• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Cube forest

Piga

Legenda
Üdv mindenkinek!

Előszónak annyit írnék,hogy egy ideje alább hagyott az aktívításom,de a szemem mindíg a forumon volt.:)
Talán a kellő motiváció hiányzott vagy csak az új meló nem tudom..Erőt vettem magamon mára és elindítok egy rövidke naplót az újabb nano kockámnak.Mivel az év eleje elég kellemetes volt számomra akva szempontból nem is lehetett kérdéses a nano vonal tovább görgetése.Rég szerettem volna egy olyan scapet itthon amiben vannak fák.Tudom semmi újat nem mutatok ezzel,de egyszerűen meg kellett csinálni.:rolleyes:
A fákat még év elején gyüjtöttem hozzá egy fagyal sövényből.A fákat egy párszor kifőztem és sütöttem felhasználás elött.
Semmi gond nincs vele.Első honapban kissé taknyosodott,de miután egyszer kétszer leszívattam nem jelent meg többet.
A kővek adottak voltak az előző scapeből csak egy más elrendezésben természetesen.Ha jól emlékszem kb.8-10kg körül lehet össz.Az első két hónapban nem kapkodtam az élőlények kiválasztásában sem.A szűrés mondjuk nem lett volna gond,mert le se állítottam a szűrőt.

Tech.:Üveg:30x30x30cm opti kocka(27l)
Szűrés:Eheim 2071 full substrat töltet
Világítás:Diy 24w PC
CO2:Nagynyomású difivel beoldva
Tápozás:Green Aqua Macro-micro 1,5-1,5ml;házi foszfát oldat 1,5ml;carbo 1,5-2ml

Búcsú a régitől..hello új:cool:

https://www.flickr.com/photos/68175616@N07/

https://www.flickr.com/photos/68175616@N07/

https://www.flickr.com/photos/68175616@N07/
 
Akkor folytatom.Először is köszi a fogadtatást:)Legozgattam azzal a pár darab megkövesedett fával ami a Shield valley alapját is alkotta.Szerettem volna kissé mást építeni belölük.

Növények nélkül ez így sikerült.Persze ez az építés óta finomítgatva lett,de ez az alapja a történetnek.
16325343881_904eb30eee_c.jpghttps://www.flickr.com/photos/68175616@N07/

Növényesíve és feltöltve fákkal telepítve.
15704695814_b19e8a37ff_c.jpghttps://www.flickr.com/photos/68175616@N07/

így startolt ez a nano amihez még annyit hozzáfűznék,hogy a fák sokat változtak mind méretben mind elhelyezésben.Még a mai vízcserénél is modosítgattam rajtuk.Egy kicsit több türelmet és odafigyelést igényel az aki alakítgatása és karbantartása mint az elődjéé.
 
Esetleg valami közeli a több részlet kedvéért?Na meg persze a változtatások miatt is! :rolleyes:
Momentán nekem nagyon el vannak takarva a hátsó kövek,ami idővel még kevesebb lesz,ha megindulnak a mohák.
Viszont a mélység az nagyon adja!(y)
 
Esetleg valami közeli a több részlet kedvéért?Na meg persze a változtatások miatt is! :rolleyes:
Momentán nekem nagyon el vannak takarva a hátsó kövek,ami idővel még kevesebb lesz,ha megindulnak a mohák.
Viszont a mélység az nagyon adja!(y)
Teljesen igazad van ami a hátsó részt illeti.Eleinte úgy gondoltam,hogy legyen az előtérben pár nagyobb fa.De ahogy egyre kisebbre nyirtam a lombkoronákat be kellett lássam,hogy a kisebb fák jobban érvényesülnek.
 
Teljesen igazad van ami a hátsó részt illeti.Eleinte úgy gondoltam,hogy legyen az előtérben pár nagyobb fa.De ahogy egyre kisebbre nyirtam a lombkoronákat be kellett lássam,hogy a kisebb fák jobban érvényesülnek.
Esetleg még pár követ nem tudsz a vonulatra rá halmozni?Talán még nem vinné el nagyon a dolgokat és akkor jobban érvényesülne.
Vagy már kisebb fák vannak bent?:rolleyes:
 
Esetleg még pár követ nem tudsz a vonulatra rá halmozni?Talán még nem vinné el nagyon a dolgokat és akkor jobban érvényesülne.
Vagy már kisebb fák vannak bent?:rolleyes:
Kisebbre kellett alakítani a fákat mert nagyon elvitte az arányokat.
 
Jó a fotó! Még szerencse, hogy Matyi néha átugrik :)
Tök jól mutatnak ezek a halak! Remélem hamarosan jön valami utánpótlás, mert jó lenne bent is nézegetni őket egy-két akváriumban :)
 
Jó a fotó! Még szerencse, hogy Matyi néha átugrik :)
Tök jól mutatnak ezek a halak! Remélem hamarosan jön valami utánpótlás, mert jó lenne bent is nézegetni őket egy-két akváriumban :)
Nagy segítség,mert ilyen fotókat nem tudnék produkálni.:cool::)A halak kicsit félénkek.Nem merészkednek a felszinhez közel.
 
A jobb oldali fákon még formázni kell és elégedettebb leszek.
Piga Én nem is értem oda miért nem egyből Fissi került,szerintem az egyik legjobban formázható moha "fák lombkoronájának" utánzására.
Én még a bal felső és a jobb felső sarokba is elhintenék egy két fát a térérzet miatt.
De azt már most látni itt nem tudod majd szabadjára engedni az akváriumot mert a nehezen megteremtett arányok hamar szertefoszlanak :D;)
 
Piga Én nem is értem oda miért nem egyből Fissi került,szerintem az egyik legjobban formázható moha "fák lombkoronájának" utánzására.
Én még a bal felső és a jobb felső sarokba is elhintenék egy két fát a térérzet miatt.
De azt már most látni itt nem tudod majd szabadjára engedni az akváriumot mert a nehezen megteremtett arányok hamar szertefoszlanak :D;)
Teljesen igazad van a lombkoronákat illetően.Nem egyszerre készültek meg más volt az elrendezés,de ezt orvosolnom kell.
Még szerencse,hogy mobilok a fák és könnyen ki lehet venni őket.
 
Back
Oldal tetejére