind az akril részen lévő réseket, irreálisan hamar tömődnek, de most fogok adni neki még egy esélyt.
 
Bal oldalon a pinnatifidás kővek alatt az egy barlang? Van valami funkciója? Ha nincs, akkor oda is mehetne valami bokor, esetleg a karantén után túrkálhatnál valami kis oda illő kövecskét.
 
Eredetileg az a rész szépen be volt ültetve Anubiasokkal, úgy terveztem, hogy hagyom, hagy nőjék be azt az alsó részt. Csak aztán elolvadt szinte mind :D Az Amanok pedig meglátták ebben a lehetőséget, és elkezdték kiásni, így lett ez a barlang. Hiába igazgatom mindig vissza, pár napon belül újra kiássák, szóval amíg nem pótolom a növényeket, ilyen lesz.
 
Még a múlt hétvégén szereztem @Luigi13-éktól pár tő Anubiast és Buce-t, nagyon szép és egészséges azóta is mindegyik. Nagy változások egyébként nincsenek, a CO2 beoldás a flow és bubiszám emelés hatására jócskán javult, most valamivel 150 bpm fölött van. A töltettel megpróbálkoztam picit a héten, hátha lehet még egy kicsit faragni a bubiszámon, de úgy néz ki, hogy a szúnyogháló csak ront rajta, marad a full gyári töltet. A növények továbbra is szépen nőnek, egyedül a Cuba nem dúsult még be. Alga csak nagyon minimálisan jellemző, az eddigi másfél év alatt folyamatosan érősen jelenlévő zöld por is múlni látszik. Sajnos azt nem tudom, hogy mitől, de legalább múlik.

Pár telós kép:

20200424_205330.jpg

20200424_205321.jpg

20200424_205432.jpg
 
Sokat dobott a látványon a pár tő új szerzemény, a “barlang” sem zavaró már így, hogy az ágon újra vannak anubiasok.
A színek továbbra is ámulatba ejtők és kezd alakulni a középső V is, főleg így, hogy ott cukiskodnak az otok.🤗
 
Kis hétvégi helyzetjelentés, és néhány gondolat.

Először is egy tegnapi mobilos fotó:

20200501_143849.jpg

A stemek rendesen túlnőttek, szóval a fotó annyiban már elavult, hogy most eléggé kopár a látvány ehhez képest :D Viszont tovább sűríteni már nem akarom, szóval most 1-2 hétig picit csúnyább lesz a látvány, de utána megpróbálom jobban kordában tartani, és nem mindig ilyen drasztikusan visszanyírni. Illetve a V alakhoz leszúrtam jó pár nyírásból keletkező tövecskét. A Cuba növekedése üteme továbbra sem az igazi, gyakorlatilag 2,5 hónaposan néz ki úgy, mint másoknál 3-4 hetesen, de ezen kívül minden mással elégedett vagyok. Emeltem 10%-ot a fényen a hét elején, hátha ez is kicsit dob a gyepen, így már 80%-on ontja a fényt napi 8 órában.

Továbbá úgy döntöttem, hogy benevezem TAC-ra. Pontosan tudom, hogy nem egy verseny akva kaliber, de azért csak kíváncsi vagyok. Tudom, hogy ezt a koncepciót, hogy van két nagy stem erdő, és akkor ez viszi a hátán a layout-ot, már bőven meghaladtuk, de azért nem egy nagy nemzetközi versenyről van szó, és irreális elvárásaim sincsenek. A fejlődési görbén való elhelyezkedésről viszont egy jó visszajelzés, illetve ki tudja mikor lesz a következő hazai verseny, biztosan bánnám utólag, ha most kihagynám csak azért, mert pl még nem olyan az előtér, mint amilyennek szeretném.
 
Azért ez igen brutál lett!
Nagyon szépen alakul a V-forma, szerintem jobban mutat így, mint féloldalasan.
Azért a versenyfotó előtt vedd ki majd a technikát és addig fazonírozhatnád a szélső zöld stem erdőt, hogy szimmetrikusabb legyen.
Hátha idetéved @Jopet mester, akinek szuper szeme van, és őszintén megmondja, ha valami nem stimmel, sőt tanácsot is ad, hogy lenne jobb.
@viktorlantos meg nemzetközi pontozó szaktekintély zsűritag ritunnal biztosan segít az első nevezésedhez, mire figyelj oda mindenképp. Pl.a felszíni tükröződésnél, a hátul cukiskodó otokra, stb.
Nekem nagyon tetszik, ezerrel szorítok neked. Bárhol is végzel, tőlem mindig megy a lájk!👍👍👍👍
Anno, amikor még volt HAC, emlékszem a fiatal felfedezett tehetség kategóriára - vagy nem ez volt a pontos címe, de ez a lényege-, na ez simán lehetnél, persze ha lenne HAC.;)
 
Azért ez igen brutál lett!
Nagyon szépen alakul a V-forma, szerintem jobban mutat így, mint féloldalasan.
Azért a versenyfotó előtt vedd ki majd a technikát és addig fazonírozhatnád a szélső zöld stem erdőt, hogy szimmetrikusabb legyen.
Hátha idetéved @Jopet mester, akinek szuper szeme van, és őszintén megmondja, ha valami nem stimmel, sőt tanácsot is ad, hogy lenne jobb.
@viktorlantos meg nemzetközi pontozó szaktekintély zsűritag ritunnal biztosan segít az első nevezésedhez, mire figyelj oda mindenképp. Pl.a felszíni tükröződésnél, a hátul cukiskodó otokra, stb.
Nekem nagyon tetszik, ezerrel szorítok neked. Bárhol is végzel, tőlem mindig megy a lájk!👍👍👍👍
Anno, amikor még volt HAC, emlékszem a fiatal felfedezett tehetség kategóriára - vagy nem ez volt a pontos címe, de ez a lényege-, na ez simán lehetnél, persze ha lenne HAC.;)

Most így visszaolvasva a megfogalmazás félreérthető lett :D Természetesen nem ezt a fotót küldöm be, kb másfél hete csináltam egy technika nélküli, "rendes" versenyfotót. Akkor még a stemek is kevésbé voltak rendezetlenek, cserébe viszont a V alakból még semmi nem volt. Most gyorsan feldobtam, itt meg lehet nézni: link
A színekkel rengeteg szenvedtem, sajnos az én DSLR-em már korlátozottan alkalmas csak ilyesmire (mobillal meg mégsem akartam), de talán sikerült visszahozni emészthető szintre.
 
Back
Oldal tetejére