• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Crimson Shadow

skillet

Tapasztalt kertész
Sziasztok

Rég volt már, mikor aktív voltam itt. Akkor sem vittem túlzásba. Egy 120 literes Juwel volt a kísérleti alany.
Elkezdett folyni, így ki kellett cserélni. Immár belső szűrő és háttér nélkül megy tovább az élet. Méretek ugyanazok, de ő már nem Juwel.
Szépek az élő növények az akváriumban, nem értek hozzá, de szeretem.
Low vonalon maradnék... nincs kőbe vésve, de egyelőre ez a terv, mert olyan időszak van, hogy túl sok idő nem jut az akira.
Szóval az aki...
Üveg: 100x30x40cm 120L
Világítás: Új 1x39W T5 sylvania Luxline Plus 6500K. Egy másik ugyanilyen cső is figyel az aki fölött, be lehet üzemelni, de soknak érezném Low vonalon a 80 wattot.
Szűrés: Atman 3338 1200L/h
Felszínleszívó: Ocean Free Surf Clear
Aljzat: Aquatic Nature Dekoline Thailand
Növények: Anubias barteri nana, cryptocoryne wendtii brown, Cabomba (caroliniana vagy aquatica?), pistia stratiotes, ceratophyllum demersum
Halak: anci 2db, Black Molly talán 30db, kuhlikuhli 1db, lazac 2db. Ezen felül sok tornyos és egyéb csiga.
Tápozás: ez most kérdéses. Ebben (is) segítséget kérnék. Nagyon köszönöm! :)
IMG_20200614_140505.jpg
 
Amint lesz időm körbenézek majd a topikokban, de egyelőre itt tennék fel pár kérdést, hátha...
Táp: miből és mennyit? Makro-t porokból tudok kikeverni. De bizonytalan vagyok, mivel van sok hal, kell-e pl annyi kno3?
De ha meg nem adagolom, akkor nem lesz elég kálium, nem? Van K2SO4 és KH2PO4 is, de az elég lehet?
Micro: folyékony formában van, mondjuk, hogy hasonló összetételű, mint a Green Aqua Micro. Így low tech vonalon mennyit adagoljak belőle és milyen időközönként? Elég heti 1x? Vízcsere hányszor legyen és mennyi?
Garnélákat szabad ebben az akiban tartani, vagy esélytelen a halak miatt?
Milyen növényeket ajánlanátok még az akiba?
Talán egyelőre ennyi, bár ez is bőven elég :)
Előre is köszönöm!
 
Amint lesz időm körbenézek majd a topikokban, de egyelőre itt tennék fel pár kérdést, hátha...
Táp: miből és mennyit? Makro-t porokból tudok kikeverni. De bizonytalan vagyok, mivel van sok hal, kell-e pl annyi kno3?
De ha meg nem adagolom, akkor nem lesz elég kálium, nem? Van K2SO4 és KH2PO4 is, de az elég lehet?
Micro: folyékony formában van, mondjuk, hogy hasonló összetételű, mint a Green Aqua Micro. Így low tech vonalon mennyit adagoljak belőle és milyen időközönként? Elég heti 1x? Vízcsere hányszor legyen és mennyi?
Garnélákat szabad ebben az akiban tartani, vagy esélytelen a halak miatt?
Milyen növényeket ajánlanátok még az akiba?
Talán egyelőre ennyi, bár ez is bőven elég :)
Előre is köszönöm!
Szia! Nyugodtan mehet mind a ket fenycso. Miert nem hasznalsz kesz tapot? Mondjuk Green Aqua Micro Macro.
 
Szia! Nyugodtan mehet mind a ket fenycso. Miert nem hasznalsz kesz tapot? Mondjuk Green Aqua Micro Macro.
80 Watt nem sok CO2 nélkül? Eddigi olvasgatások alapján az már sok lenne.
A micro egy kész táp. Külföldről van. Folyékony. De hogy mennyit adagoljak belőle, az a nagy kérdés. A macro azért ment régen porokból, mert a költséghatékonyság szempont volt. Most is így van. A kérdés inkább az, hogy ugyanazt kavarjam ki belőle, mint a GA, vagy változtassak az arányokon? És még ugyanaz a kérdés, mint a micronál, hányszor és mennyit? Én a heti adagolás felé hajlanék.
 
80 Watt nem sok CO2 nélkül? Eddigi olvasgatások alapján az már sok lenne.
A micro egy kész táp. Külföldről van. Folyékony. De hogy mennyit adagoljak belőle, az a nagy kérdés. A macro azért ment régen porokból, mert a költséghatékonyság szempont volt. Most is így van. A kérdés inkább az, hogy ugyanazt kavarjam ki belőle, mint a GA, vagy változtassak az arányokon? És még ugyanaz a kérdés, mint a micronál, hányszor és mennyit? Én a heti adagolás felé hajlanék.
Egyáltalán nem sok, szóval durrantsd be a másik csövet is, ahogy @Gyukker is javasolta.
Saját véleményem, hogy dönteni kell: vagy a költséghatékony vonalat nyomod, vagy egy szép és problémamentes akvát tartasz fenn. A kész táppal nem lőhetsz mellé, feltéve, ha betartod a gyártó javaslatát.
A külföldi mikrón nincs semmi felirat, amiből az adagolást kisilabizálhatod?
 
Ha GA tápot fogsz használni, low-ban, a gyártó javaslata szerinti tápozás = alga bumm miatt restart.
Igen, pont erre lennék kíváncsi. Ha a GA tápokat vesszük alapul low akváriumban, akkor az ajánlott adagolás hanyad részével illik próbálkozni? Hetente adagolnék. Vizcserét hányszor kellene és mennyit?
Mindenki egyetért a 80W világítással? Ha igen, ez nekem teljesen új.
 
80 Watt nem sok CO2 nélkül? Eddigi olvasgatások alapján az már sok lenne.
A micro egy kész táp. Külföldről van. Folyékony. De hogy mennyit adagoljak belőle, az a nagy kérdés. A macro azért ment régen porokból, mert a költséghatékonyság szempont volt. Most is így van. A kérdés inkább az, hogy ugyanazt kavarjam ki belőle, mint a GA, vagy változtassak az arányokon? És még ugyanaz a kérdés, mint a micronál, hányszor és mennyit? Én a heti adagolás felé hajlanék.
Nem sok. Ha van lehetoseged, akkor emelj a lampan, igy az akva ket veget jobban bevilagitja, es biztos nem lesz sok a 80w a 120literre.
Ha az 1literes Ga tapok arat veszed figyelembe, es azt, hogy lowban uzemelteted, akkor nem biztos, hogy erdemes otthon kevergetni. Tobb honapig eleg egy 1literes, ami 7-8 ezer.
En a napi tapozast javasolnam.
Azt, hogy mibol mennyi, ki kell kiserletezni. A ga tapok EI alapuak, vastagon tapozas, heti 40-50% vizcserevel, igy mindig kiveszed a tap felesleget.
 
Ha GA tápot fogsz használni, low-ban, a gyártó javaslata szerinti tápozás = alga bumm miatt restart.
Ha ésszel áll hozzá, akkor nem.

Igen, pont erre lennék kíváncsi. Ha a GA tápokat vesszük alapul low akváriumban, akkor az ajánlott adagolás hanyad részével illik próbálkozni? Hetente adagolnék. Vizcserét hányszor kellene és mennyit?
Mindenki egyetért a 80W világítással? Ha igen, ez nekem teljesen új.

Szerintem egyszerűbb feltenni a kérdést EBBEN a topikban.
Azért az olvasgatásra szánj időt, ha már egy szép akváriumot szeretnél.
 
Igen, pont erre lennék kíváncsi. Ha a GA tápokat vesszük alapul low akváriumban, akkor az ajánlott adagolás hanyad részével illik próbálkozni? Hetente adagolnék. Vizcserét hányszor kellene és mennyit?
Mindenki egyetért a 80W világítással? Ha igen, ez nekem teljesen új.
He-ho! En lowban ga tapot hasznalok. Elvileg ami a highban napi adagra van irva, azt lowban hetire kell ertelmezni. En ezt a novenyek allapotatol fuggoen valtoztatom. Ha sokasodnak a novenyek meg kell duplaznom-sot. A cuevas naplomban most kb. 30-40%-os heti vizcsere mellett kezdek egy 6-6 ml-rel, es most hogy sok a novenyem, meg ezt hetkozben megismetlem. 55 literes a tank.
 
Igen, pont erre lennék kíváncsi. Ha a GA tápokat vesszük alapul low akváriumban, akkor az ajánlott adagolás hanyad részével illik próbálkozni? Hetente adagolnék. Vizcserét hányszor kellene és mennyit?
Mindenki egyetért a 80W világítással? Ha igen, ez nekem teljesen új.
Nekem 82 literes low-ban naponta megy 2.5-2.5 ml Micro és Macro, és 5ml Carbo. Oké, volt már, hogy elfelejtettem, de az esetek 90%-ában így megy. Nagy növénytömeg van benne mondjuk. De ettől még soha nem tapasztaltam algásodást. Pedig volt, hogy a vízcsere is kitolódott kissé, 50%-ot pedig ritkán cserélek, érzésre inkább 30-40% szokott lenni.
 
Nem sok. Ha van lehetoseged, akkor emelj a lampan, igy az akva ket veget jobban bevilagitja, es biztos nem lesz sok a 80w a 120literre.
Ha az 1literes Ga tapok arat veszed figyelembe, es azt, hogy lowban uzemelteted, akkor nem biztos, hogy erdemes otthon kevergetni. Tobb honapig eleg egy 1literes, ami 7-8 ezer.
En a napi tapozast javasolnam.
Azt, hogy mibol mennyi, ki kell kiserletezni. A ga tapok EI alapuak, vastagon tapozas, heti 40-50% vizcserevel, igy mindig kiveszed a tap felesleget.
A porok már megvannak, azokat használnám inkább. Feleslegesen nem költekeznék. Ki is kevertem ma a makrot. Holnap megnézem a micro-t, hogy mennyit kell belőle csepegtetni.
A fényt nem szívesen emelném feljebb, ha nem muszáj, mert így egyáltalán nem vakít, de már pár centivel feljebb is érezhető, hogy az akvárium mellé is világít, illetve a szemünkbe :)
 
Egyáltalán nem sok, szóval durrantsd be a másik csövet is, ahogy @Gyukker is javasolta.
Saját véleményem, hogy dönteni kell: vagy a költséghatékony vonalat nyomod, vagy egy szép és problémamentes akvát tartasz fenn. A kész táppal nem lőhetsz mellé, feltéve, ha betartod a gyártó javaslatát.
A külföldi mikrón nincs semmi felirat, amiből az adagolást kisilabizálhatod?
Én szépet és költséghatékonyt szeretnék :)
A macro ki lett keverve. GA arányra kevertem, jobb híján.
Micro-t kiszámoltam mennyit kell csepegtessek, hogy ugyanazt érjem el, mint a Green Aqua Micro.
Olvasgattam sokat, sok naplót is.
Napi tápozás egyelőre ugrik. Heti lesz. Annyit adagolok hetente, amit 1 napra kellene. Aztán majd emelek, ha szükséges.
Szóval micro és macro így lesz. Van itthon még valamennyi carbo, azt ellövöm, de utána nincs tervben.
Ha ehhez a tápozáshoz még mindig nagy az egyetértés, hogy a másik csövet is kössem be, akkor bekötöm. Úgy cirka 80W lesz fölötte.
Növényeket mit ajánlanátok a meglévők mellé?
Illetve garnéla... megpróbálkozhatok velük, vagy engedjem el? Halkaját nem szeretnék belőlük csinálni. :)
 
A megfelelő topikba is írtam már, de ha valaki tud segíteni, megköszönöm...
A macro tápot kikeverve 1 hét után elkezd gombásodni. Erre kellene megoldás.
 
He-ho! En lowban ga tapot hasznalok. Elvileg ami a highban napi adagra van irva, azt lowban hetire kell ertelmezni. En ezt a novenyek allapotatol fuggoen valtoztatom. Ha sokasodnak a novenyek meg kell duplaznom-sot. A cuevas naplomban most kb. 30-40%-os heti vizcsere mellett kezdek egy 6-6 ml-rel, es most hogy sok a novenyem, meg ezt hetkozben megismetlem. 55 literes a tank.
Köszönöm szépen. Én is most így tolom, hogy hetente adagolok annyit, amit GA szerint naponta kellene. Egyelőre jónak tűnik. Egy gond akadt jelenleg, és az a macro táp gombásodása.
 
Köszönöm szépen. Én is most így tolom, hogy hetente adagolok annyit, amit GA szerint naponta kellene. Egyelőre jónak tűnik. Egy gond akadt jelenleg, és az a macro táp gombásodása.
Szerezz be fecskendot es mindig most ki. Egyszer en is befertoztem es a negyedet ki kellett dobnom. Mindig tisztaval nyulok csak bele. A pumpa nekem nem pontos mert kicsapodik rajta a cucc es nem adagol egyforman.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére