• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dancing on the edge

Andravor

Főkertész
Hirtelen úgy alakult,hogy meg kell csinálnom a negyedik akváriumomat is:)Nem tudtam ott hagyni a gömböcöket a Fressiben.Főleg úgy,hogy 6 hete voltak ott,tehát viszonylag biztosra mehetek megmaradás ügyileg.Az akvárium nagyon kicsi,ezért úgy érzem necces lesz,ha növényesként is szeretném hogy működjön...

Állapot szigorúan UNDER CONSTRUCTION!

30*20*16 9,6liter
Tropica táptalaj
Ista Plant Soil
13w Exo terra Repti Glo 2.0(ez volt itthon hirtelen)
Eheim Experience 250 700l/h :) 6literes a vödör,ezzel majdnem duplájára nőtt a víztérfogat:D
Kerámiagyűrű+siporax+perlon
Egyenlőre fele csapvíz/fele RO átszoktatás miatt.Későpp 1/3-2/3-ra tervezem.

DSC_0506.JPG


DSC_0504.JPG
 
Utoljára módosított:
Majd gyütök nekik csiguszt:D:D:D:D:D


Jöhet!:)Hallod ezek milyen bamba állatok,látszik hogy csigával táplálkoznak.Adtam nekik vörös szúnyoglárvát.nézik,lassan elvisz a víz,lesüllyed az aljára.lassan odaúsznak,nézik,megy fejben a processing,aztán kidobja a gép az eredényt és akkor pusztítás,szétcincálják.Szerintem egy jobb kondiban lévő csiga simán lelép előlük,mire felfogják,hogy mi is a teendő:D
 
Szia!

Ez UV izzó,nem hiszem,hogy hasznos lehet a vízben a baktérium telepeknek,kompletten sterilizálja majd szerintem.Egyébként nagyon király kis halak(y)
 
Szia!

Ez UV izzó,nem hiszem,hogy hasznos lehet a vízben a baktérium telepeknek,kompletten sterilizálja majd szerintem.Egyébként nagyon király kis halak(y)

Erre mondjuk nulla esély van,mert ez nem UV sterilizáló lámpa,csak egy széles spektrumú izzó:)a cyano viszont biztos szeretni fogja.de egy két napot kibír így is az aki:)
 
Ez nem sterilizáló,hanem erős uv sugárzású izzó hüllők számára.

Három hónapja ment a 30 literes felett,egy akvarisztikai kompakt mellet,és nincs probléma.ez nem ERŐS sugárzást jelent,csak azt,hogy uv-a és uv-b spektruma is van.egyébként amennyire tudom a sterilizátorok uv-c tartományban működnek,amik valóban roncsolnak mindent.Ha nem gond zárjuk le az uv témát:)Nem szeretnék Ispán Petis never ending story szerű naplót:)
 
Jól sejtem,hogy egy ekkora akit illene levegőztetni?Eléggé mozog a vízfelszín,de az Otoknak elég vörös a kopoltyújuk,félek,nehogy reggelre bajuk legyen.Szívesen vennék tanácsokat!
 
Hali!
Látom nem bírsz leállni :D Egy ilyet ha ráfaragsz a befolyóra, felfelé fordítva, akkor annak elég a csobogása a beoldáshoz:

600x600_807010979.jpg


Úgy tűnik ez is egy nagyon szép aki lesz !
 
Nagyon cukkerek ezek a kis gömbik. (y) Én is mindig szerettem volna, csak sajnos nem egy növénybarát halacska...meg ráadásul a garnélákat is eliminálják előszeretettel úgy tudom. De kíváncsi leszek nálad hogy viselkednek majd.
 
10 literbe 5 ilyen, az oké? Ez nem vád, hanem őszinte kérdés: nagyon imádom ezeket a halakat, végre tudnék mit kezdeni a húsz literes kis semmi akváriumommal???
 
10 literbe 5 ilyen, az oké? Ez nem vád, hanem őszinte kérdés: nagyon imádom ezeket a halakat, végre tudnék mit kezdeni a húsz literes kis semmi akváriumommal???
idézet
  1. Kell minimum 2-3 liter / hal, különben az agresszívak lesznek egymással, ha szűken vannak. Adjunk több barlangot nekik, hogy elrejtőzhessenek amikor fenyegetve érzik maguka és sok növény szükséges. Egy másik fontos, hogy érdekes élőhelyük legyen, mert ha unatkoznak, fel-le úsznak.
Úgy rakd az akit hogy a monitort lássák, nehogy unatkozzanak :D
 
Jól sejtem,hogy egy ekkora akit illene levegőztetni?Eléggé mozog a vízfelszín,de az Otoknak elég vörös a kopoltyújuk,félek,nehogy reggelre bajuk legyen.Szívesen vennék tanácsokat!
Én második napja nézegetem az Oto család kopoltyúit, de nem tudom eldönteni, hogy rózsaszín, vagy inkább piros... :nailbiting:
Mihez lehetne hasonlítani? Kérnem kellett volna hozzá a boltban egy színskálát... :(
 
Én második napja nézegetem az Oto család kopoltyúit, de nem tudom eldönteni, hogy rózsaszín, vagy inkább piros... :nailbiting:
Mihez lehetne hasonlítani? Kérnem kellett volna hozzá a boltban egy színskálát... :(

Ha csak gondolkodsz ezen akkor nincs nagy gond,ha ez nem állandó.A gond ott kezdődik amikor a kérdés,hogy piros,vagy vörös?


10 literbe 5 ilyen, az oké?

Jó emberismerőnek tartom magam,és inkább bizalmatlan típusnak.az eladó srác nálam átvitte a lécet,beszélgetett velem vagy fél órát,körbejártuk szinte az egész halas falat,elmesélte miket tartott eddig.Érdekelt,mert halak terén nincs sok tapasztalatom.Szóval ő tartott nagyobb csapatot is,ezek a tenyésztett egyedek már nem annyira agresszívak mint a vadon fogottak(szerinte).De lesz elég búvóhelye mindegyiknek szerintem,lesz két olyan növénysziget is ahol saját sarkot tudnak kialakítani maguknak.Az agresszió esetleg párzáskor lehet gond,de nem szándékozom összesakkozni a tökéletes körülményeket,hogy beinduljon a dolog.Persze ha 5-ből négy hím akkor megszívtam,akkor ígyis-úgyis lesz gond.Végső esetben szétkapom a dolgot és kapnak egy nagyobbat:)


Úgy rakd az akit hogy a monitort lássák, nehogy unatkozzanak

Van még két akvárium is egy méteres körzetben,bámulhatják azokat is, legalább jól beléjük megy a zen,oszt meglesznek békében:D
 
Day 2:

Köszönet a növényekért:

Toderik
Bono \
BBálint / a mohák még nincsenek fent,de előbb erőt gyűjtök az elatine ültetéshez.
GA (végre lett helyük a bontottból származóknak,ha már a "nagy" project parkolópályára került)

bTmZQCYjufYLs2hOvbFIJikM6UdjvwmwXxbulXWN0Z8P=w999-h518-no


Lehet drukkolni a sarokban a bolbitisnek és a pinnatifidanak.óriás emers ada koppintást lesz belőlük.jöhet még ötlet mit érdemes kinöveszteni:

CqLuSEr4-rDTE0Ip380FnYE6i3wzvGnnVSizBju-ork4=w990-h663-no


Mai gömböc,na meg az acicularis sövény(de jó lenne ha ilyen maradna és nem rohadna be) :)

DSC_0533.JPG
 
Back
Oldal tetejére