• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csőtisztító pár forintból

N-emy

Főkertész
Legjobb napló
Nem is írok sokat erről , mindenki szembesül azzal ,hogy néha teli vannak barna trutyival a szűrőcsövei. Egy gyors alternatívát szeretnék csak bedobni ,aki olcsón próbálná megúszni egy csőtisztító beruházását és mind a pipák valamint a szilikoncsövek tisztítását is szeretné megoldani egy eszközzel.
A dolog lényege a flexibilis huzal ,ami jelen esetben egy damilos fűkasza műanyag zsinege. Kellőképpen merev és ott ahol kell ,megfelelően hajlékony is és a lényeg ,ami számomra nem volt megfelelő egy gyári hasonló kialakítású szettnél ,hogy megfelelő a hosszúsága is.
Kapcsolható rá kefe is ,de én jobban szeretem a becsíptetett filcdarabot.
9667515_7bad615c023c3ad58a42c39407252f25_m.jpg
 
:D :eek: ezt én is használtam már :clap: jó megoldás! :clap: DE az idomoknál nem volt túl hatásos...
Most egy új módszerem van....a csőbe, idomokba beletuszkolok egy darab mosogató szivacsot és a zuhanyrózsát eltávolítva a zuhanyslaggal és a víz erejével átnyomom a szivacsot....2x3x meg kell ismételni és már jójis ;)
 
Ettől jobb megoldás egy csőgörényre(csatorna tisztító spirál) kötött szivacs,ezt előre,hátra lehet húzogatni . ;)
 
Vagy: egy csavar anyára köss egy zsineget,a másik végére egy szivacsot,küld át a csövön az anyát,húzd utána a szivacsot. ;)
 
tibicuk said:
Ettől jobb megoldás egy csőgörényre(csatorna tisztító spirál) kötött szivacs,ezt előre,hátra lehet húzogatni . ;)
Persze jól hangzik ez is ,csakhogy mivel ez fém , könnyen megsértheti a csövezés belső felületét(értem itt az átlátszó akril csövet pl. )
Ezt is lehet előre hátra húzogatni, kipróbáltam.

tibicuk said:
Vagy: egy csavar anyára köss egy zsineget,a másik végére egy szivacsot,küld át a csövön az anyát,húzd utána a szivacsot. ;)
Így kezdődött a project ,ezek az alapok ,de nincs kedvem dobálni tisztítás előtt. Inkább tisztítok elsőre :)
 
A Spring Washer-t üveg ki és beömlőkhöz találták ki. Sajnos az akrilosok más megoldás után kell nézzenek. Nem véletlen, hogy ilyen igénybevételnek kitett és folyamatos karbantartással járó termékek nem készülnek akrilból. Macera a takarítás, folyamatos a karc és sérülés veszély. :(
 
viktorlantos said:
Nem véletlen, hogy ilyen igénybevételnek kitett és folyamatos karbantartással járó termékek nem készülnek akrilból. Macera a takarítás, folyamatos a karc és sérülés veszély. :(
Teljesen igazad van Viktor ,de ismerve magam, maradok az akrilnál. Nem akarom tovább szaporítani a "Ma megint eltörtem valamit" topicot ,így az üveget messzemenően túl fogja élni az akril csövezésem ,még ha némi karccal is gyarapodik a tisztítások folyamán.
tibicuk said:
Az ADA Spring Washer csőtisztító ugyan ezen az elven működik.Az nem kismiska minőség.
A téma címe kapcsán hogyan is merülhet fel benned az ADA? Sem árban ,sem minőségben nincs köze hozzá az általam leírt variációnak. Ez " DIY" :!:
Szerintem ilyen potom összeg, amibe ez fájt , töredéke az említett csőgörénynek is.
 
Hmm. Félreértettél. Nem az akrilt akartam leszólni csak az adott módszer vs akril témára írtam.

Ahogyan a spring washer sem mint alternatíva jött, csak a csőgörény szerű megoldásra egy hasonlat. ;)
 
Tényleg akartam is kérdezni, hogy ezek az akril cuccok is ugyanúgy bírják az áztató folyadekokat? Nem mattul, sérül a felülete?

Bocsi az offert csak épp ma tisztítottam az üvegeimet és durva gda alga lerakódas volt ami csőtisztítókkal lehetetlen művelet. Ilyenkor kell egy durva áztatás.
 
Én is megvettem a flexibilis csőtisztító készletet, és majd szívrohamot kaptam mikor majd nem beszorult az üveg kiömlő hajlatába , a kicsi kefe :crazy: .A keféket lecseréltem művész boltban kapható zsenília drótra. :angel:

150983_01.jpg


Olcsó, cserélhető, nyugodt vele a takarítás és szerintem még az akrilt sem sérti meg.
 
N-emy said:
A téma címe kapcsán hogyan is merülhet fel benned az ADA?

Én csak az elvet írtam,hogy úgy működik.(onnan koppintottam,tehát nem az ada koppintotta rólam :) )Nem leszólni akartam a Te megoldásod.Barkácsoló ember mindenfélét kipróbál,ahogy Te is,Én is.
 
viktorlantos said:
Tényleg akartam is kérdezni, hogy ezek az akril cuccok is ugyanúgy bírják az áztató folyadekokat? Nem mattul, sérül a felülete?

Bocsi az offert csak épp ma tisztítottam az üvegeimet és durva gda alga lerakódas volt ami csőtisztítókkal lehetetlen művelet. Ilyenkor kell egy durva áztatás.
Savaknak ,lúgoknak ellenáll ,tehát azzal nincs probléma, hogy az algát ne lehessen eltávolítani a cső faláról( 1 kis domestos csodákra képes). Vannak oldószerei az akrilnak is ,de ilyesmit akvarisztikában nem használunk ,tehát nem kell tartani a mattulástól , sérüléstől.
Tisztításhoz én pl. a zsenília drótot nem merném kipróbálni, ott azért csak drót van középen és ennek azért az akril nem mondhatnám ,hogy ellen tudna állni. Egy sima szivacs ,vagy filcdarab megteszi :) .
 
kisszsu said:
Én is megvettem a flexibilis csőtisztító készletet, és majd szívrohamot kaptam mikor majd nem beszorult az üveg kiömlő hajlatába , a kicsi kefe :crazy: .A keféket lecseréltem művész boltban kapható zsenília drótra. :angel:
150983_01.jpg

Olcsó, cserélhető, nyugodt vele a takarítás és szerintem még az akrilt sem sérti meg.

Ez a zsenília drót úgy néz ki mint egy cső bébikukorica :lol:
 
Én is próbáltam már a szivacsdarab a csőbe aztán rá a zuhanycső. De nekem is a legelső módszer tetszik a legjobban. Ha középre kötöd a szivacsot (én kabát bélést használok) akkor meg van oldva az ide-oda mozgatás is. De kipróbálom azt, hogy a damilt befűzöm hagyom kilógni szorosan megtömöm szivaccsal a csövet és kötök néhány gumitömítést a damil végére, ami a bélés mellett már nem jön át és kárt sem tesz. Így húznám át a csöveken.
 
Sziasztok!
Fűkasza damil, üvegmosó, a legkisebb. A pálcikát lekell vágni, a másik végére meg a damilt be lehet dugni, majd pillanatragasztóval összeragasztani.
Én lassan 3 éve használom, és tuti. :)
 
Back
Oldal tetejére