• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csigamentesítés

ideoda

Legenda
Sziasztok!

Azt tervezem, hogy a növényeimet átmozgatom a régi akváriumomból az újba, azonban a régi akvárium tele van maláj tornyos csigákkal.

Van-e valakinek ötlete, vagy bevált módszere arra, hogyan oldhatnám meg azt, hogy az esetlegesen a növényen lévő csigapeték ne kerüljenek át a növénnyel együtt.

A mechanikai tisztítás, csap alatt lemosás nem hiszem, hogy 100%-os biztonságos módszer.
Esetleg valami vegyszer alkalmazása?
 
Szia!

Tegyél bele egy marék helena csigát, 1-2 hét alatt jóízűen felzabálnak minden nemkívánatos betolakodót. :)

Vegyszert semmiképpen nem javasolnám amúgy.
 
Sziasztok!

Azt tervezem, hogy a növényeimet átmozgatom a régi akváriumomból az újba, azonban a régi akvárium tele van maláj tornyos csigákkal.

Van-e valakinek ötlete, vagy bevált módszere arra, hogyan oldhatnám meg azt, hogy az esetlegesen a növényen lévő csigapeték ne kerüljenek át a növénnyel együtt.

A mechanikai tisztítás, csap alatt lemosás nem hiszem, hogy 100%-os biztonságos módszer.
Esetleg valami vegyszer alkalmazása?
Szia!

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nálam működő akváriumban nagyon beváltak helena-k. Csak ajánlani tudom őket ;)
 
Élőlényeknek a szénsavas ásványvizes fürdő nem használ. Talán a petékre is rossz hatással lenne. Csak az Anubias-okra vigyázz, azokat nálam anno megviselte a 20 perces szóda fürdő.
 
Élőlényeknek a szénsavas ásványvizes fürdő nem használ. Talán a petékre is rossz hatással lenne. Csak az Anubias-okra vigyázz, azokat nálam anno megviselte a 20 perces szóda fürdő.
Igen, eszembe jutott nekem is, de a csigapete szerintem azt is túléli.
A carbo viszont baválni látszik, a kifejlett csigák ellen: dupla carbo adagot rakok a medencébe, és a csigák sorra másznak fel a vízfelszínig, innen meg leszívócsővel le tudom szedni őket könnyen.
 
Igen, eszembe jutott nekem is, de a csigapete szerintem azt is túléli.
A carbo viszont baválni látszik, a kifejlett csigák ellen: dupla carbo adagot rakok a medencébe, és a csigák sorra másznak fel a vízfelszínig, innen meg leszívócsővel le tudom szedni őket könnyen.

Ezzel csak az a baj, hogy közben pár szívósabb egyed lepetézik és kialakul a szélmalomharc... :(
Helena a bombabiztos megoldás. :)
 
Szia!
Esetleg járnál a Mátrában, akkor egy marék Helena ingyen vihető Gyöngyösről!;)
Van szép számmal.
Persze más is vihet belőlük.:)

Köszi! Lehet gurulok arra majd egyet, ha az időjárás is úgy akarja, akkor majd jelentkezem;)
Mondjuk jelenleg nincs rá nagy szükség, a vízcserénél egy adag hólyagcsigát mindig leszívok, így nincsenek elszaporodva nagyon, illetve nemrég tettem be egy adag maláj tornyos csigát, de nem vagyok biztos benne, hogy az volt, a homokban túrnak, beásták magukat, abból nem tudom mennyi lehet most...
 
Sziasztok!

Azt tervezem, hogy a növényeimet átmozgatom a régi akváriumomból az újba, azonban a régi akvárium tele van maláj tornyos csigákkal.

Van-e valakinek ötlete, vagy bevált módszere arra, hogyan oldhatnám meg azt, hogy az esetlegesen a növényen lévő csigapeték ne kerüljenek át a növénnyel együtt.

A mechanikai tisztítás, csap alatt lemosás nem hiszem, hogy 100%-os biztonságos módszer.
Esetleg valami vegyszer alkalmazása?
A maláj tornyos csigák elevenszülők. Szóval nincs pete, amit le kellene vagy lehetne mosni, max. a kis csigákra kell odafigyelni.
 
Back
Oldal tetejére