• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Daníí 120literes talán haladó akváriuma^^

Daníí

Tapasztalt kertész
Hát sziasztok
Először szeretném papónak(Veréb Gábornak) megköszönni a segítségét, mert nélküle nem sikerült volna megcsinálni ezt az akváriumot :oops: :cool:

Az akváriumról pár adat:


Akvárium:90X30X45(hossz, mélység, magasság)

Szűrés: Atman cf 1200, egy eheim compact 2000+ szivattyúval, 1rekesz siporax, 2rekesz matrix

Világítás:3*39W(2 osram 865,1 sylvania grolux) jelenleg csak 2*39W

Ajzat: JBL manado 20liter

Táptalaj:Tropica Plant Substrat táptalaj 2,5l

hűtés:2 pc ventilátor

Fűtés:nincs

Dekoráció:Red moor fa és 7-8kg Seiryu kő

Folyékony tápok: Tropica Plant Nutrition növénytáp+kiegészítő táp.

Co2:folyékony co2 MÉG!! :D

halak:
-25db neonhal
-1db hátonuszó harcsa
-1db stendhal
-1db torocatum harcsa
-1 kisebb csapat guppy

garnélák:

-red cherry
-legyező garnéla 1db

növények:(jelenlegi )

-Nymphaea lotus
-a fákon xmas moha
-Cryptocoryne wendtii " tropica " és más cryptocoryne fajok
-pogostemon helferi
-Echinodorus tenellus
-rotala rotundifolia
-kagylótulaj
-anubias
-cabomba ?!
-Echinodorus tenellus
-HM
Pár mobilos kép:
13171353_e5810514a1d1fdfe420a26c1ab73aea0_m.jpg

https://img1.indafoto.hu/5/3/107433_bdb3 ... aea0_m.jpg

13171355_d848376c2b4b7b1c120dd3c19d8e39f7_m.jpg

https://img1.indafoto.hu/5/3/107433_bdb3 ... 39f7_m.jpg


Nektek mi a véleményetek?
Nekem idegenül hat a bal oldali fa szerintetek mit kéne csinálni vele? :oops:
 
Nektek mi a véleményetek?
Nekem idegenül hat a bal oldali fa szerintetek mit kéne csinálni vele? :oops:[/quote]

Picit furcsa....de szerintem ne bántsd,ha benövik a növények nem lesz feltűnő.Jó kezdet csak így tovább! :thumbup:
 
A fára bal oldalt szerintem kötözz mohát néhol illetve gézséhez csatlakozva hagyd a növényeknek benőni. Elöl középen a kövek és ágak között látszik a manado. Ott mi lesz később?

Jó kis scape egyébként, kiváncsian várok pár nagyobb, jobb fotót a fejleményekről! ;)
 
Wow, nagyon tetszik az elrendezés, gyönyörűen kihasználtad az akvárium minden részletét. :thumbup:
Növényileg még pótold ki a hiányos részeket és fantasztikus akvárium lesz, gratula szép munka. ;)
 
Köszönöm mindenkinek. :roll:
A fa alá ahol a manado látszik oda cryptot wenditi "tropica"-t tervezek vagyis az is fog kerülni, a kövek közé meg pogostemon fog kerülni. :D

Képeket nemsoká teszek fel. :angel:
 
Jól néz ki, a növény választás is jó lett!
A bal oldali fa tényleg kiüt kicsit, de én is csak azt tudom mondani, hogy a vastag törzsére kötözz mohát, és mindjárt jobban bele fog illeni a tájba. esetleg mondanám, hogy rakj bele még valami alacsonyabb fát jobb oldalra, mert ott kicsit üresnek hat a növényzet.
Amúgy tetszik ez a mérsékelten emelkedő "sziklás dzsumbuj" ;)
 
Azért sokkal élvezhetőbb képek ;) Én is akartam mondani, hogy kicsit balra dől a kompozíció, de láttam a jobb minőségű képeken, hogy van egy fa a jobb oldalon is, ami sajnos még így is beleolvad a háttérbe a moha miatt. Tetszik amit összehoztál, jó lesz ha megnőnek a növények ;)
A hátteret ha tudod világítsd majd meg, sokkal jobb lesz, most egy kicsit sárgás.
A bal oldali fa jobb lenne ha kicist közelebb kerülne a másikhoz, de így se olyan eget rengető hiba :)
Gratu :thumbup:
 
Lehet leszedem a jobb oldali fáról a mohát, úgy talán jobb lenne?? :roll:

A fényképezővel meg játszani fogok, most csak lőttem egy gyors képet. :)
 
Az a csíkos-foltos viziszörny azmiaz? Jól datáol hogy a leviatán és a harcsafélék között van valahol? :mrgreen:
 
Nagyon szépek lettek az új fotók és gratu az új akváriumhoz is. Tényleg kicsit fura a bal oldali fa, de reméljük elrejti majd a bozót.

A fa tövében lévő crypto növények ha bebokrosodnak szépek lesznek, de lehet megküldeném a front oldai fákat bolbitissel is. Így hogy ilyen szép magasra van ültetve a fa nagyon szépen alá tudna bukni előre.

Persze enélkül is szép lesz a végeredmény. :clap: :thumbup:
 
Mty0018 said:
Az a csíkos-foltos viziszörny azmiaz? Jól datáol hogy a leviatán és a harcsafélék között van valahol? :mrgreen:

Ha jól gondolom akkor a hátonuszó harcsámra gondoltál. :p
 
viktorlantos said:
Nagyon szépek lettek az új fotók és gratu az új akváriumhoz is. Tényleg kicsit fura a bal oldali fa, de reméljük elrejti majd a bozót.

A fa tövében lévő crypto növények ha bebokrosodnak szépek lesznek, de lehet megküldeném a front oldai fákat bolbitissel is. Így hogy ilyen szép magasra van ültetve a fa nagyon szépen alá tudna bukni előre.

Persze enélkül is szép lesz a végeredmény. :clap: :thumbup:

Köszönöm Viktor. :roll:

Ha megjön a co2 rendszer alkatrésze(1-2hét) meglátom utána még milyen növénykével lehetne megbolondítani az elrendezést.
 
1 hetes az akvárium.
Elég idegesítő volt ez az 1hét.
Kb, minden nap mikor hazajöttem a felúszott rotala szálakat ültettem vissza ezt a levegős manadonak és a harcsáknak gondolom, eléggé megcsúszott előre fele a talaj de csak a jobb oldalt így onnan ma vízcserekor leszívtam a manadot és a pogostemont újra dugdostam a talajt a köveknél meg a kis tropicás kártyákkal támasztottam meg.
A héten jártam papónál és hoztam el egy lotust ami a jobb oldalra került, szerintem megpróbálom majd felnöveszteni a vízfelszínre.
A növények úgy ahogy fejlődnek, de remélem jövőhéten már nagynyomású rendszer megy az akvárium alatt.
A sima beömlést lecseréltem egy esőztetőre, ami hátul megy végig, meglátjuk milyen lesz az áramlás aztán ha nem vált be leveszem, de eddig jónak tűnik, a lyukak csak úgy találomra vannak rajta emiatt lehet lefog a szűrőn de majd eldől :mrgreen:
Pár kép:

13246125_8785280abeb39c4e03e9476c46f6c955_l.jpg

https://img1.indafoto.hu/5/3/107433_bdb3 ... c955_l.jpg

13246113_ff31471a44b04cd6ea214e0874cd9800_l.jpg

https://img2.indafoto.hu/5/3/107433_bdb3 ... 9800_l.jpg

13246121_c5e6ed1372bf60f25aef19ec26385531_l.jpg

https://img1.indafoto.hu/5/3/107433_bdb3 ... 5531_l.jpg

13246123_fe9692ac7f79e4ebaf7e512a05169cb0_l.jpg

https://img2.indafoto.hu/5/3/107433_bdb3 ... 9cb0_l.jpg
 
A setup nagyon jól sikerült. Jól fog mutatni, ha benövik a növények.

Sent from my X8 using Tapatalk
 
Szépen alakul. Kíváncsian várom a folytatást.
A hátsó stemeket ha megnyírod, a lenyírt szálakat nyomkodd le a talajba, mert jócskán be kell még sűrűsödnie.
A CO2 jól fog jönni ;)
 
Back
Oldal tetejére